Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[TL-MR 3220] Co chwilę zrywa połączenie WiFi

konsum 13 Lut 2018 23:25 270 10
  • #1 13 Lut 2018 23:25
    konsum
    Poziom 18  

Kupiłem kilka dni temu nowy ruter TP-Link TL-MR3220 do niego podłączony mam modem Huawei E5573 z internetem z Plus.
    Problem polega na tym że co chwilę sieć WiFi znika, żeby po chwili się pojawić i połączyć i tak w kółko.
    Resetowałem go kilka razy i konfigurowałem i to w niczym nie pomaga.Kanały też zmieniałem na takie których nikt nie używa, też nic to nie daje.
    Aktualizowałem oprogramowanie to jedynie tylko dało to, że wykryło mój modem.
    Macie może jeszcze jakiś pomysł, za nim go oddam?

0 10
  • #2 14 Lut 2018 00:03
    makosuu
    Poziom 26  

Przecież E5573 to router, po co kolejny? I to jeszcze MR3220 który do obsługi LTE przez USB się nie nadaje? Jak chcesz mieć porty LAN to po prostu wgraj na TP-Link gargoyle i ustaw odpowiednio.

0
  • #3 14 Lut 2018 03:18
    konsum
    Poziom 18  

Tak to ruter, ale używam go jako modem, a takie połączenie bo ten Huawei nie daje rady rozsyłać mi sieci po całym mieszkaniu.Do takiego nędznego LTE jakie jest w naszym kraju się nadaje.

0
  • #4 14 Lut 2018 07:54
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

konsum napisał:
    podłączony mam modem Huawei E5573
    Jak? Kablem się da?

0
  • #5 14 Lut 2018 08:32
    matek451

To "nędzne" LTE w naszym kraju jest trzecie w Europie pod względem prędkości http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/...europejskich-liderow-mobilnego-internetu.aspx to po pierwsze. Po drugie to wziąłeś sobie Plusa czyli najgorszego operatora mobilnego w Polsce, który w wielu lokalizacjach ma problemy. Przy czym nic nie piszesz o parametrach sygnału, prędkościach i lokalizacji. Na koniec nie wiedzieć czemu stosujesz jako router domowy MiFi z LTE, który do tego się nie nadaje. Do tego celu stosuje się stacjonarne routery LTE, LTE-A z portami LAN i w wypadku słabego zasięgu WIFi podłącza się do niego po LAN dodatkowe AP kablem lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej. Zakup MR-3420 do obsługi E5573 to słaby pomysł. Router ma problem z jego zasilaniem po USB, przy dużych prędkościach ma problemy z jego obsługą i pracą po WiFi. A zasięg z E5573 standardowo jest porównywalny z tym MR-3420. W Polsce moc routerów 2,4GHz jest ograniczona prawem do 100mW. Stąd w razie problemów stosujemy wspomniane, dodatkowe AP.

0
  • #6 14 Lut 2018 10:29
    konsum
    Poziom 18  

Wydaje mi się że gdyby był problem z zasilaniem to zniknął by sam modem w obsłudze routera, a nie cała sieć którą rozsyla ruter. Z internetem od t mobile na zwykłym modemie jest tak samo.

Uwierz mi wiem co pisze o lte korzystam u różnych operatorów od kilku ładnych lat i jak prędkość czasem pokona barierę 20MB to jest cud. Lte to jest ale tylko w teorii

0
  • #7 14 Lut 2018 14:21
    makosuu
    Poziom 26  

konsum napisał:
    Wydaje mi się że gdyby był problem z zasilaniem to zniknął by sam modem w obsłudze routera, a nie cała sieć którą rozsyla ruter. Z internetem od t mobile na zwykłym modemie jest tak samo.

No to źle ci się wydaje. Takie objawy są normalne
    konsum napisał:
    Do takiego nędznego LTE jakie jest w naszym kraju się nadaje.

W innych krajach lepiej nie jest. Poza tym ocenianie LTE poprzez używanie Plusa, który prawie wszędzie działa tragicznie nie jest dobrym pomysłem. U nas sieć komórkowa jest na bardzo dobrym poziomie.
    konsum napisał:
    wierz mi wiem co pisze o lte korzystam u różnych operatorów od kilku ładnych lat i jak prędkość czasem pokona barierę 20MB to jest cud. Lte to jest ale tylko w teorii

LTE to nie mój główny internet ale ostatnio testowo go trochę poużywałem jako główny, i u mnie w godzinach szczytu ok 30Mbps. Ale to zależy od lokalizacji, operatora.

Przeczytałeś to co napisałem wyżej? Wgraj Gargoyle i ustaw jako client E5573 to nie będzie rwać. Bo ten router nie nadaje się do LTE i nic tego nie zmieni.

Dodano po 10 [minuty]:

Aby nie być gołosłownym, wynik z teraz:

[TL-MR 3220] Co chwilę zrywa połączenie WiFi

Jak widzisz w tym kraju istnieje szybkie LTE.

0
  • #8 14 Lut 2018 14:25
    matek451

A ja korzystam od wielu lat z mobilnego bo do innego nie mam dostępu i nie narzekam. Oczywiście istotny jest wybór operatora, technologii, pasma, sprzętu i zapewnienie prawidłowych parametrów sygnału czyli odpowiednia antena zewnętrzna. No i lokalizacja , bo prędkości zależą od obciążenia stacji bazowych. Mobilny routerek MiFi to ja mam do testów i zabawy w terenie bo to nie są urzadzenia do pracy 24/7 jako router domowy. W domu to korzystam ze stacjonarnych routerów LTE-A i LTE. A z MR-3420 wyleczyłem się kilka lat temu przy okazji włączenia LTE, jego współpraca z E3276 to była masakra. Ogólnie ten router ma za mało pamięci, słaby CPU i niewydolne prądowo USB. Z modemami LTE od początku miał problemy, szczególnie na OFW i w wersji zwykłej. Lepiej działa z HiLinkami na alternatywnym sofcie od Cezarego czyli MiFi ale na dzień dzisiejszy to już zabytek. zresztą nawet TP-link go za bardzo już nie wspiera.

0
  • #9 15 Lut 2018 11:37
    konsum
    Poziom 18  

makosuu napisał:
    Przeczytałeś to co napisałem wyżej?

oczywiście ;)
    makosuu napisał:
    Wgraj Gargoyle

To zabieram się, tylko prosiłbym o lekkie nakierowanie, żebym bez użytecznego pudełka nie zrobił z tego rutera.
    Robię to z tego poradnika http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=21214#p21214
    i mnie interesuje punkt?
    Cytat:
    1. Instalacja firmware

Należy zainstalować firmware z katalogu http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/ .
    Jeżeli robimy to z oryginalnego oprogramowania należy wybrać plik z factory w nazwie.<----?????

i pobieram ten plik?? http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adj....2.2-ar71xx-tl-mr3220-v2-squashfs-factory.bin

PS.
    Mam V2

0
  • Pomocny post
    #10 15 Lut 2018 14:56
    makosuu
    Poziom 26  

Nie, firmware weź z gargoyle-router.com bo te od Cezarego nie mają wielu opcji w tym mostu bezprzewodowego, choć pewien nie jestem.
    Pobierasz obraz do mr-3220 V2 który ma w nazwie factory, bo do przejścia z ofw na gargoyle jest factory. Później po prostu w zakładce update w panelu. Jak nie wchodzi to zmien nazwę na krótszą.

0
  • #11 15 Lut 2018 19:26
    konsum
    Poziom 18  

Poszedłem za radą Cezara i zainstalowałem Mifi i jak na razie ani razu sieć nie znikła.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo