Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - z identyfikacją elementu smd.

Mlody2 13 Lut 2018 23:30 321 3
  • #1 13 Lut 2018 23:30
    Mlody2
    Poziom 18  

Witam, mam problem z odszyfrowaniem elementu smd zaznaczonym na czerwono w dołączonym zdjęciu.
    Na pierwszy rzut oka wydaję mi się iż jest to dioda tylko jaka (prostownicza, zenera czy jeszcze inna).
    Wyżej podana dioda pracuje w układzie zapłonowym świetlówki.

Problem - z identyfikacją elementu smd.Problem - z identyfikacją elementu smd.[/img]

0 3
  • #2 14 Lut 2018 00:05
    WX3V
    Poziom 16  

Sądząc po zdjęciach to w układzie masz jeszcze drugą, identycznie (paskiem) oznaczoną diodę - po prawej, nieco ku górze. Jeśli nie posiadasz schematu to pozostanie Ci porównanie ich charakterystyk bo być może jedna z nich nie uległa uszkodzeniu.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 14 Lut 2018 00:10
    mieszaczwcz
    Poziom 23  

Brak paska, jak byłby czarny to mógłby być być zener ale o niewiadomym napięciu.
    Jest niewiele elementów rozrysował bym schemat, choćby większy fragment , wtedy na 99% by wyszło co to jest. Poza tym przydałoby się foto od drugiej strony .

0
  • #4 14 Lut 2018 10:52
    Mlody2
    Poziom 18  

Witam, wczoraj trochę poszukałem w internecie i okazuję się że może to być też (diak) np. TMMDB3, na zdjęciach jest praktycznie identyczny.
    Ten drugi element na mierniku zachowuję się jak zwykła dioda a ten zaznaczony w ogóle nie przewodzi.

Witam, jednak okazało się iż faktycznie jest to diak w moim przypadku TMMDB3.
    Dziękuję kolegą z forum za pomoc, pozdrawiam.

0