Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopia zapasowa i odzyskiwanie danych,obraz systemy i przywracanie

Vn SeeU Oturana 13 Lut 2018 23:55 519 2
 • #1 13 Lut 2018 23:55
  Vn SeeU Oturana
  Poziom 4  

  Witam,
  Przeglądając sobie internet nagle wyskoczył mi windowsowski monit o tym,że system windows wykrył problem z dyskiem twardym i należy go bezzwłocznie wymienić lub naprawić i zrobić kopię zapasową. Takową właśnie zrobiłem,(ogolnie z komputera poki co moge korzystac ale mysle ze to tykajaca bomba i moze lada chwila przestać działać - wiec jade jutro do sklepu po nowy dysk ) i teraz moje pytanie.
  Mógłby mnie ktoś poinstruować co mam zrobić? Otóż,nie chce stracić danych (zdjecia,filmy,gry itp.) ale również nie chce utracić systemu i jego całej konfiguracji (nie chce tracić czasu na instalowanie od nowa systemu i konfigurowanie go). Tak jak pisałem,kopie zapasową już zrobiłem która znajduje sie dysku zewnętrznym,w momencie wyboru co skopiować zaznaczyłem wszystko. A co z tym systemem? Jest jakaś możliwość? Jak tak to jaka? Myslałem nad stworzeniem obrazu systemu na tym samym zewnętrznym dysku i w momencie kiedy wymienie już dysk na nowy,zbootować z tego dysku zewnętrznego z obrazem i dalej poprowadziłby mnie chyba kreator i przywrocilbym tym samym system z takimi ustawieniami i konfiguracjami jakie mialem,a nastepnie kiedy odpaliłbym system to przywrociłbym kopie zapasowa danych i wszystko byłoby cacy. Miałoby coś takiego racje bytu? A jak nie to co innego mógłbym zrobić? Proszę o pomoc,bo sam boje się,że coś spapram i strace wszystko.
  Pozdrawiam.

  0 2
 • #2 14 Lut 2018 00:33
  mieszaczwcz
  Poziom 26  

  co to za system? Jeśli 7 to wbudowaną aplikację "Latwy Transwer Danych" nie zawadzi wykorzystać poza innymi ręcznymi przenosinami

  dla W 10 "Microsoft współpracuje z firmą Laplink, aby udostępnić wszystkim użytkownikom aplikację PCmover Express. Jest to narzędzie do przenoszenia wybranych plików, folderów i innych elementów ze starego komputera z systemem Windows na nowy komputer z systemem Windows 10.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Przyda się też KeyFinder lub SoftKey Revealer który wyszukuje na dysku CD-Key i numer seryjny zainstalowanych na komputerze programów.

  0
 • #3 14 Lut 2018 04:54
  Matuzalem

  Poziom 43  

  Vn SeeU Oturana napisał:
  A co z tym systemem?


  Kopia zapasowa obejmuje dwa elementy - obraz systemu oraz to co wybrano (ustawienia "do wyboru"). Pole Zawartość na aplecie kopii zapasowej podaje jakie składowe wybrano.
  Zostaje jeszcze tylko ustalić częstotliwość tworzenia kopii i ilość miejsca na nią, na wskazanym nośniku, przeznaczoną i będzie "z głowy"
  Tworzenie obrazu - niezależnie od jego zawartości - na tym samym dysku mija się z celem. Ani to bezpieczne - dysk się rozsypie i dostęp stracony, ani wydajne - kwestia choćby ilości miejsca na obrazy.
  Przywracania można dokonać albo z poziomu "zwykłego" nośnika instalacyjnego, albo utworzonego dysku odzyskiwania.

  Powyższy - fakt, iż mocno skrótowy - opis dotyczy "wszystkiego co się rusza" od Windows 7 począwszy. Ta skrótowość jest wynikiem, tego że wg mnie wystarczy czytać informacje "na obrazkach" kreatora kopii zapasowej, by się nie pogubić co do sposobu jej tworzenia (zakresu, częstotliwości itp.).

  0
  Szukaj w 5mln produktów