Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyświetlacz HUD - ustawienie alarmów

tadeuszek44 13 Lut 2018 23:57 777 7
  • #1 13 Lut 2018 23:57
    tadeuszek44
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów !
    Temat o którym piszę dotyczy „wyświetlacza projektorowego LED LCD HUD OBD2” .. Mam problem z ustawieniem alarmu w związku z przekroczeniem : zadanej prędkości i temperatury silnika. . Urządzenie ma jeden przycisk wielofunkcyjny działający : lewo, prawo i wciśnięcie. W instrukcji , przetłumaczonej z j.angielskiego – bardzo ogólnikowej, nie ma opisu ustawiania tych alarmów.
    Mam prośbę do kolegów , którzy posiadają taki lub podobny wyświetlacz i wiedzą jak go ustawiać aby byli uprzejmi podzielić się ze mną znajomością ustawiania tych alarmów.
    Z góry bardzo serdecznie dziękuję.
    Serdeczne „pozdro” dla wszystkich.

0 7
  • #2 24 Kwi 2018 08:56
    Daniel_IL
    Poziom 7  

Hey
    1. Mam wyświetlacz tego typu. Rozwiązałeś problem? Jak by co, służę swoją instrukcją.
    Jestem przekonany że te wszystkie "cuda" bazują na tym samym projekcie, różniąc się tylko układem graficznym. Ogólnie konfiguracja jest bardzo prosta.

2. PROBLEM
    Mój problem z HUD jest zgoła inny.
    Jakiś czas temu kupiłem na globalnej przecenie tego typu wyświetlacz. Po podłączeniu do mojego Peugeota 307SW z 2004r (przedlift), tylko wskazania szybkości jazdy są idealne, natomiast pozostałe parametry są jakby odwrócone. Skala prędkości obrotowej silnika wskazuje na max, gdy w rzeczywistości są to wolne obroty i odwrotnie. Szybkie rzeczywiste a na HUD wręcz wyłączony silnik. Wskazanie napięcia pracy 7-10V, a rzeczywiste 13,9-14,2V. Zużycie chwilowe paliwa 20L, a rzeczywiste 10-13L. Wskazania są na tyle dziwne, że trudno określić czy korekta z poziomu menu ma sens. Na dopełnienie szczęścia funkcja autostatu HUD wraz z uruchomieniem silnika wcale nie działa, sprawdziłem różne ustawienia menu, nic. Tylko ponowne ręczne przełączenie włącznika aktywuje wyświetlacz i do czasu wyłączenia samochodu działa cały czas, wskazując jak wspomniałem dziwne wartości poza prędkością jazdy.
    Robiłem wcześniej wielokrotnie diagnostykę softem Peugeota po OBD2 i wszystko jest ok, wina zapewne leży w tym wyświetlaczu, który ja i inni z całego świata kupiliśmy w "promocji" za 11,5$, a dziś ten konkretny model cenią na 53$ (sic!). Zestaw oczywiście był fabrycznie nowy z lustrem samoprzylepnym itd. Te dziwne wskazania sugerują wręcz błędne połączenie kabli w "magicznym" pudełeczku a nie awarię, ale brak wiedzy w tym zakresie nie pozwala mi na określenie przyczyny.

Z podziękowaniami za jakiekolwiek dobre rady :)

Pozdrawiam
    Daniel

1
  • #3 03 Maj 2018 17:41
    tadeuszek44
    Poziom 9  

Witaj Danielu !
    Dzięki za odpowiedź. Ja swój wyświetlacz kupiłem na Allegro w grudniu 2017 r - za 159,- zł. Służę linkiem :
    http://allegro.pl/najnowszy-projektor-hud-obd...Q2YWEzY2RkNmZhZTBjYzgwNmRlZTU5ZTNhZjNhMjY%3D.. Teraz sprawdzałem, to tej oferty już nie ma jest inna za 169,- zł i tylko dwukolorowa. Swój zamontowałem w Seicento i spisuje się doskonale. Tak wygląda obraz z wyświetlacza podczas postoju.

Kompletnie żadnych błędnych wskazań nie mam. Jedynie to co napisałem w poście , nie mogę ustawić alarmu od przekroczenia zadanej np. prędkości. U Ciebie faktycznie dziwne wskazania . Sądzę tak jak Ty , że to wina oprogramowania wyświetlacza. Niestety nie mogę Ci pomóc bo nawet nie wiem jak.
    Ja swojego problemu nie rozwiązałem. Bardzo dużo czasu spędziłem na próbach ustawienia i bez efektu. W związku z tym mam prośbę do Ciebie. Czy możesz mi wysłać kopię Twojej instrukcji, może w niej będzie jaśniej wytłumaczony sposób ustawiania alarmów. Podaję mój email : tadekbax(malpa)gmail.com. Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam Tadeusz

0
  • #4 03 Maj 2018 22:53
    Daniel_IL
    Poziom 7  

Hey
    Nie mając wiele do stracenia, rozkręciłem swój wyświetlacz. Okazało się że pcb jest oznaczona logo producenta wins-novelty i w końcu zidentyfikowałem że mam model E300 wg strony producenta. Azjatyccy sprzedawcy tylko podają HUD i parametry, ale ani słowa (tak przynajmniej było w moim przypadku) o modelu i producencie. Okazuje się również że wiele firm oferuje dokładnie ten sam model pod własnymi nazwami. Napisałem oczywiście maila do producenta z prośbą o pomoc, zobaczymy.

Manual w pdf nie istnieje, ale na podstawie jednej ze stron zrobiłem wydruk instrukcji do pdf (w załączniku) dla wszystkich w potrzebie :)

0
  • #6 04 Maj 2018 11:29
    tadeuszek44
    Poziom 9  

Witam !
    Dziękuję Danielu za instrukcję HUDa. Szkoda ,że to po angielsku. Ale to żaden problem. Wyślę do córki to mi to przetłumaczy. Niestety nie jestem elektronikiem i nie mogę Ci pomóc w usuwaniu tej wady.
    Pozdrawiam Tadeusz

0
  • #7 07 Paź 2018 01:07
    Piotr6777
    Poziom 1  

Witam masz moze instrukcje w jezyku Polskim lub przetlumaczona mozesz mi wyslac na maila Pedr6790gmail.com dzieki

0
  • #8 07 Paź 2018 13:18
    tadeuszek44
    Poziom 9  

Witaj !
    Wysłałem Ci mailem na adres , który podałeś, instrukcje obsługi mojego HUD-a.
    Pozdro !

0