Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 1,9 TDI - nie pali się kontrolka świec żarowych, brak prądu na zaw

KonradTQM 13 Lut 2018 23:57 600 3
  • #1 13 Lut 2018 23:57
    KonradTQM
    Poziom 4  

Witam. Otórz miałem dzisiaj taki problem w mojej 1,9 TDI 110KM 2000r. Wracając z pracy podjechałem na stację zalać ON. Po zgaszeniu silnika i ponownym przekręceniu kluczyka przestała się zapalać kontrolka od świecy żarowej, oczywiście nie odpaliła. Swiece sprawne, przed zimą wymienione, ale na krótko też nie pali, bezpieczniki OK. Dopiero po podaniu na krótko prądu z Aku na zaworek gaszenia na pompie wtryskowej samochód odpalił, oczywiście po odłączeniu przewodu zgasł (zaznaczam kontrolka świec się zapaliła). Problem tkwi w tym, że nie ma prądu na bezpieczniku, nie pamiętam który, w skrzynce przy lewych drzwiach (jutro jak będzie widno to napiszę który). Dałem mu na krótko prąd z innego bezpiecznika "po kluczyku" i wszystko jest jak dawniej i tak zjechałem do domu. Teraz proszę o poradę, w czym może tkwić przyczyna. Dodam jeszcze że od jakiś 2 miesięcy zegary temperatury, poziomu paliwa, obrotomierz i prędkościomierz "opadają" po czym po jakimś czasie się "budzą" na nowo.Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 14 Lut 2018 00:17
    1133
    Poziom 13  

sprawdź przekaźniki o ile dobrze pamiętam 109 jest odpowiedzialny za zaworek gaszenia

1
  • Pomocny post
    #3 14 Lut 2018 00:26
    Raywood
    Poziom 11  

Dokładnie. Częstym przypadkiem są zimne luty na przekaźniku który daje napięcie na zaworek i ecu.
    Problem z licznikiem to już inny problem nie związany z odpalaniem.

0
  • #4 14 Lut 2018 12:27
    KonradTQM
    Poziom 4  

Dzieki. Bede sprawdzal. Pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 31 [minuty]:

Witam ponownie. Tak jak koledzy napisali przekaźnik 109, kupiłem zamiennik TOMPRANa i pali, kontrolka świec też się zapala. W weekwend wyciągnę zegary i poprawię luty (przez to prawdopodobnie zegary opadają). Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam

0