Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] HP LaserJet 1300 - Pobiera kilkukrotnie kartkę, separator sprawny - czujnik papi

14 Feb 2018 09:40 966 6
 • Level 21  
  Staruszek HP LaserJest 1300 wraz z printserwerem. Od jakiegoś czasu pobiera po kilka razy papier. Pojedyncze pobranie papieru zawsze udane, kartkę wciąga za pierwszym razem po czym próbuje jeszcze raz, czasem nawet po 3-4 razy. Z reg kończy się tak że pobiera jedną kartkę, w trakcie jak jest już wciągana do drukarki dobiera kolejne i całość się blokuje. Separator wyczyszczony, w dobrym stanie - to nie to. Zdarza się że wydruki są przesunięte w dół na kartce. Zapewne czujnik papieru, ale fizycznie wszystko wydaje się być ok. Jeśli czujnik to czy on wymaga wymiany, czyszczenia? Żeby się do niego dostać zdaje się trzeba pół drukarki rozebrać..
 • Helpful post
  Printers specialist
  Klejącą się gąbka elektromagnesu zwalniającego rolkę pobierającą.
 • Helpful post
  Level 14  
  Kolega Endriuf ma rację: Sprzęgło znajduje się patrząc na maszynę z prawej strony. Trzeba ściągnąć pokrywę. Klejące sprzęgło wymieniasz lub zmywasz klej i zabezpieczasz w podobny sposób np. taśmą żeby nie hałasowało. W załączniku zdjęcie sprzęgła.
 • Level 24  
  Tam problem może być jeszcze ze sprężynami pod tacą. Ale najpierw sprawdź w/w sprzęgło - łatwiej :)
 • Level 21  
  endriuf i michalekx dziękuję Wam bardzo za pomoc. Najprawdopodobniej w weekend się do tematu zabiorę. Drukarka używana jest sporadycznie, ale wkurza to strasznie bo ostatnio tylko pojedyncze kartki można jej podawać aby się nie zatrzymała.. Znam relacje.
 • Level 21  
  Potwierdziła się diagnoza kolegów endriuf i michalekx - kleił się "zderzak" elektromagnesu - sprzęgła.

  HP LaserJet 1300 - Pobiera kilkukrotnie kartkę, separator sprawny - czujnik papi HP LaserJet 1300 - Pobiera kilkukrotnie kartkę, separator sprawny - czujnik papi

  Po wyczyszczeniu, podklejeniu grubą taśmą klejącą w celu zmniejszenia hałasu stukania podczas pracy - objaw całkowicie ustąpił. Dziękuję!