Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SMV50E70EU - kranik świeci przed końcem programu

14 Lut 2018 10:21 9582 3
  • Poziom 10  
    Cześć,
    Mam od wczoraj problem ze zmywarką Bosch SMV50E70EU.
    Objawy: zmywarka normalnie myje, prawie cały program zostaje wykonany. Najprawdopodobniej w trakcie płukania zatrzymuje się, świeci się kranik i piszczy tak jak na koniec programu. Naczynia są czyste, ale nie do końca wypłukane. Niestety zmywarka nie posiada żadnego wyświetlacza, w związku z czym nie mam żadnego kodu błędu.

Sprawdziłem wszystkie filtry, węże, pompę do wypompowania. Wszystko wygląda dobrze, jest czyste. Wieczorem będę dalej sprawdzał poszczególne elementy. Dam znać, czy coś znalazłem. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, gdzie powinienem szukać.
  • Poziom 10  
    Wczoraj miałem chwilkę, żeby zająć się diagnozą.
    Trafiłem chyba na kumulacje, bo znalazłem dwie awarie: kawałek materiału nawinięty na oś pompy wypompowującej i zepsutą grzałkę.
    Wszystko widać na zdjęciach.
    Przy wyciąganiu pompo-grzałki bardzo pomocny okazał się film. Pokazano tam jak wyciągnąć pompo-grzałkę bez rozbierania całej zmywarki.

Link

Nowa pompo-grzałka kosztuje 118?. Ale zanim zamówię nową postaram się naprawić przepaloną ścieżkę. Dam znać czy mi się udało.

Zmywarka Bosch SMV50E70EU - kranik świeci przed końcem programu

Przepraszam na brak polskich znaków, ale mam do dyspozycji jedynie niemiecką klawiaturę.
  • Poziom 10  
    Ścieżkę na grzałce udało się polutować. Zmywarka działa tak jak powinna. Mam jedynie wątpliwości co do trwałości tego lutu. Uzyskanie kontaktu było bardzo trudne. Jeśli grzałka znowu padnie to napisze tutaj odpowiednia notatkę.
    Edit:
    Ścieżka na grzałce została naprawiona, a grzałka działa poprawnie.