Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Konica Minolta C253 - Problem z kolorami cyan i magenta

nelik1987 14 Lut 2018 12:02 1287 4
  • #1 14 Lut 2018 12:02
    nelik1987

Poziom 31  

Cześć, mam problem z ksero Konica Minolta C253
    Zainstalowałem nowe tonery Cyan i Magenta i zaczęły się problemy z kolorami.
    Zamieszczam wydruk testowy oraz oryginał.
    Nie jest wykluczone, że ktoś zakładając tonery pomylił cyan i magentę (tak jest to możliwe bo tonery to zamienniki i nie mają zabezpieczeń przed nieodpowiednim zamontowaniem).
    Sądziłem, że winne są tonery, kupiłem nowe z Katuna zainstalowałem zrobiłem wydruk 20 kopii testowych i nic się nie zmieniło.
    Czy po wymianie tonerów trzeba długo czekać aż nowy proszek doleci (bo może to jeszcze ten stary jest w urządzeniu)
    Dodam jeszcze, że własnie wymieniłem pojemnik na zużyty toner bo był w 100% pełny

Skan
    Konica Minolta C253 - Problem z kolorami cyan i magenta

Oryginał:
    Konica Minolta C253 - Problem z kolorami cyan i magenta

0 4
  • Konica Minolta
  • #2 14 Lut 2018 14:46
    mateov3000
    Poziom 20  

Według mnie zamienione kolory.Co do czasu napełnienia to jeśli tam są osobno bębny i pojemniki z tonerem to może to potrwać. Wpisz sobie w google mieszanie CMYK i wejdz w grafikę i się przekonasz jaka barwa wyjdzie po zmieszaniu C i M ala fiolet zależnie od proporcji mieszania.

0
  • Konica Minolta
  • #3 14 Lut 2018 17:28
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Powrót do właściwych kolorów może troche potrwać . Najlepiej puść z menu serwisowego test z nasyceniem 255 i drukuj go na papierze A3. Tylko nic nie wysysaj odkurzaczem z IU bo wyciągniesz deweloper i wtedy będzie pozamiatane ! Możesz ewentualnie ssawką wyciągnąć toner z kanałów dolotowych po wyjęciu IU. To przyspieszy trochę proces powrotu do prawidłowych kolorów .

C.

0
  • #5 27 Lut 2018 09:40
    nelik1987

Poziom 31  

Tak jak się spodziewałem okazało się, że zamienione były toner Magenta i Cyan. Wydruk około 100 kopii w każdym kolorze wyczyścił zalegający toner i wszystko wróciło do normy :)

Podsumowując uważajcie na tanie tonery, które nie mają wypustek zabezpieczających przed nieodpowiednim montażem.

0