Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z3 Compact D5803 - Brak zasięgu, kartę SIM widzi

14 Lut 2018 12:58 1152 8
  • Poziom 3  
    Witam

Telefon kompletnie nie łapie zasięgu z sieci. Kartę SIM wykrywa, ponieważ można zaimportować kontakty, więc raczej uszkodzenie gniazda SIM odpada. Kabel anteny, który jest wpięty na płycie głównej jest sprawny. Konektor CN2672 łączy się poprzez antenę wbudowaną w obudowę (poprawcie mnie, jesli się mylę) z CN2665 do masy. I nie wiem, gdzie jeszcze można szukać problemu? Jak się wejdzie w diagnostykę karty SIM to siła sygnału jest 0.

Dzięki
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Sprawdź czy imei jaki wyświetla telefon jest prawidłowy ponieważ przy zmianie romu jeśli ktoś zmieniał także występują problemy z zasięgiem że go całkowicie nie ma. Jeśli telefon ma roota także można niezłe namieszać w plikach
  • Pomocny post

Poziom 21  
    A ta czarna ramka wsadzana z tyłu w korpus jest cała nigdzie nie popękana? Miałem ostatnio z3c z brakiem zasięgu i okazało się że to wina tej ramki była uszkodzona w dwóch miejscach, sprawdź.

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    mateov3000 napisał:
    Sprawdź czy imei jaki wyświetla telefon jest prawidłowy ponieważ przy zmianie romu jeśli ktoś zmieniał także występują problemy z zasięgiem że go całkowicie nie ma. Jeśli telefon ma roota także można niezłe namieszać w plikach

IMEI zgadza się z dołączonym paskiem. W zakładce Informacje o IMEI jest coś takiego jak ICCID i tutaj pisze "nieznany", ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie?

pacholik napisał:
    A ta czarna ramka wsadzana z tyłu w korpus jest cała nigdzie nie popękana? Miałem ostatnio z3c z brakiem zasięgu i okazało się że to wina tej ramki była uszkodzona w dwóch miejscach, sprawdź.

Ramka cała i są przejścia między tymi wstawkami przewodzącymi.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    ICCID to unikalny numer karty sim lub samego urządzenia.Mi kiedyś osobiście padła karta sama z siebie i musiałem wyrabiać duplikat oczywiście nie łączyła tylko z siecią więc także sprawdź na innej simce lub simkę w innym telefonie.
  • Poziom 3  
    mateov3000 napisał:
    ICCID to unikalny numer karty sim lub samego urządzenia.Mi kiedyś osobiście padła karta sama z siebie i musiałem wyrabiać duplikat oczywiście nie łączyła tylko z siecią więc także sprawdź na innej simce lub simkę w innym telefonie.

No fakt, po włożeniu karty SIM pojawia się jakiś numer.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Mam pomysła zadzwoń na 112 bez karty sim wtedy będziesz wiedział czy nadajnik w telefonie w ogóle żyje. Jeszcze kwestia ustawień sieci czy nie masz wybranej np ręcznie jakiejś sieci
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    mateov3000 napisał:
    Mam pomysła zadzwoń na 112 bez karty sim wtedy będziesz wiedział czy nadajnik w telefonie w ogóle żyje. Jeszcze kwestia ustawień sieci czy nie masz wybranej np ręcznie jakiejś sieci

Tak, a zaraz potem zadzwoń na 997 w celu somoukarania za nieuzasadnione dzwonienie na numer alarmowy.
  • Poziom 3  
    Przy alarmowych też nie ma zasięgu i nawet bym nie próbował w ten sposób testować. W tym telefonie działa tylko sieć WiFi, ale jedno z drugim i tak nie ma nic wspólnego.