Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator+spadek napięcia

radzikamil 14 Lut 2018 17:14 117 2
  • #1 14 Lut 2018 17:14
    radzikamil
    Poziom 2  

Witam,
    1) Mam moc znamionową transformatora S=30 kVA oraz mam podane napięcia GN=6300 V oraz DN=400. Moim zadaniem jest obliczenie prądów znamionowych. Czy w tym przypadku jest to zwykła formuła I=S/U, czy wchodzi mi tu pierwiastek z 3? Będe bardzo wdzięczny za odpowiedź.

2) Drugie pytanie dotyczy spadku napięcia w transformatorze, czy mógłby mi ktoś przedstawić w miarę logiczną definicję oraz od czego zależy spadek napięcia w transformatorze. Jedyne co mi się udało znaleźć to:
    Różnicę pomiędzy napięciem wtórnym obliczonym według przekładni i napięciem rzeczywistym. Spadek ten w transformatorach oświetleniowych wynosi zazwyczaj od 2-3%, a w transformatorach przeznaczonych do zasilania silników od 4 do 6%.

Pozdrawiam

• #2 14 Lut 2018 21:14
    radzikamil
    Poziom 2  

Witam,
    czy byłby ktoś mi w stanie pomóc z następującym problemem:
    Obciążenie 480 kVA rozkłada się na dwa transformatory o mocy znamionowej S1=S2= 240 kVA. Transformatory te różnią się napięciem zwarcia uz1%=6%, a uz2%=4%. Jak na podstawie tych danych wyznaczyć można obciążenie transformatora? Bardzo proszę o pomoc.

• #3 15 Lut 2018 00:07
    Mirek Z.
    Moderator

Wszystkie posty dotyczące rozwiązania zadań szkolnych muszą zawierać próbę rozwiązania lub należy przedstawić swój tok myślenia. Tematy niespełniające tego wymogu będą przenoszone do kosza na podstawie punktu 3.1.17 regulaminu forum
    ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2310745.html ).

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo