Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić Głośnik bluetooth, do telefonu - super efekt led

lotos12 14 Lut 2018 17:35 3705 3
  • Witam dziś mam do zaprezentowania własnej produkcji głośnik bluetooth.Głośnik zbudowany jest z trzech głośników .Posiada również efekt świetlny składający się z obracajacych się luster jak i diod led w kolorze zielonym i niebieskim.pod zdjęciem znaduję się link do filmu który pokazuje jak krok po kroku budowałem ten głośnik.Zapraszam do oglądania

Jak zrobić Głośnik bluetooth, do telefonu - super efekt led
    https://youtu.be/H-EUJlnMe0Q

Fajne!
  • #2 15 Lut 2018 15:44
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Moim zdaniem gdyby nie materiały użyte do obudowy może by się mogło podobać.
    A tak - do pierwszego zmoknięcia lub puszczenia termogluta będzie działać. Potem nawet nie będzie jak naprawić. Kupa roboty ale nieco bez sensu.
    Poza tym - przypominam, że to forum TECHNICZNE, a nie Adam Słodowy i Jego sposób na wykorzystanie zbędnych sznurków, gumek recepturek i kawałków słomki. Tu (a przynajmniej ja tak uważam) powinno się utrzymać jakiś poziom - na pewno nie zaliczyłbym do niego Twojej konstrukcji, bo co prawda działa (jeszcze), ale zbudowana jest w sposób... urągający wszelkim zasadom konstrukcji mechanicznych - o samej obudowie głośników nawet nie wspominam, bo to już w ogóle zasługuje na czerwoną kartkę: Głośniki zachodzą na siebie, wklejone na gluta, w obudowie która z zasady nie nadaje się na obudowę do kolumny głośnikowej, bo jest za mała (nawet dla tak niewielkich głośników) i przy każdym dżwięku rezonuje, bo plastik cienki i drży.

Jeśłi chciałeś się pokazać - pokazałeś się. Natomiast to CO POKAZAŁEŚ nie powinno znaleźć się na elektrodzie - nawet w Poczekalni.
    Jeszcze by ktoś uwierzył,że tak powinno się robić i przeniósł zdobytą tu "wiedzę" na grunt zawodowy... chwiałbyś jeździć autem sklejonym na termo-gluta i izolację?
    Szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla - parafrazując ten cytat kabaretowy powinien on brzmieć: Termoglut, termoglut i jeszcze raz termoglut... i rolka z ręczników papierowych... Żenada.

• #3 16 Lut 2018 14:41
    lotos12
    Poziom 9  

Witam.dzięki za komentarz.Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojej opinii.Jezeli Ci sie nie podoba to ok.Jak dla mnie bardzo fajny nietypowy głośnik.Co do plastikowego brzmienia to jest znikome ponieważ prawie cała komora głośnika jest wypełniona.Jak by była pusta to by plastikowe brzmienie było mocno słyszalne.Jedyne co mi przeszkadza to kiepskiej jakości moduł bluetooth bo troszkę piszczy jak nie gra muzyka.
    Mówisz że materiały kiepskie, i że się to wszystko rozleci.To aż się boję pokazać Tobie mój skaner led zbudowany praktycznie z tektury który działa bez awaryjnie od trzech lat na każdym sylwestrze.Jak będziesz miał czas to zobacz https://youtu.be/2Cgs6d1t_1U POZDRAWIAM

• #4 16 Lut 2018 14:50
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

lotos12 napisał:
    Co do plastikowego brzmienia to jest znikome ponieważ prawie cała komora głośnika jest wypełniona.
    Bardziej mi chodziło oto , że w kolumnie głośnikowej ma grać głośnik, a nie obudowa. Nie powiesz mi, że to plastikowe wiaderko robiące za obudowę nie drży w rytmie muzyki.
    lotos12 napisał:
    To aż się boję pokazać Tobie mój skaner led zbudowany praktycznie z tektury który działa bez awaryjnie od trzech lat na każdym sylwestrze.
    Czyli pracował 3 razy. Jaką masz pewność, że popracuje jeszcze trzy?
    lotos12 napisał:
    .Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojej opinii.
    Żeby była jasność - nie podoba mi się sposób realizacji - sam pomysł jest OK.