Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL - Użycie w formule JEŻELI zakresu komórek

tomazurski 14 Lut 2018 17:44 363 3
  • #1 14 Lut 2018 17:44
    tomazurski
    Poziom 2  

Witajcie, przeglądałem forum i znalazłem podobne problemy, ale nie identyczny... a zatem:
    w jaki sposób wykorzystać formułę JEŻELI, aby sprawdzała tekst w komórce i wyrzucała odpowiednią odpowiedź.
    Jeżeli w komórce B2 znajduje się jedno z słów wymienionych w komórkach D18:D20 to w C2 daj odpowiedź "DS", jeżeli w B2 znajduje się jedno ze słów w komórkach E18:20 do w C2 daj "KO", jeżeli w B2 znajduje się jedno ze słów w zakresie F18:F20 to daj "dp", jeżeli żadne z w/w to daj b/n.
    O ile w przykładzie mam do zbadania 9 komórek, to w rzeczywistości zakres jest znacznie większy i chcę sobie troszkę zautomatyzować ;) wrzucam załącznik w celu zobrazowania problemu.

0 3
  • Pomocny post
    #2 14 Lut 2018 21:04
    r3w4rd
    Poziom 14  

Wypróbuj to:

Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • Pomocny post
    #3 14 Lut 2018 21:39
    my41s
    Poziom 32  

Formuła tablicowa

Kod: Excel

0
  • #4 15 Lut 2018 08:12
    tomazurski
    Poziom 2  

r3w4rd napisał:
    Wypróbuj to:
    Kod: actionscript

Panie Kolego, przesyłam wirtualne zimne i wielkie piwo, to jest dokładnie to, czego nie potrafiłem zrobić. Byłem blisko ;) ale "jeżeli.licz" nie znalazłem ;) Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję!

my41s napisał:
    Formuła tablicowa
    Kod: Excel

Również dziękuję, ale tu jest troszkę bardziej skomplikowana opcja, a jeśli coś prostego działa, to się tego trzymam. Tym niemniej również serdecznie pozdrawiam!

0