Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mikrofon a słuchawki - Przechwytywanie dźwięku przy wyłączonym mikrofonie.

14 Lut 2018 20:39 783 12
  • Poziom 4  
    Witam, ostatnio zacząłem sobie podłączać głośniki do komputera i w tylnym panelu wpiąłem sobie głośniczki a w przednim panelu słuchawki z mikrofonem. Ogólnie do głośników nie mam zastrzeżeń tylko tyle ze fajnie jakby były podłączone z tyłu bo mogę sobie pozwolić na podłączenie 5 głośników. Lecz te słuchawki zauważyłem że gdy są podłączone z tyłu to dźwięk już jest słabszy ale za to cała reszta działa poprawnie lecz jak podłączam słuchawki z przodu to dźwięk jest fajny głośny, czuć bass ale problem pojawia się jak rozmawiam np na TeamSpeak 3, mam możliwość wyłączenia mikrofonu na kablu i zamiast minimalizować gry po prostu przesuwam suwak na "OFF" i cyk co się dzieje.. Otóż wyłączam mikrofon, cokolwiek co powiem nikt nie usłyszy ale za to znajomi mogą usłyszeć np muzykę w tle tak jakby mikrofon łapał dźwięki z PC.
    - Słuchawki to Fatality Creative,
    - Płyta główna to Asrock z370 killer sli
    Nie wiem czy wszystko opisałem dobrze i zrozumiale lecz czekam na jakieś propozycję
  • Poziom 43  
    Wyłącz Miks stereo w opcjach dźwięku.
  • Poziom 4  
    Kasek21 napisał:
    Wyłącz Miks stereo w opcjach dźwięku.

Już to właśnie gdzieś widziałem ale kurcze nie mogę znaleźć u siebie tej opcji, tak samo jak w panelu sterowania w poprzednim PC miałem specjalną kartę żeby wejść np w Realtek a w tym PC nic a niby wszystkie sterowniki poinstalowane.
    Jakaś mała podpowiedź jak to znaleźć ?
  • Poziom 43  
    Panel sterowania -> Dźwięk -> Nagrywanie.
  • Poziom 43  
    Jak zaznaczysz to środkowe to nie masz opcji konfiguruj?
    W panelu sterowania powinien być też Menadżer Realtek HD audio ale go nie ma bo nie masz sterownika audio...
    Sterownik widzę jest na stronie ASrock ale i na stronie realtek go znajdziesz.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zainstaluj sterowniki.
  • Poziom 4  
    Przepraszam, że tak długo nie odpowiadam po prostu ostatnie 2 miesiące szkoły i za dużo na głowie. Odpiąłem słuchawki ale zostawiłem z nich mikrofon a za nie podpiąłem głośniki i dźwięk już nie jest przekazywany. Jak tylko słuchawki podłączę to z automatu łapie już dźwięki. To słuchawki są uszkodzone, bo właśnie przypominam sobie że już kiedyś takie coś było i to na nowych słuchawkach a nie uśmiecha mi się nowych kupować. Z drugiej z tyłu działa dobrze a z przodu już nie więc też się to ze sobą kłóci.
  • Poziom 43  
    To kup przedłużacz audio i podepnij z tyłu. Podejrzewam że wystarczy mikrofon dać z tyłu.
    Zawsze możesz użyć jakiegoś innego mikrofonu. Z kamerki internetowej albo po prostu kupić sobie jakiś inny (najprostsze to kilka złotych kosztuj a do rozmów starczy).
  • Poziom 4  
    Rozwiązałem problem. ;)
    Do osób jakby miały podobny problem swój rozwiązałem w sposób taki że w panelu Realtek ustawiłem sobie w zaawansowanych opcjach, że każdy gniazdo jest oddzielne i włączyłem usuwanie akustycznego echo jak na razie wszytko ok zobaczę czy tak będzie do końca. Załączę też ss jakby ktoś nie ogarnął o co chodzi. Teraz się czuję jakby dźwięk w tych słuchawkach nadchodził z 7 stron,
    to dobrze czy tak nie do końca ? ;D Nic mi teraz nie łapie normalnie się wycisza, tylko taki efekt jest w słuchawkach ale dźwięk jest mega.Mikrofon a słuchawki - Przechwytywanie dźwięku przy wyłączonym mikrofonie.
    Mikrofon a słuchawki - Przechwytywanie dźwięku przy wyłączonym mikrofonie.

Do osób które próbowały pomoc. Wielkie dzięki za zainteresowanie i okazaną pomoc ! :D
  • Poziom 4  
    Rozwiązałem problem. ;)
    Do osób jakby miały podobny problem swój rozwiązałem w sposób taki że w panelu Realtek ustawiłem sobie w zaawansowanych opcjach, że każdy gniazdo jest oddzielne i włączyłem usuwanie akustycznego echo jak na razie wszytko ok zobaczę czy tak będzie do końca. Załączę też ss jakby ktoś nie ogarnął o co chodzi. Teraz się czuję jakby dźwięk w tych słuchawkach nadchodził z 7 stron,
    to dobrze czy tak nie do końca ? ;D Nic mi teraz nie łapie normalnie się wycisza, tylko taki efekt jest w słuchawkach ale dźwięk jest mega.Mikrofon a słuchawki - Przechwytywanie dźwięku przy wyłączonym mikrofonie.

Do osób które próbowały pomoc. Wielkie dzięki za zainteresowanie i okazaną pomoc ! :D

Dodano po 4 [godziny] 51 [minuty]: