Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chińskie przedsiębiorstwo otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii

ghost666 14 Lut 2018 22:01 1044 0
 • Chińskie przedsiębiorstwo otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii
  Chińska spółka Dynex Semiconductor otwiera właśnie centrum badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii. Instytucja ta zatrudniać ma do 200 inżynierów i zapewnić dodatkowe mozliwości badawcze dwóm pozostałym centrom badawczym Chińczyków - Dynex oraz Soil Machine Dynamics, które działają tam już od pewnego czasu.

  Za całym przedsięwzięciem stoi chińska spółka CRRC Times Electric, która zajmuje się produkcją systemów sterowania dla elektrycznych pojazdów szynowych. Firma informuje, że nowe centrum badawcze - Times Electric Innovation Centre (TEIC) - powstać ma w Birmingham i zostać uruchomione w pierwszej połowie tego roku. Centrum skupiać się będzie na rozwijaniu technologii półprzewodnikowych, które mają być następnie wykorzystywane w sektorze pojazdów elektrycznych, szynowych, przemyśle kosmicznym, energetyce, w tym w systemach energii odnawialnej.

  TEIC jest częścią strategicznego planu, który sprawić ma, że obie firmy - CRRC Times Electric oraz Dynex Semiconductors - staną się ważnymi graczami w segmencie układów półprzewodnikowych. Dzięki bliskiej współpracy wszystkich tych firm spółki-córki takie jak Dynex i Soil Machine Dynamics będą miały bezpłatny dostęp do technologii półprzewodnikowych opracowywanych w TEIC.

  Biuro badawcze Dynex znajduje się w Lincoln w Anglii. Firma prowadzi tutaj rozmaite prace rozwojowe. Przykładowo w ostatnich 12 miesiącach Dynex skupiał się na rozwijaniu tranzystorów MOSFET z bramką w topologii "trench gate" oraz modułach IGBT wysokiej mocy, produkowanych w technologii DMOS. Systemy te mają być stosowane w urządzeniach wysokiego napięcia itp., których produkcję Dynex chce niedługo rozpocząć w swoich fabrykach półprzewodników. Centrum badawczo-rozwojowe w Lincoln niebawem zaprezentuje kolejne produkty i nowe technologie.

  "TEIC będzie miało spore możliwości badawcze w zakresie technologii półprzewodników, a także energoelektroniki i innych związanych zagadnień" - mówi Clive Vacher (na zdjęciu), dyrektor i CEO Dynexa - "Centrum swoimi badaniami wspierać będzie Dynec, SMD oraz CRRC. Z czasem prace rozwojowe rozszerzone zostaną w innych kierunkach, aby nie skupiać się tylko na układach wielkiej mocy".

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1332955

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9895 postów o ocenie 8121, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.