Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris III - Yaris III sterownik zamka centralnego centralnego

wojtek23222 14 Feb 2018 22:49 3249 6
IGE-XAO
    wojtek23222
    Level 2  
    Witam

Na poczatku mojego posta chcialbym wam przedstawic moj problem jaki napotkalem przy Toyocie Yaris 3 generacji...

Otoz zaczelo sie od zakupu, samochod piekny ladny mial pare niedociagniec ale nie w tym rzecz, nikt podczas szalu zakupowego nie zwrocil uwagi na kluczyk od samochodu, kluczyk jak to kluczyk. Auto sprowadzone i niestety tylko jeden w dodatku usmarowany poxipolem, z niedzialajacym pilotem centralnego, po sprawdzeniu okazalo sie ze zbyt male napiecie w baterii, poxipol utrudnia wymiane poniewaz jesli otworzy sie kluczyko pilot, bedzie nadawal sie tylko do smieci. Postanowilismy dorobic klucz... o ile pomyslec o tym bylo latwo o tyle trudniej wykonac.
    Zaczelismy od punktow w ktorych dorabiaja klucze a skonczylismy na salonie. W salonie po sprawdzeniu auta po vinie powiedzieli 580 zl i nie daja gwarancji ze klucz bedzie dzialal a co najwazniejsze pasowal. W zakladzie dorabiajacym klucze zaproponowali alternatywe... Sterownik zamka centralnego + 2 kluczyki identyczne jak oryginaly ale pewnie z oryginalem mialy niewiele wspolnego cena 250 zl z dorobionym grotem, transponder w promocji po kosztach dorzuci za symboliczna kwote tylko haczyk w tym ze nie podlaczy mi tego tylko musze szukac elektryka... Mam pytanie czy ktos robil taki zabieg w Yaris III ? czy trudne to jest ? W moim miescie, elektryk jak zobaczyl auto powiedzial 450 zl za usluge i znajac zycie na tym sie nie skonczy... a to tylko kluczyk. Ma ktos moze jakis schemat podlaczenia takiego "ustrojstwa" ? ewentualnie gdzie szukac oryginalnej centralki i jakich kolorow kabli szukac ?
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    wojtek23222
    Level 2  
    z kluczyka nie ma problemu
    wkladam do zamka przekrecam i zamyka wszytskie drzwi i bagaznik
    bubu1769
    Level 41  
    W sumie robota nie powinna być aż taka trudna. Namierzyć sygnały zamknięcia/otwarcia w wiązce od drzwi kierowcy i pod nie podpiąć się nowym sterownikiem. Schematów elektrycznych ogólnie nigdzie nie mogę znaleźć, jedynie mam od modelu z 2007.
    wojtek23222
    Level 2  
    no wlasnie caly czas myslalem o tych drzwiach ze tam beda te sygnaly
    jeszcze ewentualnosc jaka rozwazalem to pod drzwiami pod elementem z platiku
    bedzie jakas wiazka ale tam zdecydowanie wiecej bedzie "kabelkow"
    a co za tym idzie trudniej
    ten z 2007 schemat znalazlem zreszta dzieki temu formu

dzisiaj moze troche pogrzebie przy tym
    tylko w ciemno to tak troche ciezko ;)

myslalem ze ktos juz przechodzil przez ten temat
    nie dzielac sie tym na forum i podsunie pewne rady

dzieki za odzew :)
    bubu1769
    Level 41  
    Chodziło mi o wiązkę przy nogach kierowcy która idzie w kierunku drzwi a nie konkretnie o instalacje w drzwiach (chociaż szczerze powiedziawszy raz właśnie zamontowałem sterownik bezpośrednio w drzwiach kierowcy bo nie mogłem znaleźć sygnałów w wiązce :D)
    wojtek23222
    Level 2  
    i bylo wszystko ok ?
    ja pomyslalem o tym glownie z doswiadczen kolegi

tyle ze kolega montowal to dawno temu w golfie IV
    gdzies wlasnie pod przycisk od otwierania/zamykania
    nie pamietam dokladnie efektu jego pracy

boje sie tylko tego ze jak zaczne "grzebac" to podlacze tak ze garaz bedzie trzeba w nocy gasic ;)
    chyba jednak zdecyduje sie na odwiedzeniu innych "specjalistow" w tej dziedzinie

jeszcze raz dzieki