Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris III - Yaris III sterownik zamka centralnego centralnego

14 Feb 2018 22:49 2052 6
  • Level 2  
    Witam

Na poczatku mojego posta chcialbym wam przedstawic moj problem jaki napotkalem przy Toyocie Yaris 3 generacji...

Otoz zaczelo sie od zakupu, samochod piekny ladny mial pare niedociagniec ale nie w tym rzecz, nikt podczas szalu zakupowego nie zwrocil uwagi na kluczyk od samochodu, kluczyk jak to kluczyk. Auto sprowadzone i niestety tylko jeden w dodatku usmarowany poxipolem, z niedzialajacym pilotem centralnego, po sprawdzeniu okazalo sie ze zbyt male napiecie w baterii, poxipol utrudnia wymiane poniewaz jesli otworzy sie kluczyko pilot, bedzie nadawal sie tylko do smieci. Postanowilismy dorobic klucz... o ile pomyslec o tym bylo latwo o tyle trudniej wykonac.
    Zaczelismy od punktow w ktorych dorabiaja klucze a skonczylismy na salonie. W salonie po sprawdzeniu auta po vinie powiedzieli 580 zl i nie daja gwarancji ze klucz bedzie dzialal a co najwazniejsze pasowal. W zakladzie dorabiajacym klucze zaproponowali alternatywe... Sterownik zamka centralnego + 2 kluczyki identyczne jak oryginaly ale pewnie z oryginalem mialy niewiele wspolnego cena 250 zl z dorobionym grotem, transponder w promocji po kosztach dorzuci za symboliczna kwote tylko haczyk w tym ze nie podlaczy mi tego tylko musze szukac elektryka... Mam pytanie czy ktos robil taki zabieg w Yaris III ? czy trudne to jest ? W moim miescie, elektryk jak zobaczyl auto powiedzial 450 zl za usluge i znajac zycie na tym sie nie skonczy... a to tylko kluczyk. Ma ktos moze jakis schemat podlaczenia takiego "ustrojstwa" ? ewentualnie gdzie szukac oryginalnej centralki i jakich kolorow kabli szukac ?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 2  
    z kluczyka nie ma problemu
    wkladam do zamka przekrecam i zamyka wszytskie drzwi i bagaznik
  • Level 40  
    W sumie robota nie powinna być aż taka trudna. Namierzyć sygnały zamknięcia/otwarcia w wiązce od drzwi kierowcy i pod nie podpiąć się nowym sterownikiem. Schematów elektrycznych ogólnie nigdzie nie mogę znaleźć, jedynie mam od modelu z 2007.
  • Level 2  
    no wlasnie caly czas myslalem o tych drzwiach ze tam beda te sygnaly
    jeszcze ewentualnosc jaka rozwazalem to pod drzwiami pod elementem z platiku
    bedzie jakas wiazka ale tam zdecydowanie wiecej bedzie "kabelkow"
    a co za tym idzie trudniej
    ten z 2007 schemat znalazlem zreszta dzieki temu formu

dzisiaj moze troche pogrzebie przy tym
    tylko w ciemno to tak troche ciezko ;)

myslalem ze ktos juz przechodzil przez ten temat
    nie dzielac sie tym na forum i podsunie pewne rady

dzieki za odzew :)
  • Level 40  
    Chodziło mi o wiązkę przy nogach kierowcy która idzie w kierunku drzwi a nie konkretnie o instalacje w drzwiach (chociaż szczerze powiedziawszy raz właśnie zamontowałem sterownik bezpośrednio w drzwiach kierowcy bo nie mogłem znaleźć sygnałów w wiązce :D)
  • Level 2  
    i bylo wszystko ok ?
    ja pomyslalem o tym glownie z doswiadczen kolegi

tyle ze kolega montowal to dawno temu w golfie IV
    gdzies wlasnie pod przycisk od otwierania/zamykania
    nie pamietam dokladnie efektu jego pracy

boje sie tylko tego ze jak zaczne "grzebac" to podlacze tak ze garaz bedzie trzeba w nocy gasic ;)
    chyba jednak zdecyduje sie na odwiedzeniu innych "specjalistow" w tej dziedzinie

jeszcze raz dzieki