Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co można zrobić ze starej klawiatury komputerowej

lotos12 14 Lut 2018 23:45 5415 19
  • Filament
  • #2 15 Lut 2018 10:40
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Wykonanie jakby nie patrzeć prototypowe, ale efekt moim zdaniem super. Możesz powiedzieć jak sprawdza się w Sniper Elite? Gra mało dynamiczna więc nie potrzebujemy super precyzji ruchów jak w CSie, ale ciekawi mnie czy można na tym grać bez wkurzania się że kontroler nie działa.

• #3 15 Lut 2018 16:17
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kolejne wykorzystanie termogluta i zniszczenie kilku rzeczy (klawiatura, mysz lutownica) by zrobić coś, co podziała dzień, może dwa zanim się rozpadnie.

• #4 15 Lut 2018 16:57
    Freddy
    Poziom 43  

@398216 Usunięty Zapomniałeś o pilocie :) - i pytanie, jaki to ma związek z DIY? raczej BIY :)

• #5 15 Lut 2018 17:27
    Radiokiller
    Poziom 28  

I cyk 300 pkt przytulone :D

• #7 15 Lut 2018 20:18
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Oj Panowie. Faktycznie były tu ambitniejsze projekty, ale ten nie jest zły. Wykonanie pozostawia wiele do życzenia, ale znajduje się w dziale "DIY Poczekalnia", więc to bardziej prototyp (przynajmniej na to liczę, bo chciałbym zobaczyć bardziej estetyczny kontroler tego typu w wersji DIY). Może wykorzystać metalową replikę ASG, lub prawdziwą broń "pozbawioną cech bojowych", z lepszymi czujnikami i wyświetlaczem w lunecie.
    Mimo to powyższy zlepek też działa całkiem fajnie.

• Filament
  • #8 15 Lut 2018 22:06
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kraniec_Internetów napisał:
    Wykonanie pozostawia wiele do życzenia
    Bardzo delikatnie powiedziane. Tektura i termoglut...
    Zlepek* kilku części do kupy - naprawdę uważasz, że to powód do tego, żeby się tym chwalić?

* W konstrukcjach przedstawionych przez tego Kolegę nazwa jak najbardziej prawidłowa.

• #10 15 Lut 2018 23:20
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Według mnie, to co zbudował, nie zasługuje nawet na nazwę "prototyp".
    Co do ulepszeń... powinien zmienić wszystko. A przede wszystkim swoje podejście do forum. Zamieszczanie tego typu "projektów" to, dla forum o zapędach forum technicznego, policzek w twarz. Styki z kawałków blachy klejone do tektury (kolby) na termoglut, rączka z lutownicy z której kabel wychodzi na zewnątrz tylko po to, żeby go poprowadzić z powrotem na górę po wierzchu i (oczywiście) przykleić termoglutem... Takich kwiatków jest co krok.
    Pierwszy zauważyłem temat o "głośniku" - oglądałem film i nie wiedziałem czy ktoś sobie jaja robi, czy to ma być prowokacja czy może aż tak niska kultura techniczna Autora... Potem trafiłem tu - Okazuje się, ze "ten typ tak ma" - to coś w rodzaju poradnika jak można schrzanić coś co kto inny zrobiłby dobrze. Albo inaczej - miałem okazję poznać kiedyś takiego "fachowca" - "złotą rączkę" co to potrafi wszystko... Zepsuć. Naprawił kran w umywalce, ale przy okazji zepsuł syfon. Położył gładź w przedpokoju, ale przy okazji zniszczył podłogę - ten gość jest do niego podobny, a nawet lepszy - żeby zrobić coś musi koniecznie zniszczyć KILKA innych rzeczy.
    To trzeba umieć.... A w zasadzie po co ta tytułowa klawiatura tu jest? Ktoś mi powie co ona robi poza bazą do przyklejenia na termoglut (oczywiście...!) kilka innych rzeczy.

Może i ja złożę taki temat = "Gustowna podstawka z klawiatury" - klawiaturę jakąś mam, mogę zrobić z niej podstawkę pod kubki z kawą. Akurat dla mnie i Żony się zmieszczą. Tylko klawisze muszę unieruchomić (na termogluta rzecz jasna) żeby się kubki nie chybotały i kawa nie wylewała...
    Niech mi kto powie, że nie przydatna rzecz. Szkoda tylko, ze nie wymyśliłem jeszcze zastosowania dla kawałków tektury z pudełka po butach... może jakieś propozycje? :)

Dodano po 1 [minuty]:

Spójrz jeszcze raz na dział w którym znajduje się ten temat.
    Aaa, no tak... Nie zrozumiałem aluzji - że niby temat CZEKA aż ktoś się zlituje i go wywali do kosza? :)

• #11 15 Lut 2018 23:27
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

398216 Usunięty napisał:
    A w zasadzie po co ta tytułowa klawiatura tu jest? Ktoś mi powie co ona robi poza bazą do przyklejenia na termoglut (oczywiście...!) kilka innych rzeczy.

A myślisz, że w strzelankach używa się tylko jednego przycisku?
    398216 Usunięty napisał:
    Szkoda tylko, ze nie wymyśliłem jeszcze zastosowania dla kawałków tektury z pudełka po butach... może jakieś propozycje?

Ja wiem! Ja wiem! Spróbuj zapakować w to buty :)
    Mam nadzieję, że autor jeszcze nas zadziwi.
    Jeżeli jednak to jest finalny produkt, to chyba faktycznie wzorował się na tym:
    https://www.youtube.com/channel/UC1Fv5ATgw8RyX4Cj0xGo1WQ

• #12 15 Lut 2018 23:34
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

A myślisz, że w strzelankach używa się tylko jednego przycisku?
    To spróbuj użyć jakiegoś na tej wykorzystanej w temacie... :)
    A na buty się nie nada - za małe kawałki, ale może zrobię jakieś gustowne uchwyty do kubków...
    chyba faktycznie wzorował się na tym
    I to jest bardzo prawdopodobne. Była szkoła druciarstwa, a tu mamy szkołę gluciarstwa.... a nawet Technikum Gluciarstwa.

• #13 15 Lut 2018 23:40
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

398216 Usunięty napisał:
    To spróbuj użyć jakiegoś na tej wykorzystanej w temacie...

Bez problemu, o ile działa :)
    398216 Usunięty napisał:
    A na buty się nie nada - za małe kawałki

Widocznie za duże buty :)
    No ale pochwal go za coś. Ja na przykład jestem zdziwiony, że taki zlepek przypadkowych urządzeń sprawdza się nawet nieźle w grze. Teoretycznie, bo w praktyce autor nie odpisuje.

• #14 16 Lut 2018 07:41
    Freddy
    Poziom 43  

Radiokiller napisał:
    I cyk 300 pkt przytulone
    398216 Usunięty napisał:
    600... Spójrz w dorobek Autora...
    Znawcy :D - w poczekalni dostaje się po 100pkt.

• #15 16 Lut 2018 12:42
    katakrowa
    Poziom 17  

Mi temat się podoba. Wykonanie rzeczywiście bardzo kiepskie ale osobiście nie wiedziałem, że można tak zrobić. Fajny pomysł i pewnie ktoś się tym zasugeruje i może zrobi to samo ale lepiej wykonane.

Kolegą "usuniętym" nie ma się co przejmować bo on jeśli jak powiada nie jest dj-Matyasem to na forum nigdy nic nie zaprezentował więc można śmiało wywnioskować, że "najwięcej muczy krowa, która mało mleka daje" ...

• #16 16 Lut 2018 13:49
    lotos12
    Poziom 9  

Oj widzę że zdania na temat mojego projektu są bardzo podzielone,niektórym sie podoba ,a niektórzy by wyrzucili to przez okno. Ja osobiście jestem zadowolony z tego co mi wyszło.To jest prototyp .Jak bym robił go po raz drugi już bym cos udoskonalił.W jednym komentarzu ktoś pisał że ten kabel od lutownicy źle poprowadzony ,w pełni się z tym zgadzam,teraz poprowadził bym go zupełnie inaczej.
    Nie rozumiem takiej niechęci do kleju na gorąco,przecież to bardzo dobre i przydatne narzędzie,nie wyobrażam sobie pracy bez niego.Ktoś napisał że nie wie po co jest ta klawiatura .przecież aby poruszać postacią do przodu lub do tyłu należy przycisnąć odpowiedni klawisz standardowo jest to "w" i s".karabin obsługujemy obiema rękoma jedna obsługuje spust ,i korekcje ustawień żyroskopu,a druga podtrzymująca, obsługuje klawisze na klawiaturze po przez nacisnięcie kciukiem.I moim zdaniem ta opcja idealnie sprawdza się w grze.Dodatkowo przecież mamy mnóstwo klawiszy które możemy przypisać jak chcemy.Był komentarz aby wykorzystać replikę broni i na niej kombinować.Rok temu kombinowałem z chińską zabawką (pistoletem na kulki).Tylko tam zastosowałem do śledzenia ruchu diodę led i program cam space.Kamerka internetowa śledziła ruch świecącej kuli, podobnie jak w playstation move.To rozwiazanie miało sporo wad,trzeba było być w zasięgu kamery śledzącej. Po drugie problem w tym ze na pistolecie nie było przycisków odpowiadających za ruch postaci .kombinowałem z kinectem od xbox 360 aby moje ruchy przekładały się na ruchy postaci w grze.coś tam wychodziło,ale najwygodniejsze ustawienie to kamerka przed monitorem w jednej ręce pistolet ,a drugą ręką sterujemy na klawiaturze.tu macie link do filmu https://youtu.be/m0raK4ok3f8.dlatego twierdzę że ten projekt z klawiaturą i myszką żyroskopową jest lepszy.Co do komfortu grania to tak jak z każdym nowym kontrolerem trzeba ćwiczyć ,ćwiczyć i ćwiczyć bo na początku jest dość trudno.Ale przez to że strzelamy naciskając spust uczucie jest bardzo fajne

• #17 16 Lut 2018 13:53
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

katakrowa napisał:
    Kolegą "usuniętym" nie ma się co przejmować bo on jeśli jak powiada nie jest dj-Matyasem to na forum nigdy nic nie zaprezentował więc można śmiało wywnioskować, że "najwięcej muczy krowa, która mało mleka daje" ...
    Po kolei...
    Możesz się przejmować, możesz nie. Mam w każdym razie prawo do wyrażenia swojej opinii na temat "dzieła" jakie zaprezentował Autor. I nie ma żadnego obowiązku żebym się musiał wykazać własnymi projektami - prawda?
    Nie wiem po co mi ubliżasz porównując do krowy - może jakiś związek z Twoim avkiem? Nie wiem i mnie to nie interesuje.
    Nie oceniaj więc mnie po tym, ze nie widziałeś co i jak robię. A i nie zobaczysz - wyjaśniłem to już dawno temu na łamach forum. Jak już tak bardzo chcesz się bawić w śledczego - poszukaj sobie.
    Dalej - nie wiem doprawdy ile raz jeszcze będę porównywany do dj.matjasa... jeśłi w jakimś stopniu przypominam go w swoich postach, to według mnie tylko z korzyścią dla mnie. Zanim zarejestrowałem się na forum dość często czytałem Jego posty i widziałem Jego projekty - doprawdy chciałbym mieć Jego wiedzę i umiejętności.
    Co do projektu w temacie zamieszczonego - wyraziłem swoją opinię o nim - o jego wykonaniu nie przydatności czy ergonomii (chociaż i do tego można by mieć wątpliwości i zastrzeżenia) - uważam bowiem, ze poklejenie termoglutem kilku rzeczy do kupy nie jest ani godne do naśladowania , ani poprawne technicznie a już na pewno nie powinno być powodem by się tym chwalić. Nie oznacza to (żeby nie było wątpliwości) że mam jakieś uprzedzenie do termogluta - nie. A wręcz przeciwnie, używam go często ale nigdy do budowy w oparciu o niego i tekturę falistą obudowy. Obudowa jak sama nazwa wskazuje ma OBUDOWYWAĆ jakieś urządzenie, być więc musi wytrzymała i skutecznie chronić przed uszkodzeniem wnętrze - o trzymaniu podzespołów narażonych na uszkodzenie (jak np. uchwyt z lutownicy, czy fragment kolby) w czasie normalnego użytkowania nie mówiąc - po prostu to akurat wydaje mi się zbyt oczywiste.
    A że w tak ostrym tonie skrytykowałem? - Wierz mi, to co napisałem jest juz po autocenzurze, i to solidnej, bo pierwotna wersja mogłaby skończyć się dla mnie do9żywotnią banicją, a szkoda by mi było; wszak nawet w poczekalni można znaleźć czasem coś wybitnego, czy inspirującego chociażby.

• #18 18 Lut 2018 14:30
    Deepone
    Poziom 22  

Obejrzałem i straciłem czas. Zgadzam się z "Usuniętym" bo to co jest tutaj nawet nie zgadza się z tytułem treści.
    Liczyłem na jaką konstruktywne podejście do starej klawiatury ale tutaj klawiatura służy tylko do "przytrzymania" reszty gratów.
    Obejrzałem poprzedni projekt autora oraz ten z lampą dyskotekową - są o wiele lepsze jeżeli chodzi o pomysł ale wykonanie straszne.
    Karton, glut i kawałki "śmieci" to nie można nawet projektem nazwać.
    Sam czasem korzystam z gluta - pewnie jak każdy - ale nie robię takich "dziwactw" jak tutaj. Aby w ogóle unikać dziwnych konstrukcji zbudowałem sobie po prostu Pruse i3 i przynajmniej wszystko jakoś wygląda nie jest zlepkiem elektrośmieci.

Filmy z wyrobami ogląda też się bardzo źle - jakieś wstawki nie wiadomo po co, brak sensownej prezentacji produktu itp.

• #20 28 Lut 2018 21:07
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Brykiecik napisał:

Komputer jest mega :)
    Prawdę mówiąc poziom tego typu konkursów jest dość niski, (i wcale nie ma tu analogii do projektu autora). Ładnych parę lat temu (jakieś 8-9) uczestniczyłem w podobnym konkursie, zorganizowanym albo przez 5 sposobów na, albo przez spryciarze.pl. Konkurs dzielił się na 3 kategorie - opis swojego pomysłu, opis ze zdjęciami, i film. Ja na odczepnego poszedłem w stronę opisu słownego i zgarnąłem główną nagrodę, tj kino domowe Sony DAV TZ140. Wtedy kosztujące jakieś 500-600pln z tego co pamiętam. A jaki był mój pomysł? Uwaga - klapki z LEDami z przodu, baterią i włącznikiem :P Już wtedy widziałem, że inne projekty były moim zdaniem dużo lepsze od mojego, ale cóż. 500pln na drodze nie leży. 250 też nie :D
    Tutaj poziom projektów jest dużo wyższy, i moim zdaniem urządzenie autora by tu nawet pasowało, gdyby zadbał o wygląd i nie lał tyle kleju gdzie popadnie.
    Pozdrawiam.