Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWW1697MDW - Wymiana termostatu od suszarki, czy warto i jak sprawdzi

maciacho 15 Lut 2018 09:10 264 2
  • #1 15 Lut 2018 09:10
    maciacho
    Poziom 11  

Witam,
    użytkuję tą pralko-suszarkę już 3 lata i po 2 latach zepsuło się łożysko na bębnie ale to wymieniłem rozkręcając całą pralkę i rozpołowiając bęben. Natomiast od samego początku był problem z kurczącym się praniem i to poważnie. Wszystko prawie się kurczy i to maksymalnie. Zgłaszałem to w serwisie i serwis był i nic nie stwierdził. Czy to może być problem z grzaniem grzałem a więc za wysoka temperatura podczas suszenia lub prania?
    Jak sprawdzić termostat i czy jest taka możliwość, że termostat niby sprawny ale temperaturę utrzymuje za wysoką? Jak naliczyłem to na systemie suszarki są aż 3 różne termostaty!!! Do grzałki od prania jest jeden. Jak to sprawdzić multimetrem?
    Moim zdaniem temperatura podczas suszenia jest ogromna bo od góry jak się oprę o pralkę to można się prawie oparzyć, a po zdjęciu blatu pralki to raczej nie dotknąłbym się systemu suszenia bo by mi przyjarało rękę. Czy to normalne?
    Z góry dziękuję za odp.
    Electrolux EWW1697MDW - Wymiana termostatu od suszarki, czy warto i jak sprawdzi
    Nr. termostatów jak na obrazku: 470,480 i 481.

PS ta pralka jest ok ale zepsuł się w nim bęben, grzałka po 20mieś., a teraz słychać jakby chciała wyjść z łazienki, a o tonie skurczonych rzeczy nie wspomnę!!!! Niestety nigdy już nie kupię nic tej marki!

0 2
  • #2 15 Lut 2018 10:03
    Piotr2608

Poziom 37  

maciacho napisał:
    Niestety nigdy już nie kupię nic tej marki!

Nie kupuj ale nie rób też antyreklamy a suszyć to trzeba "umić"

Po pierwsze jest coś takiego jak metka na ubraniu - nie każde rzeczy można suszyć w takiej suszarce. Po drugie czy pralka - suszarka nie stoi w jakiejś wnęce? Po trzecie jaką temperaturę suszenia wybierasz? Pewnie znając życie wysoką bo chcesz szybko coś wysuszyć. Po czwarte, urządzenie wyświetla jakiś kod błędu?
    Wysoka temperatura suszenia kurczy bawełnę - zawsze tak było jest i będzie.

https://north.pl/baza-porad/suszarka-kurczy-ubrania/

0
  • #3 15 Lut 2018 15:48
    maciacho
    Poziom 11  

Niestety ten model ma tak, że nie da się ustawić żadnej temperatury suszenia! Jedynie są 3 programy lub czasowe ustawienie suszenia. Suszarka stoi nie we wnęce, a w łazience. Podam przykład: skarpetki z rozm. 45 czy to bawełna czy sztuczne kurczy się dla mojego syna 5 latka jak znalazł!!!
    Bielizna tak samo!
    Mam doświadczenie z innymi modelami, gdzie można było ustawić temperaturę i wychodziło na to, że nie grzała tak na maksa i nie kurczyły się te same produkty.
    Ogólnie zaskakuje mnie zużycie prądu z rachunków 110zł/ miesiąc wpadło mi na 160zł, a więc 50zł za suszenie i to nie bajka a przeliczenie bardzo dokładne przeliczone statystykami z krzywych PGE i elektronicznego licznika energii podłączonego do tej suszarki.
    Czy mam reklamować czy nie to moja decyzja, ale za ten model jestem wstanie się przesiąść na inną markę bo mam dość oszukiwania producentów!
    Bęben naprawiali mi w serwisie nieautoryzowanym i moje 12h spędzone nad skręcaniem, bo jeśli miałbym naprawiać łożysko w niej to bym ją wrzucił do rzeki specjalnie aby nie poszła na śmietnik.

0