Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] laptop Asus G74SX nie działa CTRL

15 Lut 2018 12:40 711 5
  • Poziom 4  
    Witam. Mam dziwny problem z laptopem Asus G74SX. Płyta główna G74SX rev. 2.0. Nie działa lewy oraz prawy klawisz CTRL. Sprawdzany był laptop na kilku systemach. Klawiatura nie była zalana. Dziwne też jest to że na klawiaturze numerycznej w Windows też nie chce działać CTRL. Wszystkie sterowniki są zainstalowane. Na klawiaturze pod usb działa normalnie CTRL. Na płycie głównej jest dziwny przewód. Wygląda na to jakby był instalowany w serwisie Asus. Bo laptop nigdy nie był rozbierany ani nie był w serwisie.

laptop Asus G74SX nie działa CTRL
  • Poziom 12  
    Dzień dobry

Nie jestem pewien ale ten przewód to chyba jakieś zabezpieczenie przed wyłączaniem się laptopa. Z tego co wiem wyszło wiele serii wadliwych laptopów Asusa ale czy akurat tego to nie wiem. Co do klawiatury, w trybie awaryjnym to samo ?
  • Poziom 4  
    był instalowany linux, windows xp, 7 oraz 10 i dalej nie działa CTRL.
  • Poziom 12  
    Może została wciśnięta jakaś kombinacja z klawiszem CTRL i zmieniły się ustawienia ? Wciśnięcie samego CTRL nic nie daje, dopiero gdy zastosuje się kombinację skrótów klawiaturowych, uruchamiających np. jakiś program lub zmieniających ustawienia w owym programie lub w samym systemie.

Dodano po 1 [minuty]:

Aktualizacja BIOS-u pomogła ?
  • Poziom 4  
    niestety nie pomogła. Laptop działa z klawiaturą zewnętrzną. Nie udało się rozwiązać tego problemu.
  • Poziom 4  
    niestety nie pomogła. Laptop działa z klawiaturą zewnętrzną. Nie udało się rozwiązać tego problemu.

Dodano po 30 [sekundy]:

nie udało się rozwiązać problemu. Temat zamykam.