Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWB105205 W - jak wejść w tryb serwisowy?

15 Lut 2018 12:40 6267 26
  • Poziom 1  
    Jak wejść w tryb serwisowy tej pralki i odczytać kody błędów? A może jest dostępna pełna instrukcja serwisowa do tego modelu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Spróbuj wcisnąć przycisk START/PAUSE, przycisk funkcyjny i wybierakiem w prawo. Tak przynajmniej się wchodziło w tryb serwisowy do niektórych Electroluxów.

• Specjalista AGD
    mundekd napisał:
    Jak wejść w tryb serwisowy tej pralki i odczytać kody błędów?

A standardowy :arrow: tryb nie działa?

• Poziom 39  
    Pokrętło na '0". Wciskach jednocześnie klawisz 4 oraz 5 po czym wybierak obracasz o jedną pozycję w prawo.
    Puszczasz trzymane przyciski.

• Poziom 26  
    KapitanSTS napisał:
    Spróbuj wcisnąć przycisk START/PAUSE, przycisk funkcyjny i wybierakiem w prawo. Tak przynajmniej się wchodziło w tryb serwisowy do niektórych Electroluxów.
    do mojego EWF147540W zadziałał właśnie ten sposób , inne niestety nie .

Dla innych kody błędów oraz inne sposoby wejścia
    https://www.agdmaster.com/porady/pralki/pralka-electrolux-kody-bledow

Kasowanie błędów

Pokrętło pozostaje w pozycji sprawdzania błędów (10) i naciskamy start/pause + zegar

• Poziom 39  
    cuuube napisał:
    do mojego EWF147540W zadziałał właśnie ten sposób , inne niestety nie .

... ale mowa jest o pralce EWB105205W. Coś co działa w Twojej pralce, nie koniecznie musi działać w innych modelach.

• Poziom 39  
    Ale siejecie zamęt. Trybów serwisowych Electrolux jest kilkanaście. Powtarzam sposób podany przeze mnie dotyczy
    serii pralek autora tematu. Podany przez Ciebie jest opisywany x naście razy na forum.
    Nie istotny jest ciąg literowo-cyfrowy modelu lecz seria modelu np: EWB, EWF itd.

Tryb serwisowy pralek z serii EWF:

• Poziom 13  
    Witam.
    Podepnę się pod temat. Mam pralkę taką samą jak autor tematu ma już chyba z 8 lat. Zaobserwowałem ostatnio, że za każdym razem przed obróceniem bębna przycisk start miga 3 razy na czerwono.
    Czy ktoś może coś podpowiedzieć?? Ewentualnie poproszę o opis programu serwisowego bym poprosił.
    Pozdrawiam...
  • Poziom 16  
    Takie tam znalazlem , więc spróbój.
    Kody błędów E30 - 39: problem z systemem określającym poziom wody w pralce
    Ów problem może być spowodowany przez użycie zbyt dużej ilości środków do prania. Przez to właśnie urządzenie wytwarza za dużo piany, która później zatyka system określania poziomu wody. Możesz temu zaradzić wykonując czynność opisaną w punkcie powyżej. Wyłącz pralkę i obróć bęben ręką 5-6 razy w różne strony, następnie sprawdź filtry odpływu - jeśli są bardzo zanieczyszczone, wymień je na nowe. Na koniec wykonaj puste pranie z maksymalną temperaturą bez użycia proszku.
  • Poziom 13  
    Wszedłem w tryb serwisowy pralki i miga 10 razy na czerwono przycisk start chwila przerwy miga 6 razy zielony i od początku. Pomoże ktoś w odczytaniu kodu??

• Poziom 39  
    vadim1983 napisał:
    Pomoże ktoś w odczytaniu kodu??

Nie ładnie podpinać się pod czyjś temat.

Drum have blocked in the first ca. 30sec:

- Cut drive belt, Replace DSP
    - Drum lid not closed
  • Poziom 16  
    Kod to "66" a co znaczy?
    Sprawdź a może wymień grzalkę ,chyba że jest cos z plytą, ale zacznij od tej grzalki

Dodano po 7 [minuty]:

kod błędu to 66 musisz sprawdzić grzałkę a może ją wymienić( w najlepszym przypadku).

• Poziom 39  
    kecajk49 napisał:
    kod błędu to 66 musisz sprawdzić grzałkę a może ją wymienić( w najlepszym przypadku).

A może kod E66 to 6 mignięć diody czerwonej i 6 zielonej?
  • Poziom 13  
    Piotr2608 napisał:
    vadim1983 napisał:
    Pomoże ktoś w odczytaniu kodu??

Nie ładnie podpinać się pod czyjś temat.

Drum have blocked in the first ca. 30sec:

- Cut drive belt, Replace DSP
    - Drum lid not closed

Kolego to by się zgadzało (zablokowany bęben)
    Bo córka wrzuciła ostatnio bluzkę do pralki, a był bęben zamknięty. Żona włączyła pranie i przytrzymało bęben. Jutro skasuje kody zobaczymy czy pomoże.
  • Poziom 16  
    Ten błąd sygnalizowany ( 10 x czerwona + 6 x zielona ) dziesiętnie to 106 a w kodzie hexadecymalnym to EA6 czyli uszkodzone drzwiczki bębna.
    Przepraszam za pomyłkę!
  • Poziom 13  
    Wczoraj skasowałem błędy. Ale dziś podczas prania znowu to samo tj. w momencie startu obrotu bębna mignie kontrolka startu na czerwono. W trybie serwisowym podczas sprawdzania fazy diagnostycznej 7 i 8 pralka normalnie działa bez sygnalizacji przy starcie bębna. Dodam ,że pralka pranie wykonuje poprawnie. Martwi mnie ta sygnalizacja.
    Co oznacza replace DSP??
  • Poziom 16  
    DSP? bębna, czyli ustawiania bębna tak aby klapy były u góry w pozycji do otwarcia !
    Jakby padł czujnik to pralka nie ruszy bębnem, tzn. ruszy ale zaraz wie że bęben się nie obraca i STOP.
    A jaki teraz błąd wyświetla?
  • Poziom 16  
    Zobacz ile przewodów "leci" do tego DSP, jeśli DWA to polutuj styki przewodów do konektorów (samców) jak radził poprzednik a jeśli TRZY to masz inny, nowszy typ DSP, może wystarczyć poprawienie styku przy DSP lub na płycie u góry tylko dostęp kłopotliwy do wtyczki.
    Gdzie czujnik DSP? Po zdjęciu prawego boku pierścień koła pracuje w jego wybraniu i aby go wyjąć trzeba zdjąć kolo pasowe albo mocno je wyluzować żeby go wyjąć (ten dwuprzewodowy) przy tym nowszym póki co nie musisz wyjmować czujnika a wtyczka jest dostępna bez problemu.
  • Specjalista AGD
    kecajk49 napisał:
    Zobacz ile przewodów "leci" do tego DSP

zawsze dwa

kecajk49 napisał:
    polutuj styki przewodów do konektorów (samców)

to nic madrego nie da.
  • Poziom 16  
    A z trzema nie widziałes ?
    Szkoda.
  • Poziom 16  
    To z dwoma przewodami to jest "sakramencko" skomplikowane!
    czyżby kontrakton się popsuł?
    Autor watku milczy a inni sie boksują , tylko po co ?
    To DSP z tego linku to jest na trzy przewody i nie jest zamienikiem tamtego więc pozostaje jego naprawa jeśli padl .....kontrakton.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Tak jak pisałem wyżej. Błędów już nie ma. Jedynie przy ruszaniu bębna mignie kontrolka startu na czerwono trzy razy. Bęben staje we właściwym miejscu.