Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl - Chiński stihl nie da się odpalić

Baca1988 15 Lut 2018 12:56 1794 18
  • #1 15 Lut 2018 12:56
    Baca1988
    Poziom 4  

Witam
    dostałem od znajomego piłe spalinową Chińską STIHL
    Piła praktycznie nówka , ale jest problem z jej odpaleniem
    Piła jak by chciała odpalić ale ją coś blokuje , raz zaskoczy na 3 sekundy i zgaśnie
    Iskra na świecy jest
    Gaźnik przeczyściłem i zalałem świerzym paliwem wg naklejki na sprzęcie , mimo to dalej nie chce zaskoczyć

Co mogę jeszcze w niej samodzielnie sprawdzić lub jakie metody zastosować

Chyba że źle ją odpalam ...
    Zwalniam blokade Prowadnicy
    Blokuje dźwignie gazu
    Włączam zapłon
    Włączam ssanie

Po 3-4 razach próby odpalenia dźwignie ssania wyłączam i próbuję dalej , bez rezulatut

Proszę o jakieś wskazówki jak domowym sposobem można ją jeszcze spróbować odpalić

Model Stihl CHIŃSKI Ms440

0 18
  • #3 15 Lut 2018 13:27
    pdemski
    Poziom 19  

Kiedyś też się skusiłem na taką piłę bo była "okazja" pochodziła może 3 godz i też problem z odpalaniem, okazało sie że wał wybił dziure w silniku. Chińczyki tak mają....

0
  • #4 15 Lut 2018 15:18
    Baca1988
    Poziom 4  

Kompresji szczerze nie sprawdzałem ,jeśli chodzi o świece to była minimalnie ale minimalnie mokra , a co do gaźnika to próbowałem go wyregulować ale czy dobrze ?
    Są tam 3 śruby ,jedna jest od gazu do regulacji z literka L a dwie są na gaźniku jedną przy drugiej

1
  • #6 15 Lut 2018 15:53
    Baca1988
    Poziom 4  

Tak tak gaźnik bez pompki ,szarpałem z 15 min i bez rezultatu ,jak najlepiej sprawdzić kompresję ?
    Wrócę do domu to sprawdzę stan tłoka

0
  • #7 15 Lut 2018 16:08
    E8600
    Poziom 36  

Znajomy miał podobne objawy piła odpaliła po zmniejszeniu przerwy na chińskiej świecy ale niestety ją to ubiło wytrzymała ok godziny pracy. Po wymianie świecy problem ustąpił. Chińczyki nie lubią zbyt małej przerwy na świecy ja u siebie mam ok 1 mm przerwy a na mniejszej przerwie były problemy zarzucało świecę i trzeba stale czyścić. Teraz wykręcam świecę 1-2 razy na rok aby profilaktycznie przeczyścić mimo iż piła normalnie odpala. :)

0
  • #8 15 Lut 2018 17:19
    Baca1988
    Poziom 4  

Spróbuję z tą świeca również może coś pomoże , jakieś jeszcze rady?
    Jutro się wezmę z rana za nią ,jeszcze jakieś cenne rady się przydadzą jeśli ktoś ma

0
  • #10 16 Lut 2018 08:08
    pdemski
    Poziom 19  

Chińskie STIHLE mają cylindry całe aluminiowe. nie maja w środku metalowej wkładki na tłok, więc tłok szoruje pierścieniami bezpośrednio po aluminium wiec jego żywotność to kilka godzin. Tego badziewia się nie kupuje. Ja już się przejechałem na takiej okazji.

0
  • #11 16 Lut 2018 08:48
    Krzys55
    Poziom 20  

pdemski napisał:
    nie maja w środku metalowej wkładki na tłok,
    Raczej niemożliwe, nie pracował by silnik nawet minuty.
    pdemski napisał:
    Tego badziewia się nie kupuje.
    Z tym się zgadzam.

0
  • #12 16 Lut 2018 09:13
    pdemski
    Poziom 19  

W moim chińczyku nie było metalowej wkładki, wiem bo rozbierałem.

0
  • #13 16 Lut 2018 11:52
    Baca1988
    Poziom 4  

Witam , dziś sprawdziłem tłok i wygląda on tak jak na zdjęciach , dodatkowo wykręciłem świece ,obróciłem pile do góry nogami i na zamkniętym włączniku starterem parę razy pociągnąłem po skręceniu wszystkiego ,piła odpaliła jednak chyba teraz kwestia regulacji bo raz szła dość długo puki jej nie wyłączyłem a po kombinowaniu że śrubkami na gaźniku i gazu raz odpaliła i szła na pełnym gazie ,raz odpaliła i się dusiła i zgasła Stihl - Chiński stihl nie da się odpalićStihl - Chiński stihl nie da się odpalićStihl - Chiński stihl nie da się odpalić

0
  • #15 16 Lut 2018 12:19
    Baca1988
    Poziom 4  

Właśnie szukam szukam ale doszukać się nie mogę ,daxnik dokładnie taki jak ten na zdjęciu
    Ktoś podrzuci szybki instruktaż lub link do właściwej strony z regulacją tego gaźnika Stihl - Chiński stihl nie da się odpalić

Dodano po 8 [minuty]:

Podejrzewam że chodzi o tą instrukcję ?

Wkręć obydwie śruby (L i H) do lekkiego oporu, następnie wykręć je o jeden obrót, uruchom silnik, poczekaj aż się rozgrzeje, następnie wciskaj i zwalniaj dźwignię gazu, wprowadzając pilarkę na wysokie obroty. Obserwuj czy płynnie przechodzi z niskich obrotów do wysokich, jeśli nie, to delikatnie wykręć śrubę L i znowu na chwilkę dodaj gazu.
    Postępuj tak aż do momentu gdy nie będzie problemu z przejściem z obrotów niskich do wysokich.
    Gdy to osiągniesz przystąp do regulacji wysokich obrotów (H) tutaj TRZEBA UWAŻAĆ bo przekroczenie dopuszczalnych obrotów grozi zatarciem oraz innymi uszkodzeniami. Powinno się to robić przy użyciu obrotomierza.
    Generalnie możesz trochę wykręcić śrubę H jeszcze np o pół obrotu, teraz wprowadzić silnik na maksymalne obroty i wtedy powoli wkręcaj śrubę H aż obroty wzrosną do momentu gdy usłyszysz, że dźwięk pracy silnika jest stabilny i nie odnosi się wrażenia, że "silnik się męczy"
    Po prostu uważaj by obroty nie były za wysokie, najlepiej ustaw tak wysokie obroty jak to możliwe a potem cofnij śrubę H tak by trochę zmniejszyć obroty maksymalne.
    Zwolnij dźwignię gazu, sprawdź jeszcze raz czy przejście z wolnych obrotów na wysokie odbywa się w sposób płynny (czy silnik łatwo przyspiesza ).

Teraz przystąp do ustawienia wolnych obrotów biegu jałowego.
    Ogólna zasada jest taka, że należy wkręcić śrubę T aż łańcuch w pilarce, zacznie poruszać się po prowadnicy a następnie powolutku cofaj śrubę T aż do momentu zatrzymania łańcucha lub głowicy.

Jeżeli w gaźniku nie ma śruby H to oznacza że obroty maksymalne są ustawione za pomocą dyszy i nie można ich regulować.

Tylko która sruba to H a która to L ,na pilarkę nie mam oznacznia tylko jest T
    Jeśli by rozumować to jako skrót od angielskiego Lewy - Prawy to L powinna być z lewej a H z prawej ? Chociaż nie jest to pierwsza litera Right

0
  • #16 16 Lut 2018 12:22
    leonov
    Poziom 41  

Do regulacji są 3 śruby oznaczone jako:

L - regulacja składu mieszanki na wolnych obrotach
    H -regulacja składu mieszanki na wysokich obrotach
    T -regulacja biegu jałowego

reszta https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1507918.html

0
  • #19 05 Cze 2018 19:32
    Baca1988