Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup kamery termowizyjnej i frezarki cnc

kamlik_k 15 Feb 2018 13:31 615 2
Testo
    kamlik_k
    Level 2  
    witam

Postanowiłem dokupić do serwisu trochę sprzętu ( naprawiam głównie telefony i laptopy)
    1. Frezarka cnc
    2. Kamera termowizyjna
    Łączny budżet do 12k

Odnośnie kamery, myślałem o flir e4 ( przerobionym na e8) , ale sporo jest negatywnych opinii.
    na youtube na kanale louisa rossmana widziałem, że używa kamery QIANLI ( rozdzielczość 160x120), pracuje ktoś na tej kamerze?

Odnośnie frezarki zastawiałem się nad proxxonem mf70, ale jest w pełni manualny , a wolałbym automat.
    Przeglądałem aukcje i widziałem model 3020T ( 300W, dokładność teoretycznie większa niż proxxon), co myślicie o zakupie tego?
    Frezarka ma być używana do klejonych układów w iphone i innych tel.

pozdrawiam
  • Testo
    H3nry
    Level 32  
    kamlik_k wrote:
    Odnośnie frezarki zastawiałem się nad proxxonem mf70, ale jest w pełni manualny , a wolałbym automat.
    Przeglądałem aukcje i widziałem model 3020T ( 300W, dokładność teoretycznie większa niż proxxon), co myślicie o zakupie tego?

Chinczyk bije na głowę Proxona ... nadal poruszamy się w kręgu zabawek ;>
    Na twoim miejscu przeznaczyłbym większy budget na CNC i zlecił zrobienie takiej pod Twoje wymagania- pole robocze etc .
    Mam prostą kamerę TG165 i daje rade w serwisie oczywiście rozdzielczość nie powala :) .
    RafalB

Level 28  
    W tym budżecie wystarczy tylko na jedno i to na styk.

Pamietaj, że przy frezarcie musisz mieć jeszcze soft CAD/CAM a ten potrafi kosztować połowe Twoich finansów.
    Do tego dojdzie masa drobnych rzeczy np. podstawy pod płyty telefonów, frezy.
    300W na wrzecionie(silniczku) to raczej zabawka choć jak temat traktujesz jako zabawe to można się pokusić

Zerknij na moj profil, znajdziesz kilka rzeczy ;)