Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Arduino, matryca MAX7219 , potrzebna podpowiedź.

15 Lut 2018 13:33 1053 9
  • Poziom 9  
    Witam ! Potrzebuję pomocy w problemie z matrycami MAX7219!
    Postanowiłem podjąć dalszy temat przesyłu- wyświetlania tekstu na wyświetlaczach kupionych na Alliexpres. Poprzednio testowałem pojedyncze matryce , łączone kabelkami(tzw. wersja Vertykalna), obecnie po zakupie "segmentu" 4x Max7219 , postanowiłem przesłać tekst w linii Horyzontalnej. Posiłkowałem się filmikiem z You-Tube w tym temacie "MD Parola library for the Max7219 & Arduino.
    Zrobiłem połączenia zgodne z tematem, w programie Arduino zaimplementowałem potrzebne biblioteki :
    MD_Parola.h
    MD_MAX72xx.h
    MD_Menu.h
    MD_Switch.h
    MD_REncoder.h
    MD_UISwitch.h
    Próbowałem plik zamieszczony, następnie kombinowałem z oryginalnym (zamieszczonym w programie Arduino plikiem "Plik- Przykłady- MD_MAX72xx_test", i tu zdziwko!!!, tekst zostaje wyświetlony na matrycach lecz W ODBICIU LUSTRZANYM!!!- czyli literki obrócone! Nie mogę dojść co jest grane?! Podpowiem, że te pliki sprawdzałem na 3 komputerach!(wszędzie ten sam efekt).
    Proszę o podpowiedź, co jest grane?

Za wszelką pomoc, Dziękuję!
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Crayou, Dzięki!!! poleciałem z tym co sugerowałeś!, tekst leci poprawnie (ten co na Twojej stronie widnieje- "to jest test......."), więc już wiem że po 1. listwy matryc są OK!, po 2. że widocznie MD_Parola ma zwalone biblioteki! , i tu się mieści błąd! teraz pozostaje skupić się na całości od początku, ale na innych bibliotekach(te co sugerujesz).
    Tematu jeszcze nie zakończę!, jeśli uda mi się stworzyć zamierzony efekt, opiszę pod postem. Możliwe że i inni męczą się z takimi problemami. Dzięki jeszcze raz!
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    MD_Parola ma dobre biblioteki. Obecnie z nich korzystam, ma mnóstwo fajnych efektów itd.
    Wczytaj się w jakieś angielskojęzyczne opracowanie na jej temat - pamiętam, że gdzieś trzeba było zdefiniować jakie matryce się posiada, tylko aktualnie nie pamiętam gdzie...
  • Poziom 9  
    Ok! nie stwierdziłem "że się poddaję"......hi hi hi. Fakt jest tylko taki, że nie jestem programistą i trochę przynosi mi to problemów. Ważne że część teorii o "czymś spiepszonym, np. matrycach?", jest już wykluczona. Boje z wyświetlaniem będę toczył dalej. Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Crayou, mam jeszcze małe pytanie;
    w Twoim sketchu (a nie ukrywam, że pomaga mi i "uczę się- testuję"), znalazłem jak dodać kolejne matryce, jak spowolnić wyświetlanie tekstu, lecz nie ukrywam że szukam (kombinuję), jak rozjaśnić matryce? Czy mógłbyś podpowiedzieć? Dzięki i pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    Wklej tu kod z którego korzystasz.
  • Poziom 9  
    JEST!!!!...znalazłem!!! działa na tym etapie, który chciałem! na razie DZIĘKI!!! za poświęcony czas!!
  • Poziom 9  
    Witam ponownie! trochę to trwało(praca zawodowa i trochę innych problemów!), lecz pragnę podpowiedzieć; wykonałem "baner" z toczącym się tekstem, miałem problemy związane z wyświetlaniem (co jakiś czas pojawiały się "krzaczki"- błędne piksele!) powód!?- zostało zamontowane 8 matryc, które potrzebuje większej ilości prądu!!, dopiero po zastosowaniu przetwornicy UP-DOWN (wyregulowaniu na 4,89V), system działa na 100%!
    Zamykam więc temat i dziękuję za pomoc!
  • Poziom 9  
    Witam ponownie! trochę to trwało(praca zawodowa i trochę innych problemów!), lecz pragnę podpowiedzieć; wykonałem "baner" z toczącym się tekstem, miałem problemy związane z wyświetlaniem (co jakiś czas pojawiały się "krzaczki"- błędne piksele!) powód!?- zostało zamontowane 8 matryc, które potrzebuje większej ilości prądu!!, dopiero po zastosowaniu przetwornicy UP-DOWN (wyregulowaniu na 4,89V), system działa na 100%!
    Zamykam więc temat i dziękuję za pomoc!

Dodano po 30 [sekundy]:

Zamykam temat.