Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon analogowy jednorodzinny na 6 żyłach jak połączyć?

michumal 15 Lut 2018 14:29 1056 17
  • #1 15 Lut 2018 14:29
    michumal
    Poziom 9  

Witam,
    wybrałem domofon: miwi Urmet 6025/401-N
    jednak z kuchni do furtki idzie tylko 6 przewodów, czy jest jakaś szansa, żeby go podłączyć zamiast na 8 żyłach, na 6?
    Czy dać sobie spokój i kupić domofon 2 przewodowy, np ten: Cyfral COSMO zestaw 1-lokatorski czarny?

Moderowany przez suworow:

Kolega już o to pytał w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3410284
    Dane to trzeba było od kolegi wyciągać, a teraz to widzę że się koledze spieszy.
    3.1.12. Nie wysyłaj wielu jednakowych tematów na forum, użytkownicy nie będą wiedzieć, gdzie mają odpowiadać.
    Stary temat zamykam bo i tak zbyt wiele z niego nie wynikało.

0 17
  • Relpol
  • #3 15 Lut 2018 14:53
    michumal
    Poziom 9  

Wielkie dzięki, znam ten schemat, tyle że jak zapewne widzisz od zasilacza do panelu zewnętrznego idzie 8 żył, a ja mam tam 6 żył... I się pytam,czy da radę to jakoś połączyć na tych 6?

0
  • Relpol
  • #4 15 Lut 2018 14:56
    mateov3000
    Poziom 20  

Na 6 da sie ale nie będziesz miał podświetlania panelu i zasilania do elektrozaczepu więc coś za coś najwidoczniej przy nim nie możesz mieć wszystkiego :D albo kompromis albo inny domofon :D oczywiście taki żart

0
  • #5 15 Lut 2018 15:00
    michumal
    Poziom 9  

No to skoro nie będzie zasilania do elektrozaczepu, to kicha. Czyli zostaje mi 2 przewodowy tylko.

0
  • #7 15 Lut 2018 17:35
    michumal
    Poziom 9  

suworow, może i są, ale ja nie znalazłem, naprawdę przeryłem już internet wzdłuż i wszerz i 90 % domofonów pracuje na minimum 8 żyłach w relacji zasilacz-panel zewnętrzny, pozostałe są na 2 żyły. Pozostaje jeszcze aspekt wizualny panelu i unifonu, ale to rzecz gustu. Generalnie widzę, że producenci ze wzornictwem pozostali na początku lat 90, a co mnie wkurza najbardziej, to małe guziczki do dzwonienia i malutki szyld do wpisania nazwiska, gdy pozostała część panelu to goła blacha lub wielgaśny głośnik, chyba tylko w 3 przypadkach znalazłem coś co ma duży podświetlany szyld i duży guzik dzwonka. Ale to tak na boku.
    Już myślałem nawet, żeby zasilacz wpakować do słupka, ale są dwa ale, miałbym 230V w stalowym słupku stalowego ogrodzenia, co mi się średnio uśmiecha, a i tak brakuje jednej żyły, bo potrzeba 7.
    Dzięki, za zamknięcie tamtego tematu, bo tam jak mówisz wiele mądrego nie było.
    Na koniec prośba, możesz mi podrzucić coś co pracuje na 6 żyłach relacji panel zewnętrzny zasilacz? Naprawdę nie potrafię nic znaleźć.
    Domofony 2 żyłowe są ble?

0
  • Pomocny post
    #8 15 Lut 2018 17:59
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

michumal napisał:
    ale ja nie znalazłem, naprawdę przeryłem już internet wzdłuż i wszerz i 90 % domofonów pracuje na minimum 8 żyłach w relacji zasilacz-panel zewnętrzny, pozostałe są na 2 żyły

A te 10% Ci nie wystarczy? :)
    OK, przyjmujemy że ten ci się spodobał i będziesz go próbował zainstalować. Masz w okolicach tego słupka 230V, możesz pomiędzy słupkiem a tym miejscem poprowadzić kabel?
    michumal napisał:
    Już myślałem nawet, żeby zasilacz wpakować do słupka, ale są dwa ale, miałbym 230V w stalowym słupku stalowego ogrodzenia
    I tu masz ode mnie punkt za ostrożność.
    michumal napisał:
    a i tak brakuje jednej żyły, bo potrzeba 7.
    Niekoniecznie. Kupujesz centralę pracującą po 4 żyłach po stronie unifonu, a trafo z niej zostawiasz w domu i podajesz zasilanie po dwóch pozostałych żyłach. Otwartym pozostaje pytanie o spadki napięć. jaka tam jest odległość od domu do furtki?
    Jak ne robisz tak jak napisałem Ci w poprzednim post-cie i chodzi wtedy po 6 żyłach pomiędzy panelem a centralą.
    pozdrawiam

ps. mam prośbę, kiwnij głową że rozumiesz, bo odnoszę wrażenie że się w tym trochę gubisz.

0
  • #9 15 Lut 2018 18:49
    michumal
    Poziom 9  

Poczekaj, bo się zapętliłem... (na razie nie kiwnę głową)

suworow napisał:
    Da się robiąc dodatkowo wywołanie przez przekaźnik. Tylko po co jak są gotowe zestawy pracujące na tej ilości żył?
    pozdrawiam

Możesz podać przykład domofonu który chodzi na 6 żyłach w relacji panel zewnętrzny zasilacz, który dodatkowo nie jest rodem z PRL-u? Bo ja naprawdę znalazłem tylko 8 albo 2.
    suworow napisał:
    OK, przyjmujemy że ten ci się spodobał i będziesz go próbował zainstalować. Masz w okolicach tego słupka 230V, możesz pomiędzy słupkiem a tym miejscem poprowadzić kabel?

Niestety nie mam w okolicach słupka 230V, myślałem o wykorzystaniu 2 żył z 6 które mam jako zasilanie do słupka dla zasilacza, ale z powrotem do domu i tak musi wrócić jeszcze 5, a mi zostaną tylko 4.
    suworow napisał:
    Niekoniecznie. Kupujesz centralę pracującą po 4 żyłach po stronie unifonu, a trafo z niej zostawiasz w domu i podajesz zasilanie po dwóch pozostałych żyłach. Otwartym pozostaje pytanie o spadki napięć. jaka tam jest odległość od domu do furtki?

O rozbrajaniu centralki na trafo i resztę nie pomyślałem... :) punkt dla Ciebie; odległość nie duża max 15m. To teraz muszę szukać zasilacza i unifonu pracujących na 4 żyłach...
    Ale 6025 chyba potrzebuje 5 żył... więc odpada. Kurde, zawracanie trochę kijem Wisły.
    A co mi możesz powiedzieć o domofonach 2 żyłowych?

0
  • Pomocny post
    #10 15 Lut 2018 19:13
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

michumal napisał:
    Poczekaj, bo się zapętliłem... (na razie nie kiwnę głową)

Gdybyś kiwnął i tak bym Ci nie uwierzył widząc co napisałeś poniżej.
    1. Na 6 żyłach można powiesić ten domofon który wybrałeś. Przeczytaj post nr 4 i 6.
    2. Unifon pójdzie każdy analogowy do instalacji wielożyłowych. Po prostu przycisk co innego zwiera." 4 żyłowość" to funkcja centrali, ale też są w handlu moduły " robiące z centralki 5 żyłowej - cztero) Pisała tu na forum kiedyś andziab i miała cos takiego w ofercie. Dla ciebie ideałem byłaby centralka 4 żyłowa z wydzielonym trafem ( piątki są to wiem wiem też że chyba tak działała centralka fenix). Zapytaj może o cos takiego w mifonie impulsie czy fim-pro. Tego urmeta nie musisz kupować w zestawie.....
    3. Dwu żyłowy wart polecenia jest ten cosmo

0
  • #11 27 Lut 2018 10:10
    michumal
    Poziom 9  

Dobra, mam już dość, szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć.
    Klamka zapadła kupuję zestaw 2 przewodowy, chyba tego COSMO, choć nie wiem, po cholere mi RFID w domu jednorodzinnym.

Mam ostatnie pytanie:
    Czy centralka COSMO z zasilaczem współpracowała by z unifonem miwi urmet 1140/622, bo bardziej mi się podoba i ma dodatkowe przyciski, które chciałem wykorzystać, czy może producenci stworzyli niekompatybilne systemy dwuprzewodowe?

0
  • #13 27 Lut 2018 15:19
    3099750
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 01 Mar 2018 05:49
    michumal
    Poziom 9  

AnicoZ napisał:
    michumal napisał:
    a co mnie wkurza najbardziej, to małe guziczki do dzwonienia i malutki szyld do wpisania nazwiska, gdy pozostała część panelu to goła blacha

A oglądałeś ten demofon od srodka? Czy da się tam cos jeszcze umieścić?

Podobn temat juz miałem, tu masz tyle wolnego miejsca. Otworzyłem odbudowę i zapytałem gdzie te wolne miejsce. Trzeba by zmienić konstrukcję. Dalej nie bede pisał.

Nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, że podświetlany szyld i przycisk dzwonka mógłby być większy, jak w niektórych modelach np urmet 6025, a nie, że masz malutki szyld, obok malutki guziczek, a pozostała część panelu jest gołą blachą lub wielgaśnym głośnikiem, bo producent robi także panele na kilka mieszkań i wtedy zamiast gołej blach masz kilka mikro szyldów z mikro guziczkami, jak cosmo na jednego lub dwóch użytkowników. Wiem, że w środku nie można poszaleć z miejsce i nie mam o to pretensji, chodzi mi tlko o to, że dla domów jednorodzinnych najczęściej panele są pojedyńczą wersją jak dla domu wielorodzinnego i producentowi po prostu nie chce się zrobić czegoś sensownego, bo prościej mieć jedną sztampę i walić jeden otwór o dołu pod szyld i mały guziczek, lub dwa, trzy, cztery... w zależności od wersji, niż dla domu jednorodzinnego zrobić duży otwór pod szyld i pod duży przycisk, wykorzystując miejsce gdzie w wersjach wielorodzinnych są kolejne szyldy i guziczki.. nie wiem, czy to jasno napisałem. Przykłady:
    Domofon analogowy jednorodzinny na 6 żyłach jak połączyć?Domofon analogowy jednorodzinny na 6 żyłach jak połączyć?
    Domofon analogowy jednorodzinny na 6 żyłach jak połączyć?Domofon analogowy jednorodzinny na 6 żyłach jak połączyć?

Ale to tylko mała dygresja.

0
  • #15 01 Mar 2018 06:18
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Ależ nic nie stoi na przeszkodzie byś przełożył wnętrze takiego bramofonu do obudowy jaka Ci się zamarzy, a wykonasz ją sam bądż zlecisz np 1m x 0,5m.

0
  • #16 01 Mar 2018 06:59
    ghost2000
    Poziom 18  

michumal napisał:
    chodzi mi tlko o to, że dla domów jednorodzinnych najczęściej panele są pojedyńczą wersją jak dla domu wielorodzinnego i producentowi po prostu nie chce się zrobić czegoś sensownego, bo prościej mieć jedną sztampę i walić jeden otwór o dołu pod szyld i mały guziczek, lub dwa, trzy, cztery... w zależności od wersji, niż dla domu jednorodzinnego zrobić duży otwór pod szyld i pod duży przycisk

To oznacza koleją obudowę w asortymencie producenta. Ta jest metalowa, więc koszty nie sa powalające w przypadku plastiku jest gorzej. Wie kolega ile kosztuje wykonanie formy? Kiedy taka kolejna forma się zwróci?
    Proszę zobaczyć jak są robione obudowy serii KM, Z. Obudowa jest symetryczna, dzięki temu liczba form jest dwa razy mniejsza.

0
  • #17 01 Mar 2018 08:26
    michumal
    Poziom 9  

ghost2000 napisał:
    michumal napisał:
    chodzi mi tlko o to, że dla domów jednorodzinnych najczęściej panele są pojedyńczą wersją jak dla domu wielorodzinnego i producentowi po prostu nie chce się zrobić czegoś sensownego, bo prościej mieć jedną sztampę i walić jeden otwór o dołu pod szyld i mały guziczek, lub dwa, trzy, cztery... w zależności od wersji, niż dla domu jednorodzinnego zrobić duży otwór pod szyld i pod duży przycisk

To oznacza koleją obudowę w asortymencie producenta. Ta jest metalowa, więc koszty nie sa powalające w przypadku plastiku jest gorzej. Wie kolega ile kosztuje wykonanie formy? Kiedy taka kolejna forma się zwróci?
    Proszę zobaczyć jak są robione obudowy serii KM, Z. Obudowa jest symetryczna, dzięki temu liczba form jest dwa razy mniejsza.

Chodziło mi o panele stalowe, tam wystarczy wyciąć większy otwór i wstawić większy szyld i większy guzik. Ale nie o tym mieliśmy dywagować.

Dodano po 30 [minuty]:

Powiedzcie mi proszę jeszcze, czy DP-10 - Orno Polska - Zestaw domofonowy jednorodzinny, natynkowy KOALA BAX
    np tu: http://sklep.orno-polska.pl/glowna/862-dp-10-...fonowy-jednorodzinny-natynkowy-koala-bax.html
    albo to:
    http://sklep.orno-polska.pl/glowna/527-or-dom-sv-921-orno-polska-zestaw-domofonowy-vivi.html

jest coś warte, czy sobie dać spokój i kupić COSMO?

0
  • Pomocny post
    #18 01 Mar 2018 22:54
    Ircys
    Specjalista Domofony

michumal napisał:

Powiedzcie mi proszę jeszcze, czy DP-10 - Orno Polska - Zestaw domofonowy jednorodzinny, natynkowy KOALA BAX
    np tu: http://sklep.orno-polska.pl/glowna/862-dp-10-...fonowy-jednorodzinny-natynkowy-koala-bax.html
    albo to:
    http://sklep.orno-polska.pl/glowna/527-or-dom-sv-921-orno-polska-zestaw-domofonowy-vivi.html

jest coś warte, czy sobie dać spokój i kupić COSMO?

Dać sobie spokój, kupić Cosmo

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów