Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta bizhub C360 - czyszczenie lasera

15 Lut 2018 14:35 786 10
  • Poziom 3  
    Witam, moje wydruki na maszynie w niektórych fragmentach karki są bledsze, nie dodrukowane. Z innych wątków wywnioskowałem, że pewnie mam brudny laser, tylko jak się do niego dostać, by móc go wyczyścić?
    Jestem z małej miejscowości i nie mam na miejscu serwisu, a potrzebuję naprawić drukarkę na już.
    Będę wdzięczny za pomoc :)
  • Specjalista - kserokopiarki
    Lasery czyścisz przy użyciu czyścików pod wywoływaczkami . W tym modelu każdy kolor ma swoj czyścik . Nie polecam Ci samodzielnego demontażu LSU bo wymaga to wyciagnięcia zasilacza , płyty sygnałowej i jeżeli nie masz doświadczenia to możesz coś uszkodzić . Pomijam już fakt że rozkręcenie samego LSU może spowodować że coś poprzestawiasz wewnątrz i wtedy będzie niezły bałagan . Zlokalizuj serwis najbliżej Ciebie i poproś ich o interwencje . Jasne paski nie koniecznie musza być spowodowane właśnie tym. Poza tym w tych maszynach konieczność wyjęcia LSU to naprawdę sporadyczne przypadki ...

C.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Z tymi serwisami u nas to ciężko. Mało kto zajmuje się kserokopiarkami, a ostatni serwisant czytał przy mnie instrukcję i robił wszystko na ryzyk kwizyk. Dlatego próbuję sam coś zdziałać, czytałem też coś o lusterkach, że one mogą być brudne, może nie trzeba dokopywać się do lasera? Jestem kompletnym laikiem dlatego jak piszesz, że lepiej nie rozbierać - to nie będę tego robić, ale coś muszę działać, szkoda tylko, że nie ma żadnej instrukcji do tego modelu, bo nie wiem gdzie co jest...
  • Poziom 3  
    Przesyłam zdjęcie, najlepiej widać na serduszku i fioletowym, małym kółeczku, u góry kartki jest wyblakłe, na dole idealne. Mam tylko zdjęcie, bo nie ma teraz dostępu do skanera :) Bedę wdzięczny za podpowiedź, a może znasz jakiś serwis blisko Zawiercia koło Katowic ?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wydrukuj strony gradacji z menu serwisowego. To najlepszy wyznacznik tego co się dzieje . Zrób wydruki dla wszystkich kolorów C,M,Y,K .

C.
  • Poziom 3  
    Zauważyłem, że tylko z podajnika ręcznego i na wyższej gramaturze się tak dzieje, z automatu i na 80g drukuje idealnie. W załączniku zdjęcie całościowego nadruku z podajnika ręcznego, na gramaturze 240g. Z automatu wydruk całościowy - idealny.
    Konica Minolta bizhub C360 - czyszczenie lasera
  • Poziom 12  
    Piec nie utrwala. Powinny być widoczne ślady zużycia na folii grzewczej a te białe miejsca powinny być "kropkowane". Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dziękuję za pomoc i podpowiedzi.