Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pomysl na projekt z mikrokontrolerem

JohnReese 15 Lut 2018 17:43 651 7
  • #1 15 Lut 2018 17:43
    JohnReese
    Poziom 5  

Witam, na potrzeby jednego z przedmiotow musze wymyslec i wykonac jakis maly projekt z uzyciem mikrokontrolerow. Nie mam jednak za bardzo pomyslow, wiec moze ktos z Panstwa mi pomoze.
    Wymagania odnosnie projektu:
    - Trzeba uzyc minimalnie 2 microkontrolery ktore bede sie ze soba komunikowac za pomoca magistrali komunikacyjnej (np. I2C)
    - Microcontrolery: Arduino, raspberry pi, Texas instruments
    - Projekt ma polegac glownie na programowaniu i elektronice, jak najmniej hardware.
    - Nie liczac microkontrolerow, czesci musza byc w miare tanie jako ze nie bede ich kupowac sam.

Moim pomyslem byla elektroniczna gra w "bitwe morska" : dwie matryce RGB Led, do kazdej microkontroler sterujacy. Niestety jedna martyca 8x8 (czyli i tak mniejsza niz byc powinna) kosztuje 50 euro wiec nie dostalem "zielonego swiatla" od nauczyciela.

0 7
  • #2 15 Lut 2018 18:23
    Kraniec_Internetów
    Poziom 38  

Rozumiem, że programować umiesz?

JohnReese napisał:
    Niestety jedna martyca 8x8 (czyli i tak mniejsza niz byc powinna) kosztuje 50 euro

Wejdź na allegro i kup kilkaset diod za kilka złotych. Martyca 8x8 to po prostu 64 odpowiednio połączone LEDy.

0
  • #3 16 Lut 2018 12:09
    3099750
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 16 Lut 2018 16:04
    JohnReese
    Poziom 5  

Kraniec_Internetów napisał:
    Rozumiem, że programować umiesz?
    JohnReese napisał:
    Niestety jedna martyca 8x8 (czyli i tak mniejsza niz byc powinna) kosztuje 50 euro

Wejdź na allegro i kup kilkaset diod za kilka złotych. Martyca 8x8 to po prostu 64 odpowiednio połączone LEDy.

Myslalem nad tym rozwiazaniem ale stwierdzilem ze lutowanie i budowa jakiejs obudowy na to zajmie za duzo czasu, chyba ze udalo by mi sie zakupic jakis juz gotowy pasek programowalnych RGB.

Dodano po 5 [minuty]:

Cytat:
    [quote="AnicoZ"]
    JohnReese napisał:
    - Microcontrolery: Arduino, raspberry pi, Texas instruments

Co to za mikrokontrolery Arduino? Nie znam takich.

AVR ATmega328, przepraszam ze uzylem tej znienawidzonej nazwy

Cytat:
    Zrób cos w miare użytecznego, np stację pogodową. Jeden moduł to termometr lokalny, czujnik wilgotnośi z wyświetlaczem, drugi oddalony po np IIC czy lepiej RS485, termometr, czujnik ciśnienia itp.

Fajny pomysl, dzieki :)

0
  • #5 16 Lut 2018 16:32
    Kraniec_Internetów
    Poziom 38  

JohnReese napisał:
    Myslalem nad tym rozwiazaniem ale stwierdzilem ze lutowanie i budowa jakiejs obudowy na to zajmie za duzo czasu, chyba ze udalo by mi sie zakupic jakis juz gotowy pasek programowalnych RGB.

Weźmiesz kawałem tworzywa, ponawiercasz otworki i umieścisz w nich LEDy, a następnie połączysz je w sekcje. Robota na 10 minut. Kupić, Kolego, to każdy głuoi potrafi. A zrobić to co innego.

0
  • #6 17 Lut 2018 12:54
    Jacek Rutkowski
    Poziom 23  

Jeden procesor może być ATMega odczytujący jeden kanał ADC podłączony pod mikrofon elektretowy co 100us i wysyłający dane po SPI do drugiego. Drugi je odbiera i wystawia na jednym porcie równolegle na drabinkę R2R. Na wyjście DAC mały wzmacniacz audio.
    Taki cyfrowy tor audio.
    Ewentualnie na wejściu potencjometr liniowy odczytywany procesorem a na wyjściu drugi procesor sterujący malutkim serwem modelarskim wychylającym wskazówkę do niego przyczepioną...
    Dwie gotowe płytki + serwo za 10zł i potencjometr :)

0
  • #7 20 Lut 2018 13:46
    JohnReese
    Poziom 5  

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi, pozostaje mi tylko przejrzec wszystkie opcje i wybrac najbardziej mi odpowiadajaca.

Pozdrawiam!

0
  • #8 20 Lut 2018 13:46
    JohnReese
    Poziom 5  

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi, pozostaje mi tylko przejrzec wszystkie opcje i wybrac najbardziej mi odpowiadajaca.

Pozdrawiam!

Dodano po 43 [sekundy]:

Pozdrawiam!

0