Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 164 - Nierówna praca silnika

lewy94 15 Lut 2018 20:01 354 3
  • #1 15 Lut 2018 20:01
    lewy94
    Poziom 9  

Witam, mam problem ze Scanią 164 480. Nieraz zaczyna kuleć, przeważnie jak jest rozgrzana tak +60 stopni, ale ostatnio też zimna nieraz ma te kulenie. Błędów EDC brak. Zauważyłem, że nieraz jest rekacja na wciśnięcie hamulca i wtedy te kulenie ustaje a po odpuszczeniu wraca. Na komputerku pokładowym zamiast chwilowego spalania na wolnych obrotach w granicach 1-1,6l/h wyskakuje 0,4-0,7l/h(w chwili kiedy trzymam na hamulcu). Jakiś problem z jednostką sterującą czy może jakieś zwarcie na kablach?

0 3
  • #2 15 Lut 2018 21:14
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Chyba nie myślisz, że ktoś przez internet poda ci gotową odpowiedź co tą Scanię boli czytając ten krótki opis??

PDE, HPI?? Co zrobiłeś? co sprawdziłeś? co wymieniłeś?? Zaczęła kuleć czy od zawsze kulała. Itd, itd, itd.

0
  • #3 16 Lut 2018 08:28
    lewy94
    Poziom 9  

PDE, samochód mam niedługo, ale wcześniej rzadziej występowało te kulenie. Podpinalem delphi i żadnych błędów edc ani w koordynatorze nie ma. Nie wymieniłem jeszcze nic, bo nie mam pojęcia w co celować i dlatego założyłem ten temat.

0
  • #4 16 Lut 2018 08:49
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Zmierz w takim razie ciśnienie paliwa. Wyreguluj zawory i pompowtryski. To na początek.

0