Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Benz C-klasa 2002 - Jak można sprowadzić wymeldowane auto z Niemiec?

Pertol 15 Lut 2018 20:56 546 14
  • #1 15 Lut 2018 20:56
    Pertol
    Poziom 4  

Witam,
    mam takie pytanie, część rodziny zamieszkująca teren Niemiec, którzy wyjechali za pracą, zmieniła ostatnio auto, dalej doszliśmy do wniosku że warto ten stary sprzedać ale lepiej w Polsce, więcej jest chętnych i łatwiej można podziałać.
    Problem tylko jest taki że to auto jest wyrejestrowane i nie ma aktualnego badania technicznego niemieckiego.

Czyli brak tablic i brak przeglądu.

No i teraz kłopot, chętni są, chcą auto obejrzeć ale nikt nie pojedzie na wycieczkę 450 km za granicę.

Bez tablic raczej jechać nie można, niby laweta ale koszt pewnie ok 1000 zł?

A np próbne tablice w PL, można je zamówić i zabrać w podróż i zamontować w aucie? Tam na miejscu? i wrócić nim na kołach do Polski?

Jakbyście to rozwiązali?

Chodzi po prostu o to żeby on fizycznie był w Polsce, żeby go tutaj przyprowadzić.
    Czy do próbnych tablic w Polsce potrzeba badania technicznego?
    No i w ogóle czy można zagranicą śmigać na próbnych tablicach polskich?

Nigdy nie byłem handlarzem samochodowym i nie mam pojęcia jak to najlepiej zrobić :cry:

Dzięki, pozdrawiam

0 14
  • #2 15 Lut 2018 21:00
    bandi21
    Poziom 29  

Kupuje się niemieckie pięciodniowe tablice rejestracyjne.Takie z żółtym paskiem i na nich się jedzie.Kiedyś tak było ale ostatnio 5 lat temu to robiłem.

1
  • #3 15 Lut 2018 21:58
    Pertol
    Poziom 4  

Ok ale jakie są warunki ich wykupienia? nie trzeba mieć ważnego przeglądu?

0
  • #4 16 Lut 2018 20:52
    bandi21
    Poziom 29  

Raczej nie.Przy tych numerach nie pytali nawet na jakie auto będą założone.Książeczkę wypełniało się samemu. Mogło się coś zmienić ale taka była istota tej rejestracji.Masz tam ludzi to niech się dowiedzą.W skrócie , kupujesz numery w wydziale komunikacji i jedziesz po samochód,montujesz je ,wypisujesz dowód i odjeżdżasz.

0
  • #5 17 Lut 2018 08:15
    kakibara
    Poziom 28  

Auto aby dostać nr zjazdowe musi mieć teraz przegląd czyli musisz zrobić tuv plus zakup paliwa na zjazd plus w/w tablice czyli około 50euro na paliwo tuv plus tablice z ubezpieczeniem cena uzalezniona od regionu i masz koszt zwozu auta na lawecie.
    Jaka zaleta tablic ? Jedziesz do Pl autem sprawdzasz go drodze plus jezdzisz w Polsce bez problemu i pokazujesz potencjalnemu kupujacemu.
    Lub na lawecie - szukasz kogoś kto zwiezie auto i zrzuci ci pod domem czy gdzie tam chcesz, lub też fajna opcja ale dla rozsądnego i doświadczonego kierowcy wynajmujesz najazd na 24h i jedziesz sam po auto przy okazji z wujkiem zdążysz się napić i pogadać.
    Jest jeszcze opcja na wegierskie tablice na zeszyt ale musisz znać handlarza ktory Ci wypożyczy ten sprzęt.

1
  • #6 17 Lut 2018 10:12
    Kune
    Poziom 23  

bandi21 napisał:
    Kupuje się niemieckie pięciodniowe tablice rejestracyjne.Takie z żółtym paskiem i na nich się jedzie.Kiedyś tak było ale ostatnio 5 lat temu to robiłem.

To już ostatnio uległo zmianie. Tak samo, jak problem z tymi tablicami na inne auta niż niemieckie.

Ja polecam wrzucić to auto na clicktrans i poszukać transportu w sensownej cenie.

PS. To to auto chyba musi być w średnim stanie, bo tak się składa, że auto w Niemczech są droższe niż w Polsce, szczególnie jak są w dobrym stanie i mają realny, niski przebieg.

1
  • #7 17 Lut 2018 16:19
    bandi21
    Poziom 29  

No właśnie coś mi się obiło o uszy o tych zmianach.Ja bym wypożyczył autolawetę i pojechał po to.Wypożyczenie przyczepy w obecnych czasach nie ma sensu bo viatool komplikuje sprawę.

0
  • #8 17 Lut 2018 19:27
    Pertol
    Poziom 4  

Tak, niestety trzeba mieć przegląd, nawet pytałem w Zgorzelcu, ci co wystawiają na allegro tablice.

Problem taki, że auto nie ma przeglądu a w DE przegląd to ponoć 90 €, do tego tablice pewnie ze 100€ i praktycznie laweta wyjdzie.
    Wypożyczenie auto-lawety fajna opcja ale...trzeba umieć auto załadować, do tego dochodzi i tak paliwo a myslę że do 1000 zł ktoś z rejonu byłego NRD do Wielkopolski przewiezie, czy się myle?

Auto ma stan techniczny dobry, ale blacharsko słabo, no i tam na miejscu oferty są śmieszne bo to sami tureccy handlarze za 300 euro.

A jak to jest potem w Polsce, przegląd gdybym chciał zrobić to można zrzucić auto z lawety? czy muszą być blachy próbne czerwone?
    Ze sprzedażą też może być taki problem że auto bez blach nie może jeździć a ktoś może chcieć się przejechać.

To wszystko takie skomplikowane, za bardzo pospieszyli się z wymeldowaniem auta w Niemczech i stąd ten kłopot.
    Tak to by można na niemieckich blachach go trzymać i czekać na kupca + opłaty ale dzisiaj to już tylko chyba akcyza i tłumaczenia zgadza się? Przegląd by przepisali i reszta odpada.

0
  • #9 17 Lut 2018 19:48
    kakibara
    Poziom 28  

Ogólnie jak masz czas to zwiezienie auta gdzieś około 150-200 euro na lawecie - tylko wejdz na forum polacy.de lub na innym jeżeli ktoś nie ma ładunku to zabierze praktycznie za grosze.
    Skąd trzeba zabrać i gdzie zrzucić.

Dodano po 53 [sekundy]:

Ogólnie jak masz czas to zwiezienie auta gdzieś około 150-200 euro na lawecie - tylko wejdz na forum polacy.de lub na innym jeżeli ktoś nie ma ładunku to zabierze praktycznie za grosze.
    Skąd trzeba zabrać i gdzie zrzucić.

0
  • #10 17 Lut 2018 20:01
    kkknc
    Poziom 42  

Jak kiedyś strucle kupowałem ( znaczy funkiel nówka nie śmigania ) to na wyjazdowych tablicach.
    Zawsze przegląd zaliczał, ważne by miał hamulce i brak jakiś dużych wycieków. Na blachę nie zwracali uwagi.

0
  • #11 17 Lut 2018 21:19
    Pertol
    Poziom 4  

Dzięki, na tym portalu clicktrans nawet niezłe ceny oferują, w stosunku do ofert od Polaków na miejscu auto-laweta typu 1200 zł to jakaś masakra..

Spróbuje na tym polacy.de

Co do przeglądu, tam chyba jakaś sprężyna była by do wymiany, więc trzeba mieć komplet 2x...natomiast reszta ok ale podobno diagności w DE są bardzo rygorystyczni i teraz płacić 90€ a potem jeszcze naprawiać to bezsensu.
    Szkoda że tych tablic żółtych już nie można dostać bez badania.

A jakie formalności musi dopełnić "laweciarz"? Jakie dokumenty trzeba mu dać? Bo rozumiem że auta jak worka kartofli wieź nie może tak?
    Jakby się Polizei doczepiło że ukradł? Czy nikt na to nie patrzy? :D

0
  • #13 18 Lut 2018 01:24
    Pertol
    Poziom 4  

Ok czyli Brief wystarczy?
    Czy jakieś zaświadczenie że ma przewieźć czy coś? Chodzi o to żeby ktoś sie nie doczepił że sobie ktoś auto ciągnie z Niemiec, nie wiadomo skąd :D
    Bo raczej to było by tak że by kierowca sam jechał - załadował auto i potem zrzucił na miejscu 400 km dalej.

Jak tak patrze na mobile.de to za 1500 € te auta podobnie wyglądają także coś może się dostanie :D
    Myślałem ze po 500 € chodzą takie strupki w DE.

Z tą blachą to ludzie moga kręcić nosem bo jak jest kilka elementów zaatakowanych to trochę to może kosztować ale zawsze mogą pojeździć i gdzieś wydalić dalej a kombi, automat i mocny silnik z kompressorem 160 koni to dobra opcja gdzieś na wakacje czy transport towarów jak ktoś coś prowadzi gdzieś czy wygodne auto na trasy.

0
  • #14 18 Lut 2018 13:25
    bandi21
    Poziom 29  

Pertol ty z Gniezna gdzie co drugi to handlarz i masz problem ze sprowadzeniem?Brief wystarczy.Moja rada to jeszcze sprawdź pojemność silnika bo jak przekracza 2000 cm3 to już wyższa akcyza.

1
  • #15 18 Lut 2018 14:25
    Pertol
    Poziom 4  

Pojemność silnika to 1998 cm3, 2,0 kompressor 163 konie

Natomiast, fakt są handlarze ale nikt za free nie przywiezie auta, także lepiej sobie samemu działać.
    Czyli ok, dam brief i tyle.

0