Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Powerbank 18650 DIY nie ładuje jednego telefonu.

LiquI 15 Lut 2018 22:30 306 15
  • #1 15 Lut 2018 22:30
    LiquI
    Poziom 3  

Cześć, więc tak, mam powerbank ten,
    https://pl.aliexpress.com/item/New-DIY-8-1865...al-Box-Without-Battery-VHG48/32744023126.html

Po podłączeniu do telefonu (redmi note 4) nie ładuje go, tzn ładowanie jest przerywane ładuje i nie ładuje i tak w kółko, natomiast próbując zmierzyć ile daje amperów ten powerbank, postanowiłem włączyć się w szereg po kablu usb i telefon zaczęło ładować gdy podpiąłem miernik pod minusowy kabel, na mierniku pokazało się 0,60A, na początku gdy podłączam pokazuje 0.20 i telefonu nie ładuje, dopiero po czasie przeskakuje od razu na 0.50 i 0,60 i gdy trzymam miernik podłączony to ładuje normalnie, gdy odłączam i przyłączam normalnie kabelki bez miernika to znowu ładuje przerywanie można powiedzieć pulsacyjnie (napięcie cały czas 5V) Moduły w powerbanku są samsungowe od laptopa (testowane)
    Dwa pozostałe telefony powerbank ładuje normalnie tylko z tym takie problemy (note4). O co chodzi z tym? Próbowałem na różnych kablach od samsunga, sony, xiaomi.

0 15
  • Filament
  • #2 15 Lut 2018 23:08
    E8600
    Poziom 34  

Prawdopodobnie te 5V z tego wynalazku jest słabo stabilizowane (zniekształcony przebieg) a telefon ma jakieś zabezpieczenia i się rozłącza lub zwyczajnie kabel słabo kontaktuje w gnieździe. Może też być zabezpieczenie na pinach USB z danymi - bez odpowiedniej rezystancji ładowanie się nie odpali.

0
  • #3 15 Lut 2018 23:15
    LiquI
    Poziom 3  

E8600 napisał:
    kabel słabo kontaktuje w gnieździe

Zdaje mi się że jest ok, gdyż na innych telefonach jest ok, ładuje, na innych przewodach również

Czyli telefon nie ładuje bo jest napięcie słabo stabilizowane? Ale gdy podłącze miernik to się stabilizuje? Teraz to zupełnie nic nie rozumiem z tego

0
  • Filament
  • #5 15 Lut 2018 23:35
    LiquI
    Poziom 3  

Mógłbyś podać mi jakich parametrów ma być ten kondensator? Lub jakiś link do allegro albo coś

0
  • #7 16 Lut 2018 00:11
    LiquI
    Poziom 3  

Coś bardzo dziwnego, teraz mam telefon naładowany w 90% i powerbank zaczął go ładować normalnie? Ja już nie wiem co się z tym dzieje
    Znalazłem kondensator 6,3v 820uF po podłączeniu tylko podłącza się i rozłącza i dalej nic.

0
  • Pomocny post
    #8 16 Lut 2018 00:22
    E8600
    Poziom 34  

LiquI napisał:
    Znalazłem kondensator 6,3v 820uF po podłączeniu tylko podłącza się i rozłącza i dalej nic.

Podłączył kolega tak jak miernik przy pomiarze prądu czy tak jak ma być czyli równolegle?

Telefon naładowany w 90% pobiera bardzo mały prąd wiec pewnie ten powerbank nie wyrabia z amperami.

0
  • #9 16 Lut 2018 00:28
    LiquI
    Poziom 3  

E8600 napisał:
    równolegle

Tak dokładnie równolegle, jak miernik

E8600 napisał:
    nie wyrabia

Czyli co mam zrobić w tej sytuacji?

0
  • Pomocny post
    #10 16 Lut 2018 02:09
    gabik001
    Poziom 36  

LiquI napisał:
    E8600 napisał:
    równolegle

Tak dokładnie równolegle, jak miernik

Czyli jak , miernik podłączałeś równolegle przy pomiarze prądu?

LiquI napisał:
    E8600 napisał:
    nie wyrabia

Czyli co mam zrobić w tej sytuacji?

No raczej niewiele zrobisz, po prostu powerbank wątpliwej jakości.
    A że tak zapytam, te ogniwa to pewne są? Bo pisałeś że z jakiejś baterii więc mogą być wydojone i krótko trzymać pojemność. To że mierzysz napięcie i Ci pokazuje te 3.7V (czy ile tam one nominalnie mają) to jeszcze o niczym nie świadczy. Poza tym mogą niejednakowo się rozładowywać i całe urządzenie "świruje".

0
  • #11 16 Lut 2018 11:09
    LiquI
    Poziom 3  

gabik001 napisał:
    pewne

Tak, baterie są sprawne.
    Próbowałem również na jednej baterii i taka sama sytuacja.

gabik001 napisał:
    miernik podłączałeś równolegle

Tak

Czyli nic nie da rady z tym zrobić? A pytanie dlaczego po podłączeniu miernika telefon jest ładowany? Może jakiś układ co daje po podłączeniu miernika?(nie wiem myślę)

0
  • Pomocny post
    #12 16 Lut 2018 16:07
    rafbid
    Poziom 31  

LiquI napisał:
    natomiast próbując zmierzyć ile daje amperów ten powerbank, postanowiłem włączyć się w szereg po kablu usb
    LiquI napisał:

gabik001 napisał:
    miernik podłączałeś równolegle

Tak
    To w końcu jak?

0
  • #13 16 Lut 2018 16:38
    LiquI
    Poziom 3  

rafbid napisał:
    To w końcu jak?

Mój błąd przepraszam, teraz włączyłem go równolegle i powerbank zaczął ładować telefon, czyli mogę sobie go wlutować zabezpieczyć i mogę bezpiecznie używać?

0
  • #14 17 Lut 2018 00:58
    gabik001
    Poziom 36  

Równolegle przy pomiarze prądu? Wow.

0
  • Pomocny post
    #15 17 Lut 2018 01:04
    E8600
    Poziom 34  

LiquI napisał:
    Mój błąd przepraszam, teraz włączyłem go równolegle i powerbank zaczął ładować telefon, czyli mogę sobie go wlutować zabezpieczyć i mogę bezpiecznie używać?

Jeśli mówisz o kondensatorze to tak. Nic się nie stanie możesz normalnie ładować. Jak wlutujesz to zabezpiecz tak aby nie zrobił gdzieś zwarcia z PCB.

Widocznie było jak przypuszczałem jeśli teraz ładuje. :)

0
  • #16 17 Lut 2018 15:16
    LiquI
    Poziom 3  

Dolutowanie kondensatora 6,3V 820uF rozwiązało problem
    Dziękuje za pomoc

0