Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Remote Desktop - Windows 10 Home

15 Lut 2018 22:31 2124 1
  • Poziom 11  
    Witam,
    chciałem połączyć się zdalnie z laptopem przez aplikacje Microsoft Remote Desktop (na telefonie z androidem).
    Na komputerze mam ustawione Komputer-> Właściwości-> Ustawienia Zdalne-> Pomoc Zdalna Zaawansowane-> Zezwalaj na zdalne sterowanie tym komputerem .
    Teraz na telefonie dodaje wyszukiwanie urządzenia - znajduje komputer daje connect i pojawia się błąd:
    "We couldn't connect to the remote PC. Make sure the PC is turned on and connected to the network, and that remote access is enabled. Error code: 0x204"
    Komputer i telefon wpięty do sieci lokalnej, próba również komputer w sieci lokalnej telefon poza siecią lokalną.
    Niestety nie mam pomysłu jak to rozwiązać - być może ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził.

Gdzieś widziałem program RPD Wrapper dla Windows 10 Home - ale czy to aby bezpieczne ?

Czy Windows 10 Home nie może pracować jako serwer zdalnego pulpitu?
    Nie testowałem Microsoft Remote Desktop dla 2 komputerów z W10H w sieci domowej i w różnych sieciach.

Dziękuję za pomoc :)
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Windowsy Home nie mają serwera RDP, ale można go dodać. Testowałem na Vista Home Premium - działa.

DjAlcon napisał:
    Gdzieś widziałem program RPD Wrapper dla Windows 10 Home - ale czy to aby bezpieczne ?

Jeśli służy do dodawania RDP do windowsów home, to tak - patrz wyżej.