Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] bsh 1ba6755 - Poprawność podłączenia silnika od pralki.

SzumonK 16 Lut 2018 00:21 414 4
  • #1 16 Lut 2018 00:21
    SzumonK
    Poziom 3  

Dobry wieczór!
    Stałem się posiadaczem silnika od pralki Electrolux EWT1315.
    Wiem, że model silnika to bsh 1ba6755, niestety brak jest konkretnej tabliczki znamionowej a jedynie nadruk po którym udało mi się ustalić model.
    Udało mi się dotrzeć do szczątkowej dokumentacji technicznej, fotki poniżej. Teraz chciałbym uruchomić ten silnik.

Przeczytawszy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1454545.html#7137465
    wnioskuję, iż jest to także silnik uniwersalny. Stąd (na podstawie numeracji styków na dokumentacji) jeśli wrzucę napięcie przemienne na styki 1-8, a zewrę 9-10 (lub 9-5), to ma szansę to zadziałać? Dobrze rozumuję wobec instrukcji w powyższym temacie? I czy styki 6-7 należałoby zewrzeć, czy się nimi nie przejmować (motoprotector)?
    Jako, że miałem okazję już trochę powłączać bezpieczniki (przy innych pomysłach), to tym razem chciałem zapytać Specjalistów o opinię, zanim zacznę działać :)
    bsh 1ba6755 - Poprawność podłączenia silnika od pralki.bsh 1ba6755 - Poprawność podłączenia silnika od pralki.bsh 1ba6755 - Poprawność podłączenia silnika od pralki.

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2018 10:47
    wiertacz
    Poziom 34  

Na drugim rysunku który załączyłeś jest wszytko dokładnie narysowane.
    Zasilanie podajesz przykładowo na zaciski 5 i 8 a mostek dajesz między 9 i 10 lub dla mniejszej prędkości obrotowej między 9 i 1.
    Jak chcesz zmienić kierunek obrotów zamieniasz miejscami 8 z 9 .
    A zabezpieczenie możesz dać w szereg z tymi połączeniami .

0
  • #3 16 Lut 2018 20:46
    SzumonK
    Poziom 3  

Bardzo fajnie, działa elegancko, acz zapiernicza tak, że cieżko zauważyć kiedy wolniej kiedy szybciej :D
    Dziękuję pięknie za pomoc, teraz jeszcze tak na koniec, jakbym chciał wrzucić regulator na triaku, to nie ma problemu - wpinam układ w przewód zasilający i powinno być w porządku, tak? Czy powinienem o czymś jeszcze pamiętać, poza odpowiednim chłodzeniem triaka (radiatorem, wentylatorem), no i rzecz jasna ogólnie pojętym bezpieczeństwem?

0
  • #4 17 Lut 2018 18:48
    wiertacz
    Poziom 34  

Jak dobrze podłączysz do sprawnego regulatora to będzie działało.

0
  • #5 17 Lut 2018 20:49
    SzumonK
    Poziom 3  

Sprawa rozwiązana jak napisano powyżej, zamykam i dziękuję.
    Zasilanie 5-8, mostek 9-10.

0