Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hotpoint Ariston WMG 722 PL nie pobiera wody i nie pokazuje żadnego błędu

olciatko 16 Lut 2018 11:01 1197 5
 • #1 16 Lut 2018 11:01
  olciatko
  Poziom 2  

  Pralka Hotpoint Ariston WMG 722 PL - po włączeniu dowolnego programu pompa chodzi przez 2 minuty czyli sporo dłużej niż zwykle (choć w pralce nie ma wody). W ogóle nie nalewa wody, a program normalnie idzie dalej łącznie z wirowaniem. Pralka nie pokazuje żadnego błędu. Gdy wstrzymuję program (pauza) to drzwi nie są zablokowane.

  Elektrozawór działa, na sitku nic nie ma. Wąż doprowadzający wodę jest drożny, podłączony, kurek odkręcony :) Wąż od hydrostatu jest drożny.

  Z tego co czytałem w archiwum hydrostat należy sprawdzić lekko dmuchając do niego. Otóż hydrostat przełączał się nie przy dmuchaniu, a przy lekkim wciąganiu powietrza. Zamówiłem nowy i jest to samo. Nie wiem czy oba są uszkodzone, czy w tej pralce tak powinno być...?

  Zrobiłem pewien eksperyment. Załączyłem pralkę gdy hydrostat był podłączony do elektroniki, ale odłączony od węża i w trakcie pracy przełączyłem go (wciągając powietrze – jak wyżej) i wtedy pralka pobierała wodę!

  0 5
 • #2 16 Lut 2018 11:39
  mateov3000
  Poziom 20  

  Kolego to, że wężyk drożny nie oznacza, że króciec jest drożny w obudowie bębna. Także jakiś drucik w dłoń i przepchaj. Zresztą nalej wody do wyłączonej pralki ściągnij wężyk idący do hydro-statu i zobaczysz czy woda wylatuje i czy tylko kapie. Co do samego hydrostatu to jeśli powietrze z niego ujdzie to ma stan np. zwarty jak dmuchniesz to rozwarty lub odwrotnie jesli dmuchniesz w niego i puścisz wężyk to ma znów się przełączyć.

  I jeśli nalejesz wody do pralki to przed założeniem węzyka do hydrostatu musisz dmuchnąć w niego powietrze i założyć wężyk w przełączonym stanie czyli z powietrzem w nim potem wypompujesz wodę i zobaczysz czy się załączy i zacznie brać wodę.

  0
 • #3 17 Lut 2018 17:54
  wiesiekmisiek
  Poziom 24  

  A elektrozamek ogólnie to blokuje te drzwi?

  0
 • #4 19 Lut 2018 12:50
  olciatko
  Poziom 2  

  Po komentarzu mateov3000 byłem przekonany, że to ten króciec, gdyż ostatnio był prany dywanik na którym było trochę siana (nie dało się lepiej wytrzepać). Ale postąpiłem wg wskazówek (ręcznie nalałem wodę do pralki, odłączyłem koniec wężyka od hydrostatu i skierowałem w dół) i okazało się, że woda płynie normalnie, tzn. ciągłym strumieniem.

  Elektrozamek normalnie (jak zawsze) blokuje drzwi podczas pracy pralki. Gdy wstrzymuję program to drzwi się odblokowują.

  0
 • #5 19 Lut 2018 16:35
  wiesiekmisiek
  Poziom 24  

  Więc głośno teraz myślę, że pompa spustowa wody nie pracuje jak należy .

  0
 • #6 20 Lut 2018 09:47
  olciatko
  Poziom 2  

  Eksperyment opisany w pierwszym wpisie wątku nie wskazuje na pompę spustową. Myślę, że hydrostaty są zepsute, lub nie umiem dobrze podłączyć.
  Spróbuję opisać dokładniej: hydrostat przełącza się gdy wciągam z niego powietrze (gdy jest w nim podciśnienie). Gdy dopuszczam powietrze (nie dmucham, tylko "odtykam" wejście na wężyk - ciśnienie normalne) to hydrostat sam przełącza się z powrotem do pozycji wyjściowej. Czy tak powinno być? (Tak było zarówno z hydrostatem, który był w pralce, jak i nowym, który zamówiłem na wymianę, dlatego założyłem, że tak ma być, ale może nowy też jest zepsuty...)

  0