Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery przed drzwiami

16 Lut 2018 12:32 906 9
  • Poziom 11  
    Witam, sprawa wygląda tak że chciałbym wiedzieć kto puka do drzwi i nie musieć się podnosić z łóżka. Do tej pory myślałem nad wideo-wizjerem z wbudowanym przesyłem obrazu ale żeby zmieścić się w budżecie to musiałbym zamówić go z chin. Dziś pomyślałem o zamontowaniu kamerki i podłączeniu jej bezpośrednio do tv tak żebym miał podgląd włączając AV. Czy takie podłaczenie jest możliwe? Jak z jakością? Druga sprawa jest taka że raczej nie mam jak położyć nowy kabel w sypialni, za to mam tam pociągniętą dodatkową skrętkę, da rade?
  • OptexOptex
  • Poziom 43  
    Raiz3n napisał:
    ... za to mam tam pociągniętą dodatkową skrętkę, da rade?

Jeżeli to będzie kilka metrów to obraz zobaczysz. Przy kilkunastu to już jako czarno-biały lub wcale. To tak mniej więcej. Z jakością to w miarę zwiększania odległości będzie malała. Sprawdź to empirycznie.
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    W sypialni mam jakieś 5m skrętki do TV pod płytami kg, mam też puszczony koncentryk ale podłączony jest pod dvbt. Do kamery byłoby jakieś 12m od TV, z tego 5m skrętki w sypialni, jaki kabel dalej puścić i czym to połaczyć, czy w całości puścić skrętke i złaczyć beczką? Jaką kamerke kupić żeby nadawała się przed drzwi?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Żeby podłączyć kamerę bezpośrednio pod telewizor musisz mieć kamerę analogową, skrętką bez problemów prześlesz sygnał, potrzebne będą transformatorki dopasowujące impedancję (tzw. videobaluny).
  • Poziom 11  
    Ok rozumiem, a czy jest szansa rozdzielić ten sygnał na pozostałe telewizory w mieszkaniu? W okolicy kamerki będzie też lampka z czujnikiem ruchu, czy mogę ją podłaczyć przez czujke żeby działała tylko kiedy trzeba? A żeby podłączyć kamerkę cyfrową w ten sposób to dużo musiałbym się gimnastykować? Czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę kupując kamerke do zastosowania przed drzwiami? Nie wiem kąt widzenia itp?
    DiZMar napisał:
    Jeżeli to będzie kilka metrów to obraz zobaczysz. Przy kilkunastu to już jako czarno-biały lub wcale. To tak mniej więcej. Z jakością to w miarę zwiększania odległości będzie malała.

mniej więcej nie tak. Robiłem obrazy na TV bezpośrednio z kamer analogowych po kilkadziesiąt metrów skrętki i nie było takich problemów.

Dodano po 1 [minuty]:

alster1 napisał:
    Ok rozumiem, a czy jest szansa rozdzielić ten sygnał na pozostałe telewizory w mieszkaniu? W okolicy kamerki będzie też lampka z czujnikiem ruchu, czy mogę ją podłaczyć przez czujke żeby działała tylko kiedy trzeba?

musiał byś zasilacz od kamery podłączyć pod czujnik ruchu aby startowała kiedy trzeba. Co do rozdzielenia to nie ma problemu.
  • Poziom 11  
    Z podłączeniem zasilania sobie poradzę ale chodzi mi np o to czy kamerka startuje odrazu czy np przez pół min będzie czarny obraz? Czyli żeby podłączyć do 3 TV to potrzebuje jakiś rozdzielacz i 6 tych videobalonów, po 2 na 1 kabel?
    analogowe startują szybko. Nie trzeba 6 videobalunów jeden przy kamerze i po 1sztuce przy każdym TV.
  • Poziom 43  
    Mój opis na podstawie własnego doświadczenia podłączone "na żywca" bez jakichkolwiek videobalunów.
  • Poziom 11  
    Puściłem skrętke do pokoi i przed drzwiami wejściowymi, kabel którym będzie szedł sygnał polutowałem z tymi co idą do pokoi. Czyli teraz jeden videobalun zaraz przy wyjściu z kamerki a potem przy każdym tv, dobrze rozumiem? Co do samej kamery mam pytanie, czy w takich warunkach musi być jakaś specjalna kamera czy wystarczy jakiś wynalazek "gise" z allegro za 70zł? Chciałbym zeby tylko było widać kto puka a drzwi mam prostopadle do wąskiego przejścia (1m szerokości), do tego będzie halogen led 10w na fotokomórkę wiec widzenie nocne chyba mi nie potrzebne? Czy jest jakaś różnica między kopułkową a tubową, czy tylko wizualnie sie różnią?