Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prędkość internetu od orange

Danio222 16 Lut 2018 14:54 597 8
  • #1 16 Lut 2018 14:54
    Danio222
    Poziom 3  

Witam. Mam pytanie czemu prędkość synchronizacji DSL w dół jest 2 razy mniejsza od prędkości którą ma kolega mieszkający 100m odemnie przy takiej samej ofercie internetu oraz dostawcy
    Oto moje parametry

Status linii DSL
    2.1
    Stan połączenia DSL
    włączone
    2.2
    Tryb synchronizacji DSL
    Auto
    2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    16 lutego 2018, 13 h 09 m
    2.4
    Czas połączenia DSL
    00 d 01 g 21 m 56 s
    Prędkość i margines szumu
    2.5
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    1068 Kb/s
    2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    6137 Kb/s
    2.7
    Margines szumu w dół
    12.0 dB
    Jakość linii (błędy)
    2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
    2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
    Prędkość internetu od orange
    Różnice mamy w prędkości pobierania i pingu gdyż wysyłanie jest porównywalne
    Prędkość pobierania u niego jest praktycznie 2 razy większa ale jest spowodowane najprawdopodobniej tym iż ma Prędkość synchronizacji DSL w dół o wartości 11342 Kb/s i właśnie niedokońca wiem czym to może być spowodowane tak samo jak ping który testowaliśmy na tym samym serwisie i na jednakowym serwerze jemu pokazuje 20 pingu a mi 40 z tym że mój ping co kilka minut skacze do 100 i opada
    Miałem już problem z linią pół roku temu gdy internet zrywało co 10 min i Prędkość synchronizacji DSL w dół zeszłą do 2000 Kb/s wtedy technik poprawił coś na lini i ping zmalał prawie do 20 (utrzymywał sie tak przez 2 godz potem zwiększył sie do 30) a Prędkość synchronizacji DSL w dół poprawiła się prawie do 10000 Kb/s lecz z czasem malała
    Bardzo prosiłbym o poradę co zrobić w takiej sytuacji internet mam z Orange neostrade do 10Mb/s

0 8
  • #2 16 Lut 2018 15:12
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Sam możesz sprawdzić tylko swoją linia w mieszkaniu i wyeliminować wszystkie stare (płaskie) przewody zastępując je YTKSY lub skrętką komputerową. Sprawdzić/wymienić filtr jeżeli masz aktywny telefon no i ostatecznie sprawdzić synchronizację na innym urządzeniu np. pożyczonym od kolegi na chwilę.

0
  • #3 16 Lut 2018 15:43
    LucekB
    Specjalista Sieci, Internet

Daj zrzut parametrów aby było widać technologię. ADSL lub ADSL2Plus oraz tłumienie.
    Jakie masz kable w domu? jak się nie znasz porób zdjęcia odizolowanych kabli.

0
  • #4 16 Lut 2018 21:14
    Danio222
    Poziom 3  

Mój i kolegi ruter nie pokazuje informacji na temat ADSL parametry po podpięciu jego rutera nie uległy zmianie. Jeśli chodzi o kable to wsumie są 2 (tylko 1 używany)
    1 był do telefonu który znajdował się na dole lecz ostatecznie został podpiety do liveboxa który znajduje się na górze kabel do którego podpięty jest livebox to Bitner 1*2*0,5mm a nieużywany to TF Kabel 1 1*4*0,5 mm oba mają napis YTKSY na obu ruter działał prawie identycznie miesiąc temu chciałem jeszcze dziś pokazać parametry na tym pierwszym lecz na ruterze mrugała pomarańczowa lampka i nie chciał połączyć się z internetem
    Dodatkowo kable różnią się końcówką gdyż ten przy ruterze ma zwykłą końcówkę która bezprośrednio do niego wchodzi a nieużywany ma takie coś Prędkość internetu od orange
    Jeśli chodzi o zdj odizolowanych kabli to czy ja ich przypadkiem nieuszkodze?

0
  • #5 16 Lut 2018 21:47
    LucekB
    Specjalista Sieci, Internet

Gniazdko i kabel dobry. Kwestia lini i rodzaju czy jest na ADSL2 czy może tylko ADSL, jaki masz router? Daj zrzut z statystyk ADSL.

0
  • #6 17 Lut 2018 14:12
    Danio222
    Poziom 3  

Na wejściu do rutera pisze że ADSL czyli chyba takie. Ruter mam livebox 2.0 który więcej informacji nie pokazuje na temat ADSL. A jeśli mam 2 kable to nie osłabia sygnału?

0
  • #7 17 Lut 2018 14:40
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Przy takich połączeniach korzysta się tylko z dwóch przewodów, po drugiej stronie przewodu pewnie i tak są tylko te 2 podłączone :)

0
  • #8 17 Lut 2018 18:25
    Danio222
    Poziom 3  

Czyli wina leży po mojej stronie czy raczej jakości lini lub dostawcy internetu?

0
  • #9 19 Lut 2018 19:56
    Danio222
    Poziom 3  

Jedno pytanie jeszcze mam dotyczące pingu czy to normalne że np w cs na oficjalnych serwerach valve np EUNE mam 70-75 pingu a na polskim mam 80-85 dodam że ping często skacze we wszystkich grach które mam podnosi sie on najcześciej o 20 do 100

0