Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony VX1E - Zablokowana kaseta

16 Lut 2018 16:16 1041 4
 • Poziom 2  
  Sony VX1E - Zablokowana kaseta
  Sony VX1E - Zablokowana kaseta


  Witam, na pewno nie raz ktoś z was wyciągał zablokowane kasety z napędu. Jak to zrobić, udało mi się odblokować kieszeń tym takim pstryczkiem na drugim foto ale kamera dalej nie chciała wyrzucić kasety. Trochę było słychać buczenie i tyle, kaseta nie chciała wyjść. Więc postanowiłem rozebrać kamerę:)

  I teraz zastanawiam się co dalej, jak takie rzeczy robią w serwisach?

  Pozdrawiam.
 • Poziom 33  
  W VHS od Panasonica podawałem zewnętrzne napięcie na silniczek od wypychania kasety. Może i tu tak się uda? Lub ręcznie pokręcić zębatkami.
 • Poziom 23  
  Sprawdź czy rolki napinające taśmę wokół głowicy wróciły na swoje miejsce. Wtedy możesz podać napięcie na silniczek ładowania i otworzysz kieszeń.
  Jeśli nie wróciły to napewno wypadły zawleczki mocujące rolki z dźwignią naciągu.
 • Poziom 21  
  Na fotce widać, że rolki prowadzące taśmę nie powróciły do pozycji spoczynkowej i mechanizm otwierania kieszeni kasety nie otworzy się. Podaj napięcie ok 3V na wyprowadzenia silnika ładowania w prawym dolnym rogu fotki aby spowodować powrót mechanizmu do pozycji spoczynkowej. Jeśli silnik będzie się kręcił, a rolki nie powrócą do miejsca spoczynkowego, to najprawdopodobniej uszkodzone jest koło zębate współpracujące z z zębatką silnika. Kiedyś bardzo popularne uszkodzenie, naprawa polega na wymianie uszkodzonego koła zębatego.
 • Poziom 23  
  Ja jednak stawiałbym na wypadnięciu teflonowych zawleczek, które mocują rolki z dźwigniami naciągu taśmy. W tym przypadku dźwignie wróciły tylko do połowy pozycji spoczynkowej a rolki zostały zablokowane, przez co słychać charakterystyczne buczenie.