Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei y625 - softbrick - Potrzebne dane z whatsapp na sprawe do sądu.

krzysiek841 16 Lut 2018 21:29 351 4
  • #1 16 Lut 2018 21:29
    krzysiek841
    Poziom 10  

Huawei y625 - softbrick - Potrzebne dane z whatsapp na sprawe do sądu.Witam

Mam problem z Huawei y625-u51.
    y625-u51 y625 W900/2100 WTT

Telefon dostałem do naprawy. Potrzebne dane z whatsapp. Nie reagował na wszystkie kombinacje klawiszowe, bateria jest ok, port USB chyba też. Udało się wprowadzić w tryb QDloader 9008. Chciałem wgrać recovery.bin albo cokolwiek innego.
    Programy i komunikaty:
    Huiye Download Tool - FireHoseNOP
    QFIL - Sahara Fail
    adb, fastboot - waiting for device
    tool studio - open image img emmcup msimage.mbn failed

Coś robię źle, może tablica alokacji uszkodzona ?

Próbowałem Y625-U32V100R001C567B110 i Y625-U51_V100R001C577B101.
    Nie wiem jaki był oryginalny soft. Właściciel też nie wie.

Da się jakoś te dane odzyskać ?

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 16 Lut 2018 21:33
    blahfff
    Poziom 28  

Masz jakis sprzet? CM2QLM (od Infinity) w dosc prosty sposob pozwala zrobic zrzut dowolnej partycji w trybie EDL/9008 i z tego co pamietam powinno Y625 obsluzyc.

0
  • #3 16 Lut 2018 21:39
    krzysiek841
    Poziom 10  

Niestety nie - Kabel USB tylko mam. Może mógłbym kupić jeśli właściciel zapłaci. Jeśli emmc jest walnięte to chyba i tak nic fajnego nie zczyta ? Nie da się w inny sposób wgrać mu recovery albo uzyskać dostęp do pamięci ?

0
  • #4 16 Lut 2018 22:09
    blahfff
    Poziom 28  

Darmowych metod nie znam. Mam sprzet to z niego korzystam i pamietam, ze ten sobie z tym modelem radzil. Jesli eMMC jest padniete to mozliwe sa rozne przypadki. Moze byc tylko do odczytu, moglo uwalic sie cos na partycji systemowej a partycja z danymi jest w porzadku i mozna ja zrzucic i dane wyciagnac.

Tu opis i pliki do wersji U32, do postawienia w poziomu 9008. Z tego co pamietam soft byl kompatybilny wiec jesli chce ci sie bawic (i ryzykowac danymi) to mozesz probowac zmodyfikowac rawprogram0.xml i jakies wrzucic TWRP (na 4pda cos jest, ale czy dziala to nie wiem).

Najprosciej bylo by podejsc do jakiegos serwisu w okolicy i zapytac. Najlepiej bylo by jednak sprobowac postawic telefon na nogi bo z tego co kojarze Whatsapp szyfruje swoja baze danych z wiadomosciami (a pewnie o nie chodzi) i aktualna wersja poki co nie pozwala sie rozszyfrowac. Starsze dalo sie ruszyc, a w przypadku dzialajacego telefonu do niedawna mozna bylo po prostu zainstalowac starsza wersje aplikacji i uzysac baze danych ktora dalo sie rozszyfrowac. Nie wiem na ile to jeszcze aktualne.

0
  • #5 17 Lut 2018 13:47
    krzysiek841
    Poziom 10  

Dzięki spróbuje skołować sprzęt i zobaczę co da się zrobić :)

0