Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chevrolet Cruze - Szyba pasażera otwiera się samoczynnie

tomzales 16 Feb 2018 21:58 2163 4
    tomzales
    Level 9  
    Witam,
    Problem polega na tym, że szyba przednia od strony pasażera samoczynnie się otwiera podczas uruchomionego samochodu. Bardzo nieregularnie. Czasem zaraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce, czasem w trakcie jazdy. Otwiera się całkowicie, albo nie - nie ma żadnej reguły. Czasami mogę zamknąć, czasami nie. Po kilku próbach się udaje. Czasami działa samodomykanie, czasami muszę sam przytrzymać. Ogólnie nie ma żadnej reguły. Byłem w warsztacie. Sprawdzili wszystkie przewody, styki itd. Wszystko jest w porządku, a problem dalej jest. Mam od jakiegoś roku zepsuty styk w zamku bagażnika. Tym przyciskiem przy klapie nie mogę otwierać, Otwieranie działa tylko z kluczyka. "Mechanicy" twierdzą, że nie ma to nic wspólnego z szybami.
    Czy ktoś może ma jakiś pomysł jak to naprawić? Ja jestem laikiem w tej dziedzinie, dlatego proszę nawet o najprostsze sugestie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    tad_reula
    Level 16  
    Aby wykluczyć, że to wyłącznik podnoszenia szyby " świruje ", odepnij złącze przewodów wyłącznika szyb (po stronie kierowcy i pasażera) i pojeździj jakiś czas.
    dajmon851
    Level 2  
    Witam jestem nowy na elektrodzie...ale znalazłem przez google dokładnie taki sam temat z jakim ja mam problem w moim cruzie. Szyba sama sie owiera tylko od strony kierowcy i zaczyna sie WALKA z nia po przez przycisk (ona w dół a ja w góre co nie zawsze działa. Co jest przyczyna prosze Was o pomoc. Pierwszy raz jestem na takiej stronie wiec proszę o wyrozumialość.
    doktor1ek
    Level 1  
    Witam Panowie.
    Miałem ten sam problem. Za pierwszym razem wystarczało wysuszenie przekaźnika znajdującego się w drzwiach prawych ale tylko do jesiennych chłodów. Przez kilka miesięcy się męczyłem się z tym problemem aż w końcu kupiłem używany kpl. podnoszenia szyb i wymontowałem przekaźnik. PODZIAŁAŁO. Zatem prawdopodobnie u Was jest to samo.
    DiZMar
    Level 43  
    dajmon851 wrote:
    Witam jestem nowy na elektrodzie...

Ponad 6 lat to nowy? No nie żartuj!!
    W pierwszym swoim poście z 04 Mar 2012 13:00 tez napisałeś, ze jesteś nowy bo byłeś. Też podpiąłeś się pod cudzy temat. No taka Twoja tradycja 6 lat nowy i zawsze pod cudzym tematem ze swoim problemem.