Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.6 HDI 110KM - Wyciek oleju z pompy VACUM

łuki_mar44 17 Lut 2018 10:31 7422 0
    łuki_mar44
    Poziom 18  
    Witam!

Chciałbym podzielić się zwami drodzy forumowicze naprawą usterki jaką jest wyciek oleju z pompy vacum w Peugocie 307 1.6 HDI 110Km. (dotyczy tak w zasadzie silnika 1.6)

Od jakiegoś czasu denerwowała mnie zalana prawa strona silnika olejem. Po głębszych oględzinach okazało się, że jest to wyciek oleju z pompy vacum.

Opis naprawy:

1.Najpierw należy zakupić uszczelki do pompy jak na zdjęciu:

2.Następnie musimy wymontować rurę powietrza między turbiną a przepływką:

U was ta rura będzie miała inny kształt, mianowicie w mojej wersji jest to przeróbka z odprowadzeniem
    oparów oleju z odmy do oil catch tanka (zbiornika na skraplający się olej z odmy).
    Dzięki czemu mamy sucho w dolocie...

Po zdjęciu rury dolotowej powietrza otrzymamy dostęp do pompy vacum, która zamontowana jest na dwóch
    śrubach.

Po odkręceniu i rozebraniu vacum zdejmujemy uszczelki i zakładamy nowe, po uprzednim wyczyszczeniu łączeń.
    Może się polać trochę oleju tak że uwaga na spodnie :D

Tak wyglądał powód wycieku:

W moim aucie musiałem uszczelnić pompę od strony silnika jak i również jej dekiel gdyż wyciek miałem z obu stron.
    Peugeot 307 1.6 HDI 110KM - Wyciek oleju z pompy VACUMPeugeot 307 1.6 HDI 110KM - Wyciek oleju z pompy VACUM
    Peugeot 307 1.6 HDI 110KM - Wyciek oleju z pompy VACUMPeugeot 307 1.6 HDI 110KM - Wyciek oleju z pompy VACUM

Dla pewności oprócz uszczelek zastosowałem jeszcze silikon:

Peugeot 307 1.6 HDI 110KM - Wyciek oleju z pompy VACUM[/b]

Bardzo ważne. Przed zamknięciem pompy vacum dobrze jest uzupełnić ją olejem takim jaki stosujemy w naszym silniku. Żeby przy rozruchu nie kręciła na sucho. Tak profilaktycznie :D

3.Po tych czynnościach przystępujemy do montażu w odwrotnej kolejności.

Mama nadzieje, że umieściłem temat w odpowiednim dziale.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.