Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres delonghi dedica 680 - Brak ciśnienia przy saszetkach ESE

marioKLR 17 Lut 2018 11:38 669 2
  • #1 17 Lut 2018 11:38
    marioKLR
    Poziom 7  

Witam.
    Mam problem z ekspresem Delonghi dedica 680. Posiadam go od półtora roku i nigdy nie było żadnego problemu, odkamieniany jest zawsze gdy zaświeci się kontrolka oryginalnym produktem delonghi.
    Przejdźmy do problemu, podczas parzenia kawy z sitka do espresso czyli normalnego nie ma problemu co widać na filmie. Problem pojawił się gdy po przerwie około 3 miesięcznej kupiłem ponownie saszetki ese i w specjalnym sitku do tego systemu chcialem zrobic kawę to jak widać na filmie na początku wszystko jest w porządku a po chwili jakby ekspres się męczył i brakowało ciśnienia, może sitko przytkane? Czasami tak się dzieje od razu po wciśnięciu przycisku a czasami po chwili. Kawa jest jakby z ekspresu przelewowego. Kapie z sitka zamiast się przecisnąć przez sitko. W filmie słychać pracę ekspresu i po chwili takie jakby przerwy. Nie wiem gdzie leży problem, ponieważ w kawie sypanej W sitku do tego przeznaczonym wszystko jest ok.

0 2
  • #2 13 Maj 2018 09:57
    SonGokusa
    Poziom 1  

Cześć! Widzę, że nikt nie odpowiedział, a mam chyba taki sam problem. Czy udalo Ci sie go rozwiązać?

Ekspres używam około 3 lat. I choć nie używam torebek, tylko te dwa standardowe sitka na jedną porcję kawy i na dwie to zauważyłem, że czasem ekspres przy robieniu kawy jakby się męczył;)

Aktualnie obojętnie czy wcisne robienie kawy czy spienianie, dźwięk pracy ekspresu robi się prawie od razu jakby slabszy/stlumiony i przestaje pracować. Kawa jest gorąca, ale jest jej bardzo mało (nie jest to kwestia programowania przyciskow).

Wygląda to podobnie jak na drugim filmie. Zaczyna parzyć głośno, a następnie po 2sek dźwięk przytlumiony, leci słabo i kończy.

Ktoś coś wie, czy zostaje mi tylko serwis?

1
  • #3 09 Cze 2018 08:05
    Misiek85
    Poziom 23  

Odkamien i wymien pompe. W nich czesto pompy siadaly zwlaszcza z 2015 roku

2