Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu elektrycznego migomat Bester Magster 160 lub 200

master250 17 Lut 2018 11:44 489 5
  • #1 17 Lut 2018 11:44
    master250
    Poziom 22  

Witam
    Poszukuje schematu jak w tytule. Wiem, że jest na forum schemat tego urządzenia, ale jest bardzo kiepskiej jakości. Gdyby miał ktoś w lepszej jakość proszę o podesłanie. Schematu poszukuje, ponieważ mam rozgrzebany ten migomat i nie wiem gdzie podłączyć pin 10 od sterownika elektronicznego.

0 5
  • #4 19 Lut 2018 10:28
    karwo
    Poziom 22  

W tym tygodniu będę miał do naprawy Magstera 160, podejrzę jak jest to tam podłączone dokładnie. Czekaj cierpliwie.
    ----------------------

W wersji co mam na warsztacie piny 9 i 10 płyty elektronicznej są nie podłączone. Po ich zwarciu rusza tylko silnik podania drutu.

0
  • #5 24 Lut 2018 17:39
    master250
    Poziom 22  

Dzięki za informację.
    Mam jeszcze jeden problem,a mianowicie po puszczeniu klawisza startu spawania przy wyłączonych opcjach spawania punktowego stycznik wyłącza się po około 2 sek natomiast drut odcina od razu.
    Czy ten migomat tak ma czy należy szukać uszkodzenia ?

0
  • #6 26 Lut 2018 07:11
    karwo
    Poziom 22  

Prawdę mówiąc nie zwracałem uwagi na to po jakim czasie wyłącza się stycznik, bo co innego było problemem. Czy stycznik i elektrozawór gazu odpuszczają razem, czy stycznik później niż elektrozawór? Nie wgryzałem się w te szczegóły ale wg połączeń w spawarce są załączane jednym przekaźnikiem więc powinny razem "łapać i puszczać".
    W "lepszych" półautomatach spawalniczych właśnie tak jest że drut zatrzymuje się zaraz po zwolnieniu spustu, a stycznik i gaz po jakimś czasie.

1
  Szukaj w 5mln produktów