Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa naważarki z podajnikiem wibracyjnym

PCZK1234 17 Lut 2018 15:20 501 5
  • #1 17 Lut 2018 15:20
    PCZK1234
    Poziom 9  

Witam serdecznie
    potrzebuje na własne potrzeby małej działalności urządzenie do naważania produktów.
    Oryginalne są poza moim budżetem dlatego chciałbym prosić Was o pomoc w budowie
    Udało mi się zdobyć podajnik wibracyjny fimotec fisher model 1,5-400/s.
    Schemat działania o który mi chodzi:
    podajnik zrzuca produkt do szalki wagowej (rozumiem że ona powinna wisieć na tensometrze
    ustalam sobie dozę na sterowniku np 1 kg i podajnik podaje mi produkt do szalki szybko do np 950gram a później powolutku doważając az do pełnego kilograma.

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc z takim sterownikiem oraz podłączeniem jego.

Mechanicznie nie mama problemu wykonać tego urządzenia jednak elektronicznie jestem laikiem

0 5
  • SterControl
  • #2 17 Lut 2018 15:51
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

PCZK1234 napisał:
    Witam serdecznie
    potrzebuje na własne potrzeby małej działalności urządzenie do naważania produktów.
    Oryginalne są poza moim budżetem dlatego chciałbym prosić Was o pomoc w budowie
    Udało mi się zdobyć podajnik wibracyjny fimotec fisher model 1,5-400/s.
    Schemat działania o który mi chodzi:
    podajnik zrzuca produkt do szalki wagowej (rozumiem że ona powinna wisieć na tensometrze
    ustalam sobie dozę na sterowniku np 1 kg i podajnik podaje mi produkt do szalki szybko do np 950gram a później powolutku doważając az do pełnego kilograma.

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc z takim sterownikiem oraz podłączeniem jego.

Mechanicznie nie mama problemu wykonać tego urządzenia jednak elektronicznie jestem laikiem

Witaj kolego

Robiłem kilka tego rodzaju układów i pracują do dziś bez zarzutu.
    W wersji ekonomicznej proponuję mały sterownik PLC z małym panelem HMI 3-5 calowym do zadawania wagi jak i korekty parametrów.
    Tak jak opisałeś wcześniej odczyt będzie z tensometru, a sterowanie podajnikiem wibracyjnym w zależności od rodzaju zastosowanego układu.
    Jeżeli masz więcej pytań to wyślij info na priv.

Pozdrawiam daro

0
  • SterControl
  • #3 17 Lut 2018 20:13
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Są dostępne dedykowane do naważania przetworniki wagowe z wyjściami przekaźnikowymi pod które można podpiąć "logikę naważania" (nasyp zgrubny - doważanie), np.
    http://regulatory4u.pl/pl/p/SWI-94-1G33-1-3-0...MItsL4zdGt2QIVFuAZCh0pDw4mEAYYASABEgLZqPD_BwE
    swego czasu korzystałem z urządzeń firmy AXIS (w podobnym zakresie).
    Rozwiązanie na PLC będzie droższe (bo oprócz PLC i HMI potrzebny jeszcze przetwornik wagowy; np. FATEK 1LC to koszt ponad 500,- czyli prawie tyle co jednostka podstawowa PLC)

Dodano po 1 [minuty]:

A jeszcze: napisanie programu i kalibracja całości - to też znaczne koszty...

0
  • #5 19 Lut 2018 19:46
    Waldek Osiński
    Poziom 15  

Witam.
    Chyba jednak małe plc, moduł tensometryczny i małe HMI wyjdzie taniej, bo coś jeszcze powinno otworzyć i zamknąć szalkę, sterować trzymanie worka, pilnować rynny przed przesypaniem przy braku chęci odebrania dozy przez operatora... Mierniki np. AXIS-a wystawiają informację o osiągnięciu zadanego progu i tyle, a o przyjazności ich interfejsu dla użyszkodnika końcowego mam dość kiepskie zdanie. Ale to może dlatego żem ślusarz z zawodu. Skleciłem kilka naważarek na podajnikach na taśmach progowych i na rynnach wibracyjnych, sterowanie na małych Deltach, i chłopaki z UR przestali latać na produkcję, bo przestawiamy się z 10 kg na 20 kg.

0
  • #6 20 Lut 2018 10:48
    PCZK1234
    Poziom 9  

Panie Waldku, ja chciałem to maksymalnie uprościć min ze względu na koszta i myślałem o tym w następujacy sposób.
    Podajnik wibracyjny staje gdy w szalce jest naważona doza dlatego wydaje mi się ze z przesypaniem rynny nie ma problemu. poniżej szalki jest lejek na który operator naciąga worek a szalkę po naciśnięciu pedału otwiera pneumatyka.

U mnie doza to najlepiej 100- 2000g
    Panie Waldku czy pomógł by mi Pan z tym projektem?

0