Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa - wybór

17 Lut 2018 16:30 720 5
  • Poziom 20  
    Witam, przymierzam si do kupna szlifierki kątowej. Mam już małą szlifierke na tarcze 125mm, a chciałbym kupi troszke wiekszą, do wiekszych prac np. do przecinania kostki brukowej. Myślałem o kątówce na tarcze 180mm. Nie chce 230 gdyż taka nie jest mi potrzebna. Bedzie głównie służyc w domu i tylko na użytek domowy i potrzebuje porady jaką niedrogą wybrac ?
  • Poziom 25  
    Za te pieniądze to ten sprzęt nadaje się typowo do położenia na półkę.Być może przy sporadycznym korzystaniu spokojnie Ci wystarczy ale wiedz , że przy cięciu kostki musi być dobry sprzęt i operator musi wiedzieć jak ustawić maszynę by ją nie zajechać po trzech godzinach.Większość amatorów tnie kostkę w ten sposób ,że obroty ma ustawione tak iż cały pył idzie na spodnie, buty operatora i do szlifierki. Ja polecam zakup szlifierki na 230 mm i co najmniej takiej jak w przykładowym linku http://allegro.pl/maktec-szlifierka-katowa-230mm-2000w-mt903-makita-i7017028262.html
  • Poziom 11  
    Tak jak wyżej, lepsze rozwiązanie 230mm, sam osobiście posiadam 180 i tak szczerze mówiąc, rzadko jej używam ;) najczęściej 125, a jak coś dużego to 230 ;) tarcze zbliżone w cenie ;) od siebie mogę polecić w dobrej cenie G23SW2 hitachi, widziałem gdzieś na promo za 350zl. Gw 3 lata, lub używane za 150-200zl da się kupić w dobrym stanie technicznym porządny sprzęt ;)
  • Poziom 10  
    Tak jak koledzy radzą,kup 230mm. i lepiej używaną markową niż nowy chinol...Może coś nowego znajdziesz w promocji/wyprzedaży,poszukaj.
  • Poziom 20  
    Widziałem w Brico w całkiem przyzwoitej cenie szlifierke 230mm macallister z serii koloru szarego. Szwagier ma kilka narzedzi z tej serii (wiertarka, szlifierka, wkrtarka) i sobie nią chwali. A wy co sądzicie o tej firmie. Jakieś doświadczenia ?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Coś mi się wydaje, że autor ignoruje ogłoszenia działu:
    Link
    Jeśli autor nie poprawi pierwszego postu, wyciągnę konsekwencje regulaminowe.