Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Bosch SPV43M10EU/20 - Błąd E19 - błąd dozownika

mailwash 17 Feb 2018 18:00 23457 3
Bosch
    mailwash
    Level 9  
    Witam.

Posiadam zmywarkę Bosch SPV43M10EU/20. Od jakiegoś czasu zmywarka zatrzymuje się po 15 min, wyświetlając błąd E19 - wg. strony serwisu bosch - błąd dozownika. Domyślam się, że chodzi o dozownik detergentów wymieniłem: siłownik w dozowniku, oraz tranzystory i diody na płycie sterującej, a błąd nie zniknął. Czy ktoś z Was miał może podobny problem?
    Bosch SPV43M10EU/20 - Błąd E19 - błąd dozownika Bosch SPV43M10EU/20 - Błąd E19 - błąd dozownika
  • Bosch
    TONI_2003
    Moderator
    mailwash wrote:
    wymieniłem: siłownik w dozowniku, oraz tranzystory i diody na płycie sterującej
    Czyli wymieniłeś te zaznaczone ramką na czerwono, a co dałeś w zamian? Zwykle widziałem uszkodzony tranzystor poniżej ramki...
  • Bosch
    mailwash
    Level 9  
    Wymieniłem te zaznaczone ramką na takie same (z 2-giej płyty, którą udało mi się dorwać). Niestety ten poniżej ramki pękł podczas ekstrakcji z dawcy więc zostawiłem ten co był. Ale jesteś w stanie powiedzieć czy E19 związany jest z cewką dozownika detergentów? Bo w międzyczasie pomierzyłem cewkę elektrozaworu i ma 7Ω zamiast około 2,5Ω.
    Bosch SPV43M10EU/20 - Błąd E19 - błąd dozownika
    mailwash
    Level 9  
    Wymiana tego elektrozaworu zaznaczonego na zdjęciu w ostatnim poście pomogła i wszystko śmiga.