Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46EH5000 - Pionowy ciemniejszy pas na środku ekranu

17 Lut 2018 18:10 1584 5
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, problem z telewizorem Samsung LED UE46EH5000
    Na środku ekranu zrobił się pionowy ciemniejszy pasek. Sporo czytałem w sieci i chciał bym poznać opinię osób bardziej rozeznanych w temacie.
    Czy to jest wina uszkodzonego podświetlenia? czy to sama matryca bądź jakiś sterownik szwankuje? Można w przybliżony sposób określić koszt naprawy ? ( same części ). Poniżej zamieszczam zdjęcie telewizora.
    Samsung UE46EH5000 - Pionowy ciemniejszy pas na środku ekranu
  • Poziom 35  
    rafik1990 napisał:
    Czy to jest wina uszkodzonego podświetlenia?

Troszke logicznego myslenia, swieci, wiec jak moze byc uszkodzone?
    Czy ten pasek, a wlasciwie to dwa pasy, pojawily sie nagle czy stopniowo?
  • Poziom 9  
    GanCegall napisał:
    rafik1990 napisał:
    Czy to jest wina uszkodzonego podświetlenia?

Troszke logicznego myslenia, swieci, wiec jak moze byc uszkodzone?
    Czy ten pasek, a wlasciwie to dwa pasy, pojawily sie nagle czy stopniowo?

Racja :) myślałem że sąsiadujące podświetlenie daje jakieś światło na tą część i dlatego jest ciemniejsza.
    Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć czy to było od razu czy stopniowo gdyż telewizor dostałem w tzw. rozliczeniu.
    za chwile spróbuję się dowiedzieć czy to było nagle czy z biegiem czasu robiło się coraz ciemniejsze.
    edit: Niestety nie jestem w stanie określić czy było to czasowe czy nagłe. Można przyjąć jakieś 2 warianty?
  • Poziom 20  
    Zobacz czy na dole matrycy nie ma śladów zalania. To " rozliczenie " raczej nie będzie na plus dla Ciebie. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Adewag napisał:
    Zobacz czy na dole matrycy nie ma śladów zalania. To " rozliczenie " raczej nie będzie na plus dla Ciebie. Pozdrawiam.

Żadnych śladów kontaktu z cieczą.
  • Poziom 40  
    Zobacz pod dobre światło jak wyglądają połączenia szkła matrycy z listwami. Nadpaleń tam przypadkiem nie ma? Mogę dodać foto takiej usterki jeśli nie spotkałeś.