Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Zatrzymanie" sie skanowania dysku.

16 Sie 2005 07:01 1232 7
  • Spec od TV
    Laptop IBM P3 Win98.Po przypadkowym wyjeciu wtyczki od myszki nastapilo zawieszeenie komputera...Moglem tylko wylaczyc na "twardo"...Wlaczylem poszukiwanie bledow i profilaktycznie scandisk pozniej ,zainstalowalem Baze porad serwis. i jakis czas bylo ok.Po uplywie tego czasu programy zawieszaly sie ,moglem tylko wyl glownym switchem.... No i po wlaczeniu skanowanie C zatrzymuje sie na zdaje 95%i nic wiecej.Dodam ,ze nie mialem zainstalowanych sterownikow do tej plyty....Czy to moze byc powodem takiej sytuacjii i co mozna na to poradzic? Mam staz 15 letni w elektronice ,ale ten temat na razie jeszcze idzie mi kiepsko.Prosze o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    ja wiem ... spróbuj postawić nowy system może poprostu jakieś pliczki masz uszkodzone ...
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Możesz mieć uszkodzone sektory na końcu HDD. Zdarza się po wyłączeniu "na siłę", szczególnie jeśli w tym momencie ruszy się komputerem. Także jeśli ruszy się komputer w trakcie operacji na dysku. Wtedy skandisk dochodzi do pewnego miejsca i mieli powolutku po jednym sektorze - widać w komunikatach. Nie zawsze jest to uszkodzenie fizyczne - czasem tylko błędny zapis. Czasem pomaga formatowanie z opcją sprawdzania uszkodzonych sektorów. Jeśli są fizycznie uszkodzone to przy formatowaniu też w pewnym momencie muli, próbuje po kilka razy. A czasem trzeba "wyzerować" dysk - są do tego programy, najczęściej na stronach producenta - czyszczą wszystko na dysku i zapisują go samymi "0" czy "1". Jeśli po eksperymentach wyjdzie że są uszkodzenia fizyczne to raczej wymienić dysk - ten będzie sie sypać coraz bardziej.
  • Spec od TV
    A czy jest jeszcze jakis sposob?Wiem ,ze to rozwiazanie tematu ,ale niestety nie mam botowalnego z cd Win98....
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    hmm wystarczy ze zrobisz dysk startowy
    potem uruchamiasz laptopka pod tej dyskeitki i uruchamiasz dosa potem kopiujesz wina na dysk albo uruchamiasz go z płytki i zaczynasz instalacje
  • Spec od TV
    No tak tylko stacje CD/FDD mam wymienna i moze byc tylko jeden naped... A dyskietki i tak nie zrobie bo skan zatrzymuje sie na 95% i Win w ogole nie wchodzi....A co do dysku to jest nowka....
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    albo tak jak yoga mówi jak sie komp uruchamia wciśnij f8 i tam taką opcje jak uruchom wiersz poleceń ale to i tak nie bedzie z tego nic bo nie zainstaluje sterwowników do cd-romu tak jak gdybyś miał skopiowana instalke wina98 to to by jeszcze bylo ... a nie mozesz zainstalować system przez lpt ?? gdzieś słyszałem ze jest taka możliwosć w laptopach