Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Epson XP 235 nie widzi tuszu po dolaniu.

viper99 17 Feb 2018 20:19 16740 11
 • #1
  viper99
  Level 6  
  Witam. Jakiś czas temu zakupiłem drukarkę Epson XP 235 z wiecznymi kartridżami które po wyjęciu i ponownym włożeniu resetują chip.
  Przyszedł czas ze skończył się czarny tusz. U tego samego sprzedawcy zakupiłem również dedykowany do tej drukarki tusz. Dolałem czarny a później pozostałe kolory i teraz drukarka nie widzi żadnego tuszu.

  Chipy miały się resetować ale coś jest nie tak... Na drukarce cały czas pali się pomarańczowa kontrolka od tuszu (ikona kropelki)

  Co mogę z tym zrobić..?
 • #2
  borg18
  Level 13  
  sprzedal Ci wadliwe chipy...
 • #3
  pir0maniac
  Level 12  
  Wyciągając nieostrożnie kartridże mogłeś wyrwać, wcisnąć, czy jakkolwiek inaczej uszkodzić jeden z pinów stykających się z chipem kartridża. Upewnij się, że wszystkie są na miejscu.
 • #4
  viper99
  Level 6  
  Piny właśnie sprawdzałem i są ok. Czekam na wiadomość od sprzedawcy w spRawie tuszy i kartridży. Ogólnie wygląda to tak jak na zdjęciu . Po dolaniu nie widzi całkowicie czarnego a pozostale nie zmieniły swojej pojemności. .
 • #6
  viper99
  Level 6  
  Krzysztof Druś niestety ten sposób też przerabialem... coś mi się wydaje że te chipy nie resetuja się po wyjęciu. ..
 • #7
  Krzysztof Druś
  Level 21  
  Może tak być :cry: Przecież to tylko sprzedawca klient chce to ma tylko zapomniał dodać że się nie resetują pewnie sam nie wiedział.
 • #8
  viper99
  Level 6  
  No właśnie w opisie było napisane że resetuja się poprzez wyjęcie. Od tego samego sprzedawcy nawet dedykowane tusze kupiłem do napełniania.
 • #9
  pir0maniac
  Level 12  
  Przerabiamy w firmie setki tych kartridży, działają. Wrzuć jeszcze zdjęcie pinów od czarnego kartridża i sam czip w czarnym kartridżu. "Wieczność" tych pojemników nie polega na tym że resetują się po każdym wyjęciu, ale po wyjęciu PO opróżnieniu zawartości według chipa. Czyli nie kiedy wg sterownika pokazuje się żółty wykrzyknik, a dopiero kiedy pojawi się ikona jak na czarnym - biało czerwony X.
 • #10
  viper99
  Level 6  
  Wrócę do domu zrobię zdjęcie pinów.
  Póki co mogę wrzucić zdjęcie chipówEpson XP 235 nie widzi tuszu po dolaniu.

  to może źle zrobiłem że od razu napełniłem wszystkie kolory przez co teraz kartridz nie może sie zresetować.?
 • Helpful post
  #11
  pir0maniac
  Level 12  
  Czarny chip to nie jest T29. Popatrz na oznaczenia, czarny powinien mieć na chipie 2991. Sprzedawca się pomylił, kontaktuj się z nim, pokaż mu to zdjęcie, powinien na swój koszt wymienić. A dolewaniem tuszu się nie przejmuj. Stan faktyczny nie pokrywa się ze stanem na chipie, więc im częściej będziesz go dolewał tym większa pewność, że drukarka nie będzie drukowała "na pusto".
 • #12
  viper99
  Level 6  
  Witam. Problem rozwiązany! !sprzedawca przesłał mi komplet nowych chipów 2991-2994. Drukarka widzi tusze i działa poprawnie.