Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus R540L - laptop nie wykrywa karty WiFi.

17 Feb 2018 20:55 6072 5
 • Level 2  
  Cześć,
  Mam bardzo dziwny problem z moim laptopem. Otóż posiadam Asusa R540L i od jakiegoś czasu mam problem z kartą sieciową. Pewnego wieczoru urwało mi internet i pokazał mi się w miejscu wifi taki czerwony krzyżyk z kabelkiem. Próbowałem włączać i wyłączać komputer i odinstalowałem sterowniki do karty sieciowej, ale nic to nie pomagało. Zrobiłem przywracacie systemu, ale pomagało to tylko na kilka godzin i znowu przestało działać. Zrobiłem w końcu format, który pomógł na kilka dni, ale dzisiaj znowu pojawił się ten sam problem. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem i wie co z tym zrobić? Czy lepiej oddać laptopa na gwarancje? Dzięki za pomoc!
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • IT specialist
  Jak kartę widzi menedżer urządzeń? Czy laptop posiada na obudowie wyłącznik od WiFi lub skrót klawiszowy do włączania/wyłączania WiFi?
 • Level 12  
  Podstaw drugą kartę wifi w celach diagnostycznych.
 • Level 2  
  miecho18 wrote:
  Jak kartę widzi menedżer urządzeń? Czy laptop posiada na obudowie wyłącznik od WiFi lub skrót klawiszowy do włączania/wyłączania WiFi?


  Laptop widzi kartę sieciową (Realtek RTL8723BE), ale jak otworze ją w menadżerze urządzeń to mam kod 10 (Nie można uruchomić urządzenia. To urządzenie nie istnieje). Jest jedynie skrót klawiszowy na włączanie/wyłączanie tryby samolotowego.

  drechu11 wrote:
  Podstaw drugą kartę wifi w celach diagnostycznych.


  A jak to zrobić i czego szukać?
 • Level 19  
  Musisz rozebrać laptopa. Jak to zrobić masz na youtube. Jak podniesiesz górną pokrywę to karta wifi jest zaraz koło wentylatora. Łatwo ją wymienić, jest dobry dostęp.
 • Level 11  
  Modele xxx 540l mają wady konstrukcyjne. Objawiają się one wyłączaniem dowolnej karty WIFI po pewnym czasie, czasami los taki spotyka również klawiaturę. Zmiana karty nie pomaga, BIOSu, nie pomaga. Wyłączanie oszczędzania energii i wszystkie inne kombinacje nie pomagają. Po prostu płyta po jakimś czasie przestaje widzieć kartę i pomaga reset. Też nie zawsze. Jest całkiem prawdopodobne, że za problem odpowiada chipset, być może jest to jakaś wada. Spotkałem się z tym problemem w 4 sztukach A540L.