Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieudana instalacja karty sieciowej "intel dual band wireless-ac 3160"

kriss1974 18 Lut 2018 06:34 948 6
  • #1 18 Lut 2018 06:34
    kriss1974
    Poziom 11  

Witam forumowiczów "elektroda.pl"
    Ostatnio zakupiłem u kolegów Chińczyków adapter sieciowy "intel® dual band wireless-ac 3160" i mam spory problem z jej uruchomieniem.
    Próbowałem już na dwóch PC-tach i jednym laptopie, na Windows 10 i Win 7 i za każdym razem odnoszę porażkę.
    Karta jest widoczna w menadżerze urządzeń
    i w centrum sieci ale nie mogę jej włączyć.
    Sterowniki oczywiście instaluje oryginalne ze strony intela : http://tiny.pl/gn1mz
    W necie znalazłem osoby które w tej karcie miały problem ale zazwyczaj z bluetooth i rozwiązywali ten problem zaklejając jeden z pinów :
    Ten
    albo ten do naprawy niby wi-fi
    ale u mnie żaden z tych czarodziejskich myków nie zatrybił.
    Na PC-tach używam adaptatora (który jest sprawny bo działa z kartą intela 521AN) i jest najgorzej bo po zainstalowaniu sterownika który się instaluje z 15 min. komputer przy restarcie stoi potem z 20 min. i kończy na blue screen-ie, potem PC-et zamiast się włączyć to bez końca stoi na stronie startowej więc go wyłączam i robię przywracanie systemu.
    Odrobinę lepiej wygląda to na laptopie "DELL" Vostro 3360 z Win 7 bo na nim działa bluetooth ale wi-fi nie chce się włączyć, jak wchodzę w "Centrum sieci i udostępniania" - "Zmień ustawienia karty sieciowej" i klikam "włącz" kartę sieciową to wyskakuje komunikat "Trwa włączanie" ale tak zostaje bez przerwy i karta się nie włącza.
    a po włączeniu diagnozy ponoć jest to wina sterownika :
    Gdyby karta w ogóle nie działała to bym dał sobie z nią od razu spokój i napisał do sprzedawcy że mam problem a skoro trochę działa bo "bluetooth" na laptopie zatrybił to walczę już z nią naście godzin i nie wiem co mam napisać sprzedawcy i czy może karta jest ok tylko ja robię coś nie tak.
    Naprawdę z góry wielkie dzięki za każdą pomoc.

0 6
  • Pomocny post
    #2 18 Lut 2018 08:35
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Witam,

kriss1974 napisał:
    Ostatnio zakupiłem u kolegów Chińczyków adapter sieciowy "intel® dual band wireless-ac 3160"

Pokaż kartę z dwóch stron. Te karty występowały w wersjach "brandowanych" i uniwersalnych. Wersje brandowane działają bez problemu w sprzęcie do którego są przeznaczone, a na innych są wykrywane ale mimo instalacji sterowników nie można ich uruchomić.

0
  • #3 18 Lut 2018 13:43
    kriss1974
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za odpowiedz "Heinzek"
    SoRRy że tak późno odpowiadam ale zmógł mnie w końcu sen przy próbie rozgryzienia tej karty.
    Już wcześniej myślałem żeby wstawić fotki tej karty i nie wiem dlaczego tego nie zrobiłem więc proszę o to one.
    Tak ukradkiem myślałem że to może chodzić o wersję tej karty.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lut 2018 13:54
    Heinzek

To jest karta przeznaczona do sprzętu Lenovo ( numer FRU) i nie uruchomisz jej na normalnym sprzęcie.

0
  • #5 18 Lut 2018 21:23
    kriss1974
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za szybką i konkretną odpowiedz.
    Tym razem wybrałem taki model
    http://tiny.pl/gn188
    Czy mógł byś mi dla pewności powiedzieć czy będzie ona dobra do większości komputerów, czy nie jest dedykowana dla jakieś jednej marki, naprawdę bardzo bym był wdzięczny.
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Tą wcześniejszą kartę kupowałem tutaj:
    http://tiny.pl/gn18r
    i sprzedawca chyba nie napisał że to tylko dla Lenovo i dlatego się naciąłem chociaż zaznaczył że dla laptopów. czy może to całkowicie moja wina ?

Jeszcze raz Ci bardzo dziękuję.

0
  • Pomocny post
    #6 18 Lut 2018 21:34
    Heinzek

Ta powinna być OK. Jednak polecił bym bardziej model 7260AC który obsługuje prędkość 866Mbit/s w paśmie AC, zamiast 433Mbit/s.

0
  • #7 19 Lut 2018 01:17
    kriss1974
    Poziom 11  

Bardziej mi zależy na wykorzystaniu technologi "wifi direct" czy "miracast" do połączenia fona z PC-tem.
    W Windows 10 na końcu paska zadań w centrum akcji na dole jest przycisk "połącz" który pozwoli mi wyświetlić m.in. zawartość fona z przyzwoitą prędkością na ekranie PC-ta.
    Na komputerze mam światłowód a do "wi-fi" raczej starczy mi te 433Mbit/s. bo większość moich urządzeń przenośnych nawet nie rozwija takiej prędkości pobierania.
    Jeszcze raz dziękuję za bardzo pomocne informacje.

0
  Szukaj w 5mln produktów