Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zna ktoś firmy realizujące naklejki na panele elektroniczne/elektryczne

16 Lut 2018 17:48 1161 11
  • Poziom 25  
    Ponawiam pytanie.

Witam zna ktoś firmy realizujące naklejki na panele elektroniczne/elektryczne do urządzeń przemysłowych i wymieni?
  • PCBway
  • Poziom 24  
    Cytat:
    naklejki na panele elektroniczne

Ale o co konkretnie chodzi ? Bo tego jest od groma i trochę - począwszy od jakichś tabliczek znamionowych po fronty, klawiatury itp.
  • Poziom 25  
    Chodzi o naklejkę na obudowę tablicową z wytłoczonymi przyciskami miejscem przezroczystym na LCD
    np takie coś (zdjęcie przypadkowe)
    Link
  • PCBway
  • Poziom 25  
    Właśnie o to mi chodziło,
    zamawiał ktoś do 10 szt. bo doczytałem, że trzeba zamówić duże ilości ?
  • Poziom 24  
    To o co pytasz to front - czyli naklejka (ew. z podłożem), oknem na wyświetlacz i klawiaturą. Kiedyś robiłem porównanie cen i chyba najkorzystniej wypadła FRONTICA ale to było kilka lat temu.

Zrobić to oni mogą nawet kilka szt. - ceny wyjdą od kilku do kilkudziesięciu zł/szt. zależnie od ilości. Ale przygotowanie to jakieś 1000-2000 zł o ile pamiętam.
    Więc - dla kilku egz. to droga zabawa.

Oto jak ja to robię mniej więcej (z małą zmianą - opis na końcu)

1. płytka frontowa wycięta z ALU z otworami na LCD, klawisze, śruby montażowe

W otwory wkręcone takie "śruby bez łbów" - M3, na które potem nakręcane są sześciokątne dystanse.

doklejana jest wycięta z poliwęglanu szybka na otwór wyświetlacza (to nie jest niezbędne oczywiście - ja akurat stosuję takie dodatkowe zabezpieczenie wyświetlacza) - klejenie na silikon.

Z przodu jest naklejona etykieta, która jest zrobiona następująco :

1. druk na samoprzylepnej folii
    2. folia jest laminowana dwustronnie
    3. wycinanie otworów laserem CO2

powstaje "etykieta", która jest z przodu zabezpieczona laminowanie, a z tyłu jest samoprzylepna. Naklejamy to na podłoże - i gitara.

Następnie przykręcana jest PCB z klawiaturą - przyciski typu microswitch, nakręcane są dystanse.

Tak wygląda to bez etykiety :

Naklejana etykieta jest płaska - nie ma wytłoczeń na klawisze, ale folia jest na tyle elastyczna, że działa to jak typowa płaska, klawiatura "foliowa".
    Oczywiście PCB z przyciskami musi być zamocowana tak, aby przyciski były "na równo" z aluminiowym frontem. No i muszą to być microswitche o możliwie małym skoku i niewielkiej sile przełączenia.

Montujemy pozostałe elementy :

Cytat:
    Ciekawe co to ma wspólnego z tematem płytek PCB?

A ma całkiem sporo :)
    Otóż od pewnego czasu zastąpiłem płytkę ALU zwykłą PCB.
    Oczywiście z odpowiednimi otworami :

Jest to tańsze i wygodniejsze niż wycinanie a ALU.
    Można także wtedy zamiast microswitchy zastosować przyciski elektroniczne "dotykowe".

Można także zamiast podłoża w postaci ALU czy PCB zastosować odpowiednio zaprojektowany element z tworzywa, wydrukowany na drukarce 3D.
    Wówczas można w nim zintegrować np. uchwyty na PCB z elektroniką czy wyświetlaczem.
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    sundayman napisał:
    A ma całkiem sporo

Ja kiedyś z PCB zrobiłem amortyzowane mocowanie na kamerę do wielowirnikowca i regulator przepływu do chłodzenia wodnego. Myślisz że ktokolwiek będzie szukał informacji o czymś takim w tym dwudziestostronicowym temacie? Tak samo z tymi etykietami i Twoim pomocnym postem - pomogłeś jednej osobie, nikt i nigdy już tego posta nie znajdzie, bo nikt nie będzie się przegrzebywał przez temat na kilkadziesiąt stron żeby znaleźć info o czymś zupełnie niezwiązanym z głównym wątkiem. A można było po prostu założyć nowy temat...
  • Poziom 17  
    Nikt nie wspomniał o prekursorach czyli
    www.qwerty.pl i www.lcel.com.pl/
    Projekt kosztowny ( w niektórych projektach nie ma to znaczenia) ale wykonanie elewacji akceptowalne.
  • Poziom 24  
    Cytat:
    A można było po prostu założyć nowy temat..

masz rację oczywiście.
    Jak znajdę chwilę, to zrobię taki mały poradnik, i usunę te moje posty stąd.
  • Poziom 31  
    Wypadałoby tytuł napisać z dużej litery i pytajnik na końcu, jak juz zostało wydzielone.

Panel kolegi @sundayman super wykonany ;)

Pozdr
  • Poziom 2  
    Ja pracuje w firmie gdzie produkujemy klawiatury membranowe i takie panele. Jak ktoś chętny to pisać, możemy coś wykonać :)
    Dodam że produkujemy klawiaturki na folii na pokładzie miedzianych a nie jak wszyscy na samym srebrze które po chwili się wybiera i klawiatura już nie dziala
    U nas nawet jedną można zamówić