Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana Radeon HD 7700 1GB i monitor LG

mietoo85 18 Feb 2018 18:33 630 9
    mietoo85
    Level 7  
    Witam, jak w temacie chciałbym wymienić Radeona hd7700 1GB na coś nowszego, przede wszystkim zależy mi na nowej karcie z allegro na raty a także monitor.

Mój sprzęt:
    i5-2400 @ 3.1 GHz
    12GB Ram
    plyta: AsRock H61M-S

Ogólnie na tej karcie w GTA 5 grałem na średnich, wybredny nie jestem :)
    Natomiast nowe gry np The Crew 2 potrzebuje więcej mocy, a na tych nowych kartach się za bardzo nie orientuję.
    -----
    Co do monitora to nie wiem obecnie używam LG Flatron L1740P czyli mały i kwadrat, więc czas na jakąś niedrogą panoramę.
    Kasek21
    Level 43  
    Podaj jakim budżetem dysponujesz?
    mietoo85
    Level 7  
    powiedzmy ze ok 700-800zl

np taka asus-strix-rx560-rog-evo-oc-4gb ale nie wiem czy to będzie u mnie dzialac
    mietoo85
    Level 7  
    nikt nie pomoże ?
    mietoo85
    Level 7  
    a jakiej lepiej firmy? Palit - msi- asus - gigabyte ?
    i czy 2 GB czy 4GB do mojej płyty? czy to nie wpływa?
    enhanced
    Level 43  
    Firma byle jaka, raczej 4GB VRAMU bo 2GB to nie na dzisiejsze czasy choć podobno spadek wydajnośći znikomy przy braku miejsca na tekstury. Cieżko mi powiedzieć bo trzeba by mieć takie karty 2/4GB i testować jak to faktycznie jest.

Ogólnie coś taniego bo ceny kart są mocno zawyżone.
    lukileczo
    Level 12  
    Najlepiej 1050Ti 4GB, chociaż to już dość duży koszt; poszukaj używek GTX 960 4GB. Miałem wersję 2GB tej karty i nie opłaca się to zupełnie, np. w GTA V 2GB to zdecydowanie za mało.
    mietoo85
    Level 7  
    a jest jakis odpowiednik radeona do tego gtx 1050 ti ? zawsze uzywalem radeonow
    lukileczo
    Level 12  
    Jest to karta RX 560 4GB - wydajnościowo obie karty stoją bardzo podobnie. Z tego, co widzę na allegro RX jest ok. 100zł taniej niż GTX. Bierz po prostu tą kartę, którą znajdziesz taniej. Pamiętaj tylko o kupnie wersji z 4GB VRAM.