Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S5 Mini- przywrócenie kontaktów z pamięci telefonu

paradajs-system 18 Feb 2018 19:14 1581 10
    paradajs-system
    Level 2  
    Witam
    Kilka dni temu musiałem przywrócić ustawienia fabryczne tel. Samsung S5 Mini z androidem 6.0.1. Niestety kontakty były zapisane tylko w pamięci telefonu i również nie były synchronizowane z kontem Gmail. Przed przywróceniem ustawień fabrycznych zgrałem wszystkie pliki z telefonu wraz z folderem android na laptopa. Niestety po przywróceniu tel. do ustawień fabrycznych i skopiowaniu całego pliku z powrotem na telefon kontaktów brak.
    Pytanie moje brzmi : czy jest szansa odczytania lub odzyskania kontaktów z tego zgranego pliku.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mojepetro
    Level 20  
    paradajs-system wrote:
    Przed przywróceniem ustawień fabrycznych zgrałem wszystkie pliki z telefonu wraz z folderem android na laptopa.

Zgodnie z instrukcją telefonu kontakty należało wyeksportować odrębnie: Kontakty > Import/eksport > eksportuj do....
    Wtedy wszystkie kontakty są wyeksportowane i zapisane w pliku Kontakty.vcf.
    Nie wiem, czy w folderze Android znajdziesz taki plik.
    Jeśli tak, to spróbuj: Kontakty > Import/Eksport > importuj z.....
    A może te kontakty są w pamięci telefonu/karcie sim, a tylko nie są wyświetlane?
    Spróbuj: Kontakty > Kontakty do wyświetlenia > wszystkie kontakty.

Powodzenia
    RebellionArts
    Level 21  
    Cześć
    Wrzuć folder z plikami kontaktów na kartę SD, wejdź w aplikację od kontaktów i wejdź w kontakty (pole gdzie masz wszystkie kontakty) i teraz ustawienia - import/eksport kontaktów - zew. karta SD - wybierasz folder
    Mam nadzieję, że pomoże
    sagem90
    Level 16  
    Na pewno nie pomoże. Bo tak jak w drugim poście jest napisane że nie zrobiłeś tej kopii.
    paradajs-system
    Level 2  
    No niestety podłączenie karty sd i import nic nie dało. Na karcie sim również nie ma żadnych kontaktów ponieważ dwa tygodnie temu był wyrabiany duplikat a wszystkie kontakty były (lub są) na urządzeniu. Ale jeżeli mam zgrane wszystkie pliki z telefonu to fizycznie muszą być te kontakty. Nawet jak ich wcześniej nie wyeksportowałem
    RebellionArts
    Level 21  
    Wydaje mi się, że ich już nie odzyskasz, ponieważ nie zrobiłeś eksportu kontaktów, przy tej operacji nie utworzył sie plik z zawartością kontaktów, który można było wczytać. Metoda chyba ta sama jak z backup-em, nie wczytasz danych, map i adresów przy kopiowaniu programu lub jego plików, musisz wyodrębnić programem specjalne pliki odpowiedniego formatu, które później się nadają do wczytania.
    Myślałem, że przy zwrocie 'zgrałem' miałeś na myśli kopie zapasowe ale zrobiona systemem a nie metodą kopiuj wklej.
    blahfff
    Level 38  
    paradajs-system wrote:
    No niestety podłączenie karty sd i import nic nie dało. Na karcie sim również nie ma żadnych kontaktów ponieważ dwa tygodnie temu był wyrabiany duplikat a wszystkie kontakty były (lub są) na urządzeniu. Ale jeżeli mam zgrane wszystkie pliki z telefonu to fizycznie muszą być te kontakty. Nawet jak ich wcześniej nie wyeksportowałem

Nie musza poniewaz znajduja sie one w bazie danych, w lokalizacji do ktorej uzytkownik bez "roota" nie ma dostepu. To, co zgrales nie zawiera takich danych jak kontakty czy SMSy. Odzyskanie ich po resecie, na wspolczesnych telefonach jest malo prawdopodobne. Udaje sie czasami wyciagnac jakies resztki czy fragmenty np z pozostalosci starych wiadomosci itp, ale praktycznie nigdy calej, nieuszkodzonej bazy danych z ktorej mozna by wszystko bez problemu wyciagnac.
    paradajs-system
    Level 2  
    A czy cofnięcie ustawień fabryczny w jakiś cudowny sposób. Bądź cofnięcie ustawień telefonu do stanu przed "formatem"?????
    blahfff
    Level 38  
    Nie ma takiej mozliwosci. Podczas resetu partycja jest formatowana a TRIM (mechanizm, ktory ma zapobiegac spadkowi wydajnosci kosci pamieci wprowadzony bodajze w 4.4) czysci regularnie nieuzywane komorki pamieci dodatkowo utrudniajac odzysk danych, nawet bez resetu.

Jedyna ewentualna szansa to sprawdzenie konta Google z nadzieja, ze wlaczona byla synchronizacja kontaktow. Podejrzewam jednak, ze po resecie zostalo juz dodane ponownie konto Google i kontakty sie nie przywrocily stad pytanie z pierwszego postu.
    paradajs-system
    Level 2  
    Kontakty na pewno nie były synchronizowane z kontem gmail.
    A co z root-em telefonu i przywróceniem ustawień. Z tego co się orientuję jest taka możliwość tylko może być problem bo jest tu android Lolipop 6.0.1.
    blahfff
    Level 38  
    "Root" nic ci nie da bo ile pozwala na zrobienie obrazu partycji z ktorego mozna pozniej probowac odzyskac dane badz odpalic soft do odzyskiwania danych od razu na telefonie o tyle mechanizm, ktory opisalem wczesniej (TRIM) to w zasadzie uniemozliwia. Gdyby telefon byl po resecie nigdy nie wlaczany - to moze. Jesli byl jednak uzywany, to nawet po kilku godzinach ciezko jest cos wyciagnac. W przypadku danych takich jak zdjecia sytuacja wyglada troche lepiej bo nawet uszkodzone potrafia sie odczytac, ale roznego rodzaju bazy danych - niekompletne czesto sa w ogole nieczytelne i daje sie czasem tylko fragmetny wyciagnac a i to nie jest pewne.

Probowac mozna zawsze, ale nie liczylbym na sukces.