Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S5 Mini- przywrócenie kontaktów z pamięci telefonu

paradajs-system 18 Feb 2018 19:14 1581 10
 • #1
  paradajs-system
  Level 2  
  Witam
  Kilka dni temu musiałem przywrócić ustawienia fabryczne tel. Samsung S5 Mini z androidem 6.0.1. Niestety kontakty były zapisane tylko w pamięci telefonu i również nie były synchronizowane z kontem Gmail. Przed przywróceniem ustawień fabrycznych zgrałem wszystkie pliki z telefonu wraz z folderem android na laptopa. Niestety po przywróceniu tel. do ustawień fabrycznych i skopiowaniu całego pliku z powrotem na telefon kontaktów brak.
  Pytanie moje brzmi : czy jest szansa odczytania lub odzyskania kontaktów z tego zgranego pliku.
  Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  mojepetro
  Level 20  
  paradajs-system wrote:
  Przed przywróceniem ustawień fabrycznych zgrałem wszystkie pliki z telefonu wraz z folderem android na laptopa.

  Zgodnie z instrukcją telefonu kontakty należało wyeksportować odrębnie: Kontakty > Import/eksport > eksportuj do....
  Wtedy wszystkie kontakty są wyeksportowane i zapisane w pliku Kontakty.vcf.
  Nie wiem, czy w folderze Android znajdziesz taki plik.
  Jeśli tak, to spróbuj: Kontakty > Import/Eksport > importuj z.....
  A może te kontakty są w pamięci telefonu/karcie sim, a tylko nie są wyświetlane?
  Spróbuj: Kontakty > Kontakty do wyświetlenia > wszystkie kontakty.

  Powodzenia
 • #3
  RebellionArts
  Level 21  
  Cześć
  Wrzuć folder z plikami kontaktów na kartę SD, wejdź w aplikację od kontaktów i wejdź w kontakty (pole gdzie masz wszystkie kontakty) i teraz ustawienia - import/eksport kontaktów - zew. karta SD - wybierasz folder
  Mam nadzieję, że pomoże
 • #4
  sagem90
  Level 16  
  Na pewno nie pomoże. Bo tak jak w drugim poście jest napisane że nie zrobiłeś tej kopii.
 • #5
  paradajs-system
  Level 2  
  No niestety podłączenie karty sd i import nic nie dało. Na karcie sim również nie ma żadnych kontaktów ponieważ dwa tygodnie temu był wyrabiany duplikat a wszystkie kontakty były (lub są) na urządzeniu. Ale jeżeli mam zgrane wszystkie pliki z telefonu to fizycznie muszą być te kontakty. Nawet jak ich wcześniej nie wyeksportowałem
 • #6
  RebellionArts
  Level 21  
  Wydaje mi się, że ich już nie odzyskasz, ponieważ nie zrobiłeś eksportu kontaktów, przy tej operacji nie utworzył sie plik z zawartością kontaktów, który można było wczytać. Metoda chyba ta sama jak z backup-em, nie wczytasz danych, map i adresów przy kopiowaniu programu lub jego plików, musisz wyodrębnić programem specjalne pliki odpowiedniego formatu, które później się nadają do wczytania.
  Myślałem, że przy zwrocie 'zgrałem' miałeś na myśli kopie zapasowe ale zrobiona systemem a nie metodą kopiuj wklej.
 • #7
  blahfff
  Level 38  
  paradajs-system wrote:
  No niestety podłączenie karty sd i import nic nie dało. Na karcie sim również nie ma żadnych kontaktów ponieważ dwa tygodnie temu był wyrabiany duplikat a wszystkie kontakty były (lub są) na urządzeniu. Ale jeżeli mam zgrane wszystkie pliki z telefonu to fizycznie muszą być te kontakty. Nawet jak ich wcześniej nie wyeksportowałem


  Nie musza poniewaz znajduja sie one w bazie danych, w lokalizacji do ktorej uzytkownik bez "roota" nie ma dostepu. To, co zgrales nie zawiera takich danych jak kontakty czy SMSy. Odzyskanie ich po resecie, na wspolczesnych telefonach jest malo prawdopodobne. Udaje sie czasami wyciagnac jakies resztki czy fragmenty np z pozostalosci starych wiadomosci itp, ale praktycznie nigdy calej, nieuszkodzonej bazy danych z ktorej mozna by wszystko bez problemu wyciagnac.
 • #8
  paradajs-system
  Level 2  
  A czy cofnięcie ustawień fabryczny w jakiś cudowny sposób. Bądź cofnięcie ustawień telefonu do stanu przed "formatem"?????
 • #9
  blahfff
  Level 38  
  Nie ma takiej mozliwosci. Podczas resetu partycja jest formatowana a TRIM (mechanizm, ktory ma zapobiegac spadkowi wydajnosci kosci pamieci wprowadzony bodajze w 4.4) czysci regularnie nieuzywane komorki pamieci dodatkowo utrudniajac odzysk danych, nawet bez resetu.

  Jedyna ewentualna szansa to sprawdzenie konta Google z nadzieja, ze wlaczona byla synchronizacja kontaktow. Podejrzewam jednak, ze po resecie zostalo juz dodane ponownie konto Google i kontakty sie nie przywrocily stad pytanie z pierwszego postu.
 • #10
  paradajs-system
  Level 2  
  Kontakty na pewno nie były synchronizowane z kontem gmail.
  A co z root-em telefonu i przywróceniem ustawień. Z tego co się orientuję jest taka możliwość tylko może być problem bo jest tu android Lolipop 6.0.1.
 • #11
  blahfff
  Level 38  
  "Root" nic ci nie da bo ile pozwala na zrobienie obrazu partycji z ktorego mozna pozniej probowac odzyskac dane badz odpalic soft do odzyskiwania danych od razu na telefonie o tyle mechanizm, ktory opisalem wczesniej (TRIM) to w zasadzie uniemozliwia. Gdyby telefon byl po resecie nigdy nie wlaczany - to moze. Jesli byl jednak uzywany, to nawet po kilku godzinach ciezko jest cos wyciagnac. W przypadku danych takich jak zdjecia sytuacja wyglada troche lepiej bo nawet uszkodzone potrafia sie odczytac, ale roznego rodzaju bazy danych - niekompletne czesto sa w ogole nieczytelne i daje sie czasem tylko fragmetny wyciagnac a i to nie jest pewne.

  Probowac mozna zawsze, ale nie liczylbym na sukces.